• şu anki durumunu yakından bilmiyorum, ama daha 2 sene öncesine kadar insanı kanırtan geberten gözlerini kan çanağına dönüştüren bi programdı, şu an uzaktan gördüğüme göre bişey değişmemiş

yalnız konuyla ilgili "sayesinde evimizde oturduğumuz yerden ders işlerini hallediyoruz, takdir edeceklerine artist gibi küfrediyolar" yaklaşımına ağzım açık kaldı, bu adamlar bi de mühendis filan çıkacaklar di mi allah kahretsin. nerdeyiz sene kaç? 2010.. "rektörle öğrenci işleriyle uğraşsam sıraya girsem ohooo günler sürerdi, iyi ki usis var:)" diyo adam.. sene 2010, hala evinden kalkıp okula gidip ders seçmesi gerekmediği için sevinebiliyo. bu onu teselli edebiliyo yani. oha!! pollyanna mısın nesin nefret ederim pollyannadan ya. usis i sevin diyo adam!!

teknoloji bu kadar gelişmiş, internet diye bişey çıkmış, ders seçmek için program filan yazılan bi devre girmişiz, hala daha böyle vasat, böyle yavaş, böyle başarısız bi programın neyini öpüp başıma koyayım oğlum ben? usis e küfretmek nasıl bir "trend" olsun lan? usise küfretmek nasıl bi artistlik olabilir?!! ağzımıza sıçtı 5 sene neyin trendi neyin özentiliğinden bahsediyosun? gece 12de açılacak denip 4-5 sularında herkes uyurken bi ara açılan, ders seçmek için kamp kurup sabahlamak gereken, tüm bu işkenceye rağmen istediğin dersi istediğin saatte seçmeyi başaramadığın, istediğin grup olmasını bırak zorunlu alman gereken dersleri bile bazen seçemeyip okulu uzatmak durumunda kaldığın!!!! yani verdiği hiçbir vaadi yerine getiremediği gibi sinir sistemine safi zarar bu lanet olası programın neyini takdir edelim? usis diye bişeyin var olabilmesini mı takdir edelim, interneti mi takdir edelim java yı mı takdir edelim?? çünkü usisin kendisinde takdir edilebilecek hiçbi sik göremiyorum ben abi?! bu devirde onbinlerce kişi öğrenci işlerinin kapısında kuyruk olup ders seçmek gibi bi manyaklığa tabi olmadığımız için mi şükredelim? hasta miyiz oğlum biz?? sanki yokluk içindeyiz de anasını satiym bi dilim kuru ekmeği geri çeviriyoruz, itülülerin planlandığı gibi sabah tam 10.00da sisteme girip laylaylomlom istedikleri dersi seçmiş, programlarının çıktısını alıp duvarlarına asmış olduğu saatlerde, yıldızlı bu amcık programın başında f5 tuşunu yıpratır dururken ne sikimi takdir edecek bana anlatır mısın abicim? zaten senede 2 kere çalışması gereken bi sistem "sadece senede 2 kere çalışmıyor" gerekçesiyle düzeltilmiyorsa, geliştirilmiyorsa, ve sen hala daha bi çüşşşş demediğin gibi bi de "kör topal ama sonuçta iş görüyo beabi" kafasıyla bu durumu takdirle karşılayabiliyosan, keşke daha boktan bi sistem olsa bu usis, keşke seni 5 saat uğraştıracağına 12 saat uğraştırsa! biliyorum sen ona da sinirlenmez şükredersin ama en azından benim içimin yağları erirdi!!1

ortama uyum sağlamak için usis ten şikayet ediyomuşuz ahfssghfdsd yemin ederim kendimi parçalicam kafaya bak ya. allam sen beni iş hayatında bunlarla karşılaştırma yarabbim nolursun.
  • usis'i bilen şunu da bilir:

(bkz: ders veya grup bölümünüze açık değil)
  • bir arkadaşımın son ders seçimi dolayısıyla hakkında facebooka yazdıklarıyla güldüren sistem:

kah üzdün beni, kah sevindirdin; pek anlayamadık birbirimizi, ama hep bir orta yol bulduk, kimi zaman senin dediğin oldu, kimi zamansa benim... şimdi geriye dönüp baktığımda, senin de her şey gibi gelip geçici olduğunun farkına vardım, ağzına sıçtım usis, kapadım sekmeni...
  • lanet gibi peşimi bırakmayan sistem.
    yıldız mimarlıgı kazandıgım sene sözlükten yazılanları okuyordum.birileri 8 senede bitirdiğim bölüm gibi bir seyler yazmıstı ve okuyup yuh demiştim kendi kendime.mına kodumun okulunda 8. senem olmakla birlikte bir de usis gibi bir sistemden ders almaya calısıyorum hala.lan millet marsa gitti geldi biz hala sikimsonik siteyle ugrasıyoruz.güvenlik kodu diyo bi de.
  • ekinoks gibi yılda iki defa yaşanan doğa olayı. şölen.

--- spoiler ---

"kapasite yok"

--- spoiler ---
  • drucuk süper seksi fotoğraflarını koymuş sanki usis'e.
  • sorun kendisinde değil, sorun 200 kişinin alması gereken bir derse 50 kişilik kontenjan açan abuk öğretim görevlilerinde.
  • http://img127.imageshack.us/…mg127/1303/usispw9.jpg

arkadaşım hangi soldaki menü ? bak 4 sene oldu şu okula gireli kayıt dönemi bi kere huzurlu geçiremedim senin yüzünden.neyin peşindesin, kimin adamısın ? kapasite yok rüyalarıma girer oldu sayende, saat oldu 1.30 yarın 6.30da kalkıcam işe gidicem ama senin yüzünden gene uykusuzum.lütfen konuşarak ayrılalım hatta dost da kalmayalım.. yahu ne dostu siktir git be hayatımdan.şu okulda hiç bir şeyden çekmedim senden çektiğim kadar, son kez uyarıyorum çık hayatımdan.

1.31 itibariyle edit : üst üste 5 ders vererek bana kapakların en güzelini takmıştır.ayrılsak da beraberiz...
  • ders kayıtlarının yapılacağı gecenin birgün ertelenmesi haberinin ytü nün resmi sitesinden yayımlanmasına karşın ytü öğrencilerinin bunun bir komplo olabileceği düşüncesiyle an itibariyle çökelttiği sistemdir.
hesabın var mı? giriş yap