• insanın en dandik anlarında muhakkak yanında bulunması gereken, bir nevi ilk yardım kiti kendisi. değer verildiğine, sevildiğine inanmakta kendini bildi bileli zorlanan ve ikna olmayan beni bile ikna etmiştir dostum olduğuna, bana değer verdiğine. yer yer baba, abi, kardeş olarak ve ciddi ciddi hep güzel izler bırakarak; fi tarihinde nasıl olduğunu bilmeden hayatıma girmiş bu insan umarım her daim yanımda olur, umarım ben de bir gün ona yardımcı olabilirim şayet başı sıkışırsa. iyi ki var.*.*
  • en buruk doğum gününü kutla(ma)yan insan. bir garip tat ağzında öyle böyle değil.

(bkz: babamın öldüğü yaştayım)
  • dogum gunu oldugunu ogrendigim twitter badim.

buyuk ihtimalle hayatinin en tatsiz gununu yasiyor gordugum kadariyla. bu yuzden dogum gununu kutlamak yerine kucuk bir oneride bulunup gidicem:

yeni yasinin ilk gununu, babanin hayattayken yapmaktan en cok keyif aldigi seyleri yaparak gecirmeni oneriyorum. her erkek biraz babasinin taklitidir zaten, bugun tamamen o'nu taklit et. inadina yasa sen bu yasi. o, hayatinin bu yasini yasayabilseydi ne yapardi, ne yapmak istiyordu da yapamadi, hepsini sen yap. topragin altina sadece beden girer, hevesleri ve yarim kalan hayalleri hala senin evinde yasiyor buyuk ihtimalle, bu yasinda o hevesleri takildiklari kursaktan alip hayat ver.
    huzurlu yillar diliyorum.
  • mavikedi'nin yayında (bkz: hadi n'olcaksa olsun artık) muhteşem ayar verdiği suser.

mavikedi: bu unspoken pipo içmeye başlayınca.
    ahali: * * * * eeee.
    mavikedi: götü kalktı.
  • dun aldigi haber ile gelecegin mustakbel dayisi!
  • - karşim!
    + söyle karşim...
    - bugün uğrayacam tükana senin, haberin ola...
    + eyvallah, gel bekliyom...
    - tamamdır!

yaklaşık 100 defa aynı diyalogu yaşamışımdır bu adamla, tanıdığım 3 seneden beri. gerekli gereksiz tüm teknik destek ve bilişim sorunlarımı halletmiştir kendisi bu sayede; lakin unspokenlies olduğu dönemlerde her sabah, iş yerinden sabah programı* tadında msn muhabbetleri döndürüp geyiğin dibine vururduk, gerçi şimdi de pek bişi değişmedi allahtan. bol bol frp muhabbeti ile sonu gelmez bir çukura yuvarlamışım bu adamı bilmeden, bir baktım ki elinde drizzt do'urden kitapları ile çıkageldi, convensionlara teşrif etti... ''dur!'' diyecek oldum ama çok geç kalmıştım artık, kuntastik edebiyata adımını atmış artık...

gerçi bir ara uçuverdi bu ama 1 sene sonra tekrar geldi, reloaded eklentisi ile, yine başlayacaz zirve kovalamacalarına inşallah...
  • istatistiklere bakıldığında bir önceki yaşında da yaş - görünüm eğrisinde mutlak bir parabol çizmiş, 'hadi bee, ulan hiç göstermiyorsun'' nidalarıyla burun buruna kalmıştır; bakalım yeni yaşında daha kaç kişiyi apışık ikizlere çevirecek...

-* ulan 30'a da girdik, hadi hayırlısı...
    + hehe, hadi lan ordan, benim legoları gördün mü oğlum?
    - fesüphallah...
  • izmirlilerin hakkında 2-3 bira içince çok kafa olan muhabbeti süper dedikleri yazar. oysa ayık kafaylada çok kral adamdır. muhabbet modu on üzerinden on'dur. kendisi tespitlerinden bahsederken hep haklısın abi haklısın abi denilen, izmir sözlük zirvelerinin olmazsa olmazı, aranılan yazarı.**
  • karşıyaka, pasaport ve alsancak vapur iskeleleri üçgeninde dolaşan ve 10 kuruşa yerel bir gazete satan takım elbiseli bir amca var. her sabah insanları "günaydın" diyerek karşılayan ve gazetelerini uzatan bir amca.

bu naif adam ne hikmetse bizim unspoken a gazete vermiyor.ne zaman almaya kalksa 'benim sana gazetem yok' diyip azarlıyor.

her sabah akşam vapura binerken bu amcayı gördüğümde aklıma unspoken geliyor.. aralarında kesin birşey geçmiş..

söyle ne yaptın olum adama??
  • "kimlanbu -> unspokenlies reloaded: (#25966228)len bahara daha çok var, zamanlaman biraz şaşırmış :))
    -unspokenlies reloaded- asdghjk olm filmi bile var kasimda ask baskadir asdfghhjjjkk"

sanırım aşık adam. boşver, gelirse ekim'e gelmezse kasım'a kadar*
hesabın var mı? giriş yap