• kol kasını bilmem de osura osura iyi göt kası yaptıran toz içecek.
  • vucut gelistiren bireyin protein ihtiyacini karsilamasi icin duzenli beslenmenin yaninda gunde 2 kere falan whey icmesi gerekir. bi noktadan sonra icince kusacak gibi olursunuz, aromasi ne olursa olsun guzel gelmemeye baslar. benim buldugum cozum, sik sik aromasini degistirmek. ayrica sakin muz ve cilek aromali olandan almayin, cidden bayiyor. ne olursa olsun, icmeden once aynaya bakin, pazularinizi falan sikin, ne icin ictiginizi ve faydalarini dusunun, bir nevi ilac gibi yani. insan zaten kocaman kollari gorunce tadi ne kadar boktan olursa olsun gaza geliyor haliyle. son olarak bir diger kotu ozelligi de adami geceleri 'wheyyyy wheyyyy' diye osurtmasidir. hatta agirliklari kaldirirken cok ikinirsaniz osuruverirsiniz bu whey yuzunden, bozuntuya vermeyin. sert cocuk imajinizi bozmayin.
  • kuru fasulye halt etmiştir yanında. adamı osuruk manyağı yapar.
  • kullanımı hemen önce değildir.. antreman yapılacak gün öğlen alınmalı öğleden sonra veya akşama doğru antreman yapılacaksa 1 saat kadar önce tekrar alınması önerilebildiği gibi antreman sonrası iyi bir yemeğe ek olarak da tüketilebilir.. tabi antreman sonrası (bisiklet, yüzme ve bütün sağlam antremanlar sonrası) yıkımı azaltmak için aminoasit tabletleri de kullanılabilir..
    eğer whey-protein, aspartam-free olarak temin edilirse hiçbir zararı yok denilebilir..
    yüksek oranda "bcaa" içerir ki bu madde kas yapımında önemlidir... "branched chain amino acids".. whey-proteine özgü doğal bir üründür. karbonhidrat çok az olduğu için yine tercih edilir..
    beslenmesi yetersiz olanlar için çok rahatlıkla önerilebilir..protein fakir beslenenler için önerilebilir.. zira yoğun bakımda yatan hastalara verilen hazır mamalarda yüksek protein ve karbonhidrat içermektedirler..
    çikolatalı,çilekli,muzluları sütle veya su ile kullanılabilir.. sade olanların tadı iğrenç olduğu için meyve suyu ile kullanılmasını kendi tecrübelerime dayanarak öneriyorum..
    bu ürünlerin besin yerine geçmediğini..sadece ek besin olarak önerildiğini ve vücut geliştirmeye başlayanlar için bile ilk 1 ay kullanılmasının gereksiz olduğunun ifade edildiğini unutmayınız..
    ilginç bir not: distribitörler bu tip ürünleri amerikadaki fiyatlarının neredeyse 4 katına satmaktadırlar.. ben internetten sipariş öneririm.. kargoyla ikiye katlanmasına rağmen fiyatın, hala burasının yarısı kadar oluyor..
  • bir haftadir kullanmakta oldugum urun. ilk hissettigim degisim icimdeki basinc seviyesi. insani patlamaya hazir bir bomba haline getiriyor bu peynir alti hedesi. bunu icip arkadaslarinizla disari cikarsaniz sizi korku dolu dakikalar bekliyor demektir. yok boyle bir gaz basinci dostlar; insan zor tutuyor kendini. kas gelistirme ile ilgili kismina gelince, bir sey soylemek icin daha erken. ama 1 haftada bile ben bir gelisme hissettim. 1-2 ay sonra bu entry'i tekrar ziyaret eder, bilgi veririm.

1.5 aylik kullanimdan sonra gelen edit: bence en buyuk etkisi kaslarin onarilma surecini hizlandirmasi. normalde spordan sonra 1-2 gun kaslar agrir ya hani; heh iste o olmuyor pek bununla beraber. tabii kaslar agrimayinca motivasyon da artiyor, bir sonraki calismada daha yuksek agirliklari deniyorsunuz. bana somut verilerle gel diyenler icin gelsin. 1.5 ay once chest press'te 54kg ile calisiyordum; simdi 77kg'i zorluyorum. benim icin buyuk, insanlik icin kucuk bir adim ama olsun.
  • super besin kategorisinde bir besin. "kanserdi oydu buydu, kotuydu" diyenlere karsi gonul rahatligiyla assagidaki makaleyi gostererek whey in kanserojen degil, tam tersine anti mutajenik (kanseri onleyici) ozelliklerinin oldugunu ve bilimsel olarak kanitlandigini gosterebilirsiniz.

