*

• websitesi http://www.univie.ac.at/ dir
  • tuvaletlerinin bazilarinda bulunan otomatlardan acil durumlar icin 2euroya prezervatif temin edilebilen üniversite.ayrica ögrenci kitlesi genel anlamda cok cana yakindir.
  • egitimi oldukca iyi, ancak ogrenci sayisinin cok, gorevli sayisinin az olmasi sebebiyle organizasyon acisindan kötü üniversitedir. seminerlerde ve uygulamali derslerde yer bulmak ögrenci sayisi fazla olan bölümlerde oldukca zordur.
  • avrupanın en eski universitelerinden. 1365'te kurulduğu düşünülürse yaklaşık 650 yıllık bi mazisi var. birçok bilim nobel ödülü almış bilimadamı mezun etmiştir.

-erwin schrödinger : nobel ödüllü fizikçi.
    -viktor franz hess : nobel ödüllü fizikçi.
    -konrad lorenz : nobel ödüllü biolog.
    -karl landsteiner : nobel ödüllü immünolog.
    -friedrich august von hayek : nobel ödüllü ekonomist.
  • ömür törpüsü
  • anton zeilinger`i bünyesinde barindiran binasi güzel ama sistemi bozuk universite.
  • eylül ayından itibaren okulum olacak güzide eğitim yuvası.
  • almancasi olmayanlarin aklindan bile gecirmemesi gereken üniversite. bakin canim kardeslerim almanca öyle diger dillere benzemez. ingilizce gibi rahat ögrenilcek bir dil degildir. ögrenilse bile sirf almanca konusulan bir yerde büyümediginiz icin profösörlerin büyük bir cogunlugunu anlamayacaksiniz. bunun sebebleride almancaninda türkce gibi bir cok $ivesi olmasidir. eger bütün bu söylediklerime ragmen yok gelicem diyorsaniz, $unlari göz önüne aliniz bitte!!

1. sosyal hayatinizi yok ediceksiniz.
    2. uyku disindaki bütün zamaninizi üniversiteye ayiracaksiniz.
    3. 31 cekicek vaktiniz bile olmayacak.
    4. profösörü zaten anlamiyorum diye derse girmeyip, anlamadiginiz sayfalarca almanca metini ezberleyeceksiniz.
    5. boku yiyeceksiniz.

simdi sen bunlari nerden biliyorsun dümbük derseniz, bunlari yasayan arkadaslari canli izliyorum her gün.

not: viyana üniversitesi zor degildir. almanca zordur ! almancasi olanlar gayet kolay bitirebilmektedir ..
  • webometrics'e göre avrupa kıtasında top100 içinde 10. olan, dünyada ise 77. olan, avusturya'da bir devlet üniversitesi.
    http://www.webometrics.info/…tinent.asp?cont=europe
hesabın var mı? giriş yap