• arkadaş yanımda babasını arıyor:

- baba naber?
    - sağol yavrum sen nasılsın?
    - iyiyim de arkadan müzik sesleri falan geliyo, ne o parti falan mı?
    - hehe makamdan da mı çıkaramadın?
    - ne makamı ya?
    - ezan okunuyor evladım...
  • rahmetli olan bir arkadaşım ve yine onun rahmetli olan babasından muhteşem bir diyalogtur.
    bizimki evde canı sıkıldıkça telefonu bilmemne polis karakolu buyrun diye açardı babası arıyor bir gün
    bizimki- iyi günler bilmemne polis karakolu buyrun
    babası-oğlum ?
    bizimki-baba?
    babası-oğlum karakolda ne işin var senin???
  • (tr'deki cep telefonum ben yurt disindayken annemde, tr'den donusun hemen sonrasinda gittigimden haberdar olmayan bir arkadasim ariyor. )

- hello beybi, ustunde ne var?
    - aa merhaba mehmetcigim!
    - mine teyze?!?
    - benim benim heh heh
    - mine teyze, cok ozur dilerim, biliyorsunuz bizim geyikleri pro'yla heh heh. yanlis anlamadiniz umarim?
    - yok ne yanlis anliyicam, askolsun (kasi$ta son nokta). pro uc gun once dondu geri, ben sana oradaki telefonunu vereyim istersen
    - hadi allah kavustursun mine teyzecim. var telefonu, vallahi rezil oldum size de, ozur diliyorum.
    - askolsun mehmet, cocuklugunuzdan beri taniyorum sizi, deli misin evladim.
    - tamam cok sagolun mine teyzecim, ugrayacagim bir ara size insallah (yalakanin bayrak tutani/ sahne bir)
    - tabii tabii beklerim, iyi aksamlar mehmetcim
    --

(sonra canim konu salagi mehmet'cigim bana mesaj atiyor)

- ulan hayatimda senin kadar gotlek bir kari gormedim, kizim niye haber vermiyorsun gittigini? annene rezil oldum.
    - mehmet yine ben, mine. bunu da bana attin. ama sakin uzulme. pronun telefonu su: xxx opuyorum cok, beklerim.
    - mine teyze yine merhaba. su an olmek istiyorum, peygamber gibi insansiniz gercekten. pro'ya soylerseniz o beni arasin artik, bir yanlis daha yaparsam intihar edicem sanirim. sevgiler.

(bir hafta aklima geldikce danalar gibi guldum oh bebek)
  • olay babam ve babasi arasinda yasanmistir, dedem anneme birsey sormak icin bizi arar ve telefonu babam acar ve olaylar gelisir;

dedem: alooo zeynep orada mi?
    babam: hayir yok. sen kimsin?
    dedem: ben kayinbabasiyim. sen kimsin?
    babam: ben de kocasiyim?

daha sonraki uc dort saniyelik sessizlikten sonra baba ogul olduklari akillarina gelmistir.
  • yıl 1975 artvin borçka ilçesine bağlı göktaş(murgul) bucağında (murgul şimdi ilçedir) güvenlik jandarma tarafından sağlanmakla birlikte merkezde bulunan bakır fabrikaları nedeniyle bir de polis karakolu kurulmuştu.bir tesadüf olarak polis komiserinin adı vezir ,bir polisin adı paşa, diğer bir polisin adı da mareşal idi.mareşal'ın nöbetçi polis olduğu bir gece ,telefon çalar :

-buyrun göktaş karakolu, ben nöbetçi polis memuru mareşal
    -ben artvin valisi
    -buyurun sayın valim
    -özür dilerim paşam rahatsız ettim ,yanlış yeri aramışım...
  • isminin bir çiçek ismi olduğunu hatırladığım ama ne olduğunu hatırlamadığım bir kadına işyerinden ulaşmam gerekmektedir.

x: alo buyrun?
    k: iyi günleeer, manolya hanım'la görüşebilir miyim?
    x: burada öyle birisi yok??
    k: açelya var mı peki?
    x: (kopar) menekşe var, o olur mu?
  • iş görüşmesi için bir adaya randevu vermek üzere telefondayim. karşimda aday yerine adayin küçük oğlu var. ben de bari not birakayim diyorum ve olaylar gelişiyor:

-iyi gunler ben hödö höde firmasından arıyorum, yarın için ugur bey'i bir iş görüşmesine davet etmek istiyorduk.
    -nerden arıyordunuz? *
    -hödö firmasından...
    -haaa anladım bödö bede firması
    -yok ben size kodlayayım * *
    -şöyle, nazilli, ordu, van...
    -tamam anladim.. *
    -tamam yarın saat 10:00'da bekliyoruz.
    - tamam ama nazilli'ye mi gelicek, van'a mi?
  • - meraba
    - ... (cevap yok)
    - bilmem ne taksi mi?
    - vallaaa kulübe gibi bi yer burası
    - siz kimsiniz? (ne ayaksın manasında) taksi yok mu?
    - ben yoldan geçen biriyim
    - taksici diilmisiniz
    - yok yoldan geçiyodum ben
    - niye açtın telefonu o zaman?
    - çalıyodu.
  • krizalit kristalin is gorusmesine gidecektir lakin nasil gidecegini kestirememektedir. sabahtan sirkete telefon açar operator ile konusmaya baslar ve olaylar gelişir...

krizalit kristalin: merhabalar.
    operator: merhaba
    kk: bugun sirketinize gelecegim ades tarifi alabilir miyim?
    o: ali bey siz misiniz?
    kk: hayir ben ali degilim. adım krizalit kristalin, bugun saat 1de sirketinizle gorusecegim, pendikteyim su an nasil gelecegimi ogrenmek istiyorum.
    o: ali bey işletmeyiniz lütfen
    kk: bakın ben ali degilim. adım krizalit kristalin, bugun saat 1de sirketinizle gorusecegim, pendikteyim ve toplu tasıma kullanacagım nasıl gelebilecegimi soyler misiniz?
    o: ali bey işletemiyorsunuz.
    kk: ya bakın ben ali bey degilim. adım krizalit kristalin, notlarınıza bakın isterseniz bugun 1de gorusmem var sadece nasil gelecegimi ogrenmeye calisiyorum.
    o: ali bey yapmayin lutfen.
    kk:(artik pes etmiş bir şekilde) tamam ben ali bey olayim. simdi bana pendikten dogru toplu tasımayla nasil gelecegimi bir soyle bakalım.
    o: kurtkoy arabalarına biniyorsunuz bik bik bik...
    kk: tesekkur ederim. buydu istedigim. bu arada isminiz neydi?
    o:(gülerek) ali bey biliyorsunuz aslinda ama ben soyliyim yine de, ayşe.
    kk: cok tesekkur ederim, sayenizde cok eglendim sabah sabah.
    o: ben de çok eglendim ali bey.
  • yemeksepeti'nden sipariş verilmiştir. yarım saat sonra yemeksepeti'nden bir bayan arayıp kuryenin adresi bulamadığını söyler. ben de kuryenin bana telefon ile ulaşmasını söyleyerek telefonu kapatırım. bir kaç dakika sonra kurye beni arar ve diyalog gelişir:

kurye: abi epey bir dolaştım, bulamadım sizin bloğu.
    dalamar: sen yerini söyle, ben tarif edeyim sana. ne var şimdi etrafında?
    k: abi burda bir kuruyemişçi var.
    d: tamam, şimdi o kuruyemişçiyi soluna al, dörtyoldan hemen sağa dön, sonra ilk soldan gir, apartman orda.
    k: ben bu dükkandan yukarı doğu çıkıyorum o zaman.
    d: yok, o zaman ters yöne gidersin. dükkan senin şu anda sağ tarafında, o seni yanlış yöne götürür. ters yöne gideceksin, dükkanı soluna al devam et.
    k: tamam yukarı doğru çıkıyorum.
    d: yahu güzel kardeşim, ters yöne gideceksin. dükkanı al soluna sen.
    k: ama abi dükkan sağ tarafımda kalıyor?
    d: e geriye dön o zaman!
    k: abi, sağ?
    d: ....

sonra kuruyemişçiyi telefona verdi de anlattım derdimi. adam dükkan sağında diye ödün vermedi ya lan. döndüremedim herifi ters yöne.
hesabın var mı? giriş yap