• manga'nın kaliteli müzikal altyapılarından çok uzakta bir şarkı. alaturka hava vermek için uydurulmuş nakarat sözleri ve melodisinden, zamane müziğine uyulsun diye bolca kullanılan pikap cızırtısından* şarkının genel havasına, melodisine, enstrümanlarına kadar sadece yapılmış olmak için yapılmış bir şarkı. örovizyon'da şansı vardır yoktur bilemem; sonuçta o biraz şans işi. ama şu haliyle manga'nın yaptığı en basit parçadır.

hani nerde "cevapsız sorular", nerde bu şarkı...

z.ö.e: biri desin ki bana bu şarkı manga'nın x şarkısından daha iyidir, işte o zaman hak veririm size. aksi halde yineliyorum, manga'nın yaptığı en basit parçadır. dikkatinizi çekerim kötü demiyorum ama müzikal anlamda çok çok zayıf diyorum, basit diyorum. offf kime diyorum ki...
  • manga'nın albümüne bile koymayacağı bir şarkı. *malesef eurovision şarkımız olmuş, üzüldüğüm tek şey manga'dan beklemezdim.
    rock barlarda bile daha kaliteli parçalara rastlamak mümkündür.
  • hadi dinliyim dedim ben bu sarkiyi, aa bi de ne goreyim bildigin oyun havasi gibi bisiler seziliyo arada. bir turk motifleri katilmazsa olmaz sanki, sanki her ulke kendi ezgileriyle sarki yapiyormus gibi. hem zaten hic anlamam turk kulturu darbukayla ne biliyim oyun havalari gobek havalari ve dansozle nasil aniliyor devamli? ulan turk sanat musikisi diye de bisi var mesela, bi de o ezgileri katın araya. hey allam. oldu olacak hadise'yi de dans grubu icine alip gobek de attirsinlar cocuklara sahnede. olmadi ferman darbuka calsin.

avrovizyona bile uymayan sarki bence. begenmedim. poofeksin: hiç points.
  • başarılı olup olamayacağını kesinlikle sözlükteki tepkilere bakarak değerlendirmemek lazım. 2 sene önce mor ve ötesi'nin şarkısı için kötü yorum yapanı dövüyorlardı, olmadı kovalıyorlardı. o yüzden bekleyip görmek lazım.
  • hepimiz kardeşiz temalı eurovision şarkımız. bu taktikle ilk 5'e girebiliriz belki.
  • tanıtım videosuna bakılırsa ferman jackson'ın söylediği şarkıdır.
  • müziği fena halde bugs bunny'nin "buraların en büyüğü o bir başka, bugs bunny bugs bunny çok yaşa" adlı şarkısına benzeyen eurovision şeysi.

müzikal olarak değilde, yine bir ara andorra'dan bu tarz bir grupla katılım olmuştu eurovision'a. onu anımsattı bana. yarı finali bile geçememişlerdi. umarım sonları aynı olmaz.

ayrıca;

(bkz: buraların en büyüğü o bir başka)
  • bu sene dinlediğim en kötü şarkı. bildiğin kötü...
  • manga'nın seslendireceği inanılmaz eurovision şarkımızdır. beni 80 lere götürdü. o iğrenç vatkalar, zevksizlik, geri kalmışlık, taşralılık, ucuz viski, havuz kenarları, eğreti danslar, doğum günü partileri. iğrenç bir duygu kısacası.
  • youtube'da "mahmutta" isimli kullanıcının yaptığı yorumla gece gece yarılmama sebep olmuş şarkı aynen aktarıyorum:

"yemişim manganı :) bunlar emo değil mi ? ben ingilizce söyleyen fön çekmiş peluş clean rockcuları dinleyecek olsam direk yabancı dinlerim. bunlar çakma rus. pantolon altı pijama giyerler ama uzaktan bakınca? pokemon sanarsın.

nott; eurovision sadece avrupa yarışması değil ismi öyle. israil afrikada, azerbaycan asyada onlarda katılıyor."

arkadaş biraz olaya şekilsel olarak takılmış biraz, sonradan da aslında olay siyasi hacım demeye getirmiş.

edit: arkadaşa katılmıyorum, şekilciliğe karşıyım.
hesabın var mı? giriş yap