• 1997 yılında çıkmış, 12 şarkıdan ibaret 50 dakikalık bir of aman nalan (kısaca nalan) albümü.

nalan'ın ve ekibinin müzikte uğraştığı doruk noktasıdır. öyle ki nalan ve ekibi, ses, söz, müzik olarak o kadar üst düzey performans sergilemiştir ki bir daha bunu yakalamaları mümkün olmamıştır.

her şarkısını bugün bile dimağınızda hatırlayabileceğiniz bu albüm şu şarkılardan müteşekkildir:

1 - canımsın
    2 - yaralandım
    3 - hadi göster
    4 - usul usul
    5 - bir daha asla
    6 - nerdesin
    7-uzaksın
    8 - gücenme bana
    9 - sen sözlerde
    10- farzet
    11 - yoksun yar
    12 - zalimin zulmü

hareketli ve yavaş ("slow") şarkıların ideal bir karışımı sunar albüm. damar şarkılar, nispetli şarkılar, melankolik şarkılar, nispetli hareketli şarkılar, nalan'ın muazzam sesi..her şarkısı dinlenesi, değeri hak ettiğinin çok altında kalmış bir albümdür.

yaralandım, usul usul, farzet, bir daha asla parçaları kırık kalplerin, yaralı gönüllerin, melankolik ruhların marşları olmuş, 70'lerin şarkısı zalimin zulmü güzelce yorumlanmış ve diskolarda da dönmüş, canımsın, hadi göster, nerdesin, gücenme bana şarkıları hareketli nispetli şarkılar kategorisinde yer edinmiştir.

sen sözlerde, uzaksın, yoksun yar parçaları ise çok bilinmese de sert damar parçalardır, hüzünlendirir adamı.

özetle böyle bir albüm bu piyasaya daha gelmez.

nalan, canlı çıkmıyorsun da hiç, nerede dinleyelim seni şunları söylerken.
  • nalan'ın en efsane şarkılarının bulunduğu, müzikalite olarak aşmış, bir o kadar da underrated albümdür doksanlardan kalan.

nalan'ın bu sesle bugün piyasada olmaması, öyle bir eksikliktir ki ne ben anlatayım ne siz dinleyin.

yapacak birşey yok elimizde eski şarkılar dinleyip duruyoruz kendisini. bakıyorum sonra albüm filan da çıkarmış ama bu albüm beklentiyi çok yükseltti herhalde.
  • wuhuuuuu sonunda tekrardan yazar olan sevilen badi.. askerliği de taze bitti. beklerim istanbullara; gezeriz yine kadıköy-beşiktaş-taksim.
  • nalan'ın 1997 kasım'ında istanbul plak'tan çıkardığı albüm. prodüktörü sadun ersönmez'dir.

içinde çok güzel şarkılar barındırmasına ve fena da satmamasına rağmen çok bilinen bir albüm değildir, çünkü pek promosyonu yapılmamıştır. sebebi de nalan'ın istanbul plak'la davalık olmasıdır. tarkan'ın yazdığı canımsın şarkısına çekilen klip dışında pek görünmemiştir televizyonda o dönem.
  • nalan'in albumu
  • girişinde rahmetli usta göksel kartal'ın kanunu akar gider.

güzel şarkıdır, 90'lardır.
  • nalan'ın meşhur yaralandım şarkısının da yer aldığı albümün ve albümdeki parçalardan birinin adıdır.
  • farzet gibi güzel bir şarkıyı barındıran, 1997 yılında piyasaya çıkmış nalan albümü.
  • bugünlerde ayaksal kırıklıkları olan yazar. tez zamanda tekrar yeşil sahalara bekliyoruz kendisini.
  • aylar önce sözlükçülerin instagram sayfaları başlığında, bisiklet kelimesini arattığımda çıkan herkesi instagramıma eklemiştim. kendisi beni hatırlasa da ben hatırlayamamıştım. sözlükteki mesajları 3. kişilerin (yönetim) okumasından rahatsızlık duyduğum için genellikle siliyorum. sonra sayesinde yavaş yavaş minik kedisiyle ilgili sohbetimiz geri geldi hafızama. şu sıralar bisiklet seçimi konusunda benimle birlikte inanılmaz mesai harcayan gönül dostudur kendisi. çok da iyi bir insandır. mesafeli duruşuma saygı gösteren ve zamane insanından farklılığıyla saygımı kazanmış bisiklet aşığı. umarım hayatında her şey istediği gibi olur. biz daha çok pedallayacağız inşallah. hadi bakalım.
hesabın var mı? giriş yap