• evet. çükü kalkmayan türk erkeği kollarını dolayıp surat asarak yatakta oturmaz. suç sende diyerek karısını döver. bu durumda sigara nedeni ile çükü kalkmayan erkek sahnesi için sigara paketine kadına tokat atan erkek ve ağlayan bir kadın fotoğrafı konmalı.
    bakan da bu sahnelere aşina ki "yok bu biz değiliz" demiş.
  • tamamen birol güven'in kabahatidir. onun yüzünden herkes yorgan altında birbirini gıdıklama yoluyla çocuk yapıldığını zannediyor.
  • "biz aşk-ı memnu'da böyle görmedik" şeklinde devam ediyor..

varsa yoksa şömine önünde yerde, koltukta..
    serada masada..

yatak da neymiş?
  • son derece doğru, etkileyici ve vurucu bir sosyolojik tespit. ama maalesef eksik. neden mi? çünkü alternatif sunmuyor. tamam, böyle brit pop kliplerindeki melankolik süt oğlanla new york times'da çalışan hırslı muhabir görünümlü iki insan evladının birbirine küstüğü resimle türkiye gerçeği arasında dağlar var, doğru. doğru da bu "sigara/tütün içmek kan akışını yavaşlatır ve iktidarsızlığa neden olur" uyarı yazısının üstüne ne resmi koyacağız? asıl bu konuda bir tespit yapmak, bu soruna bir çözüm getirmek lazım.

bu vesileyle türkiye gerçeğiyle, bizim örfümüzle adetimizle, törelerimizle, geleneklerimizle uyuşan bir uyarı resmi önerisi getirmek istiyorum: üstüne çarpı işareti konmuş şofben. şunun gibi:

http://www.ihlasevaletleri.com.tr/…060323122803.jpg

bunun üzerine çarpı işareti konmuş halini sigaraların üzerine koyun, yemin ediyorum, altına hiç yazı yazmaya gerek yok, herkes alır mesajı. bizim gerçeğimize uyuyor çünkü.

not: şofben üstüne çarpı işareti koyacak kadar anlamıyorum bu işlerden. bir müslüman yardımcı olursa o versiyonu da koyarım buraya. herkes mesajı alır. daha müreffeh bir toplum oluruz. güzel olur bence böyle. hem zaten bu tür konularda "türkiye gerçeğine uyan" bir şeyler bulmak kolay değil. şimdi "türkiye gerçeği" deyince küçücük kızlara topluca tecavüz eden insanlar da var biliyorsunuz bizde. dolayısıyla küçük kızlı bir resim de olur ama o kadar adamı nerden sığdıracaksın el kadar sigara paketinin üstüne? o yüzden türkiye gerçeğiyle uyumluluk falan bunlar zor konular hep. şofben fikrinin üstüne gidelim derim ben.

editsel duygular: babaerenler sağolsun, konu sosyoloji olunca duyarsız kalamadı tabii. yapmış göndermiş, eline sağlık babaerenler, teşekkür ediyoruz. işte uyarı resmimizin son hali:

http://a.imageshack.us/img227/2828/antisofben.jpg
  • haklı bir tespit. sigara paketlerinin üzerine acilen hıyarlı baba ve havuçlu anne resimleri konulmalıdır. daha gerçekçi olur. o ne lan öyle süt gibi türk erkeği mi olur!
  • ben bu sigara paketindeki yatakta ayrı duran üzgün çift resmini şöyle okuyorum:

adam düğün öncesi evi hanımın üstüne yapmış, kadın şimdi boşanmak istiyor. adam "evi geri verirsen seni boşarım ama tabii bencil değilim sana yeni foça'daki s.s. yıldızkent koop'taki üçte bir hisseyi vereyim" diyor. kadın elbette buna yanaşmıyor. adam başka bir çare bulmaya çalışıyor. ikinci karede kadın kayınbiraderiyle kaçıyor.
  • türkiye gerçeği neye benziyor diye merak edenler için, müstehcen olduğu uyarısını önden yaparak: http://ff.im/nfe76
  • buradaki itiraz noktası önemli arkadaşlar. neye itiraz edildiğini bilmeden sallamayın amına koyim yaa! bakanımızın bu açıklamayla itiraz ettiği nokta sandığınız şey değil. sandığınız diyorum, sırmadan telden değil? :/ sıcak oldu burası biraz bi saniye...

hah şey diyorum, yani diyor ki bize, bir türkü bununla korkutup o sigarayı bıraktıramazsın. mevzu iktidarsızlık olduğuna göre, hedef türk erkeği değil mi? zaten hep bizi hedef alın amına koyim :(( neyse işte, hedef türk erkeği ise, o fotoğraf yerine şunu öneriyorum ben:

http://i.imgur.com/jqlvi.jpg

fikir: bendeniz
    designed by: thalamus
  • şaka bir yana allahın günü şeriat raconu kesen hükümet bakanlarının bir yobazlık çıkışı dahadır. çiftin yarı çıplak görünmesine takmışlar. ulan arkadaşım 90'ları yaşamadık sanki bu ülkede televizyonda çatır çatır kırmızı noktalı film yayınlanan ülke burası değil miydi?

yemin ederim televizyonda eciş bücüş suratlı orta anadolu akplisi görmekten tiksinti geldi artık. o paketlere sizin meymenetsiz suratlarınızı koysak yeter sigarayı bırakmak için.
  • itiraza konu resimde kadının "ne talihsiz başım varmış" duruşu on numara da, türkiye erkeğini anlı şanlı "döndü götünü yattı hayvan" pozisyonunda göremediğimizden yadırgadı bakanlık onu bence.
hesabın var mı? giriş yap