[http://www.ingentaconnect.com/…13/00000008/art00005 http://www.ingentaconnect.com/…13/00000008/art00005]
  • başarılı bir şekilde kilo kaybetmek için, uzun vadeli yaşam tarzı değişiklikleri konusunda kararlı olmak gerekiyor. kilo almamızın iki nedeni kötü beslenme alışkanlıkları ve kötü gıda seçimleridir. bu tür beslenme alışkanlıkları sıklıkla sağlıksız ve çok fazla kaloriye yol açar. bu alışkanlıklarımızı tespit etmek ve olumlu davranışlar ile değiştirmek başarılı kilo kontrolü için anahtar sayılmalıdır.

sağlıksız olan gıdalar ve beslenme davranışlarını değiştirerek yaşam tarzı değişiklikleri uygularken, çeşitliliğe odaklanmak yararlıdır. hayatının geri kalanı için gerçekten protein tozları, barlar ve paketlenmiş gıdalara mı güvenmek istiyorsun? oysa ben seni yaşam tarzını geliştirerek, gerçek gıda çözümleri bulmak konusunda teşvik etmek isterim.

bazen bu ürünler gayet iyi olabilir, ancak ticari yiyecek ve içecek takviyeleri konusunda kıstasın gereklilikten çok kolaylık olduğunu akılda tutmak gerek. oysa herhangi bir protein öğesi içeren doğal besinler ile de keyifle protein ihtiyacını karşılayabilir ve yağ oranını istediğin seviyelere indirebilirsin.

gıda seçimini böylesine kısıtlamak, bence gerçekten kilo kaybı planı üzerinde bir jump-start olmakla sınırlı kalmalı, sadece kısa dönem için whey protein ürünleri kullanılmalı, porsiyon büyüklüğü dikkatle kontrol etmeli. sonrasında ise mümkün olduğunca çeşitli ve zengin bir menü ile yola devam etmeli .

şöyle bir karşılaştırma da faydalı olabilir:
    http://www.bodyforumtr.com/…-karşılaştırması.12982/
  • vucudun en hızlı sindirdiği proteindir, bu yüzden vucut gelistirmeyle ugrasanların kullandığı protein tozlarının genelde hammaddesi budur.
  • kendisine abanılmadığı takdirde bir zararı olmayan besin takviyesi. malesef çevremde spor yapanlarda görüyorum, antreman sonrası adam soyunma odasına koşarak bundan içiyor. arkadaş, arkandan atlı mı kovalıyor? hızlı sindiriyorsun diye saniyeleri hesaplaman gerekmiyor. duşunu al, evine git, hazırla kendine, iç. birşey kaybetmezsin. bir de ayrıca bu adı üstünde besin takviyesidir. sen asıl proteini gün içinde yumurtadan, etten, sütten, tavuktan, baklagilden, balıktan alacaksın. eğer günlük protein ihtiyacına hala ulaşamıyorsan bundan kullanıp açığı kapatacaksın ki pro bodybuilder olmak gibi bir amacınız yoksa günde 1 ölçek yeter de artar bile. önce sağlıklı yiyecekler yiyin. sonra bunu düşünün.
  • vücut tarafından oldukca hızlı bicimde sindirilseler de*,tuketilmesi oldukca pratik olsa da* gelisme acısından faydası cok buyuk degildir.zira bazı arastırmalarda wheyin icerdigi aminoasitlerin doku olusumundan ziyade,enerji ureimi icin kullanıldıgı saptanmıstır. bu yuzden wheyin esas gorevi idman sonrası olusan yıkımı azaltmaya yardım etmektir.dolayısıyla normal diyete takviye olarak protein alınması gerekiyorsa bunun diger tur proteinleri de iceren*bir urun olması daha yararlı olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap