• -jö ne pa sivuple anşante enginardo.
    --se pa se monşer.
    -andante an dö sevasiye şe vil dö pa
    --ahahaha... sipponşanj ma grande
    -kih koh.. jö ve quase quase.
    --ehehe..
    -hoho
  • başlık: ahmet
    entry: soyismini unuttuğum ilkokul arkadaşım.

gibi entryler.
  • ciddi anlamda sinir bozan entryler mesela en basitinden bi futbol entrysini örnek vermek gerekirse;

-hede hödö stadının maraton tribününde izleyeceğim maç...

şimdi bütün entry bundan ibaret olunca insanın aklına "bana ne amına koyim bu maçı senin nerde izleyeceğinden" cümlesi geliyo.halbuki yanına bilgi veren bi cümle daha olsa mesela bileti kaça aldığınla ilgili veya maç saatinde hava durumunun nasıl olacağıyla ilgili işte o zaman o entry kişisel olmaktan çıkıp belki de okuyan kişinin ufkunu genişletecek,hayat görüşünü değiştirecek işe yarayacaksın işte boru mu. (futbol entrysi ile hayat görüşü nasıl değişir bende bilmiyorum valla)
  • üçüncü kişileri merakta bırakan entrylerdir aynı zamanda.
    okuyorum mesela, başlık yaranamamak yazarımız patşatmış bombayı, "içinde bulunduğumu yeni öğrendiğim durum"
    bu ne şimdi? ne geldi ki başına?

ya da aşkla alakalı bir başlıkta görüyoruz entryi, "ne dersem diyeyim inanmakta zorluk çekiyorsa, son çaremden önceki durum"
    hobaaa. ne dedin ki sen şimdi? tamam, bir karşıcinse** mesaj gönderiyorsun. olay geçmiş değerlendirmeyi burdan yapıyosun yahut olay yaratıyorsun çaktırmadan. ama benim durumum ne bu ilişkide? entryi okuduktan ve bir şey anlamadıktan sonra biraz öküz yerine konmuyor muyum yani?
  • yanda webcam ve bilimum im programı açıksa muhabbetin ordan yürütülmesi suretiyle yazılmayabilecek entrylerdir..

(bkz: #19631069)
    (bkz: #19631100)

edit: silinebilen entrylermiş
  • ekşi itiraf başlığı altında yer alan tüm entryler de bu başlığa dahildir.
  • genelde sozlukteki kullanicilarinin adlarinin altinda bulunur bunlar. aslinda ifade etmemesi de bir nevi sozluk raconudur. once birbirinden alakasiz cumleler bulunur, bir tema gelistirilir, daha sonra bunlar birlestirilip entry haline getirilir, sonuna da en bi alakasiz olmadik birseyler eklenmelidir**. sacmalamakda denebilir buna bir nevi, ama tabi adinin altina yazdiginiz kisi;
    "ne guzel, ay tesekkur ederim, dur bende sana birseyler yaziyim"
    der, pek mutlu olur. system of a down gibi sarki sozu yazma rehberine bir bakmak gerekir bu olayi daha iyi anlamak icin.
  • hiç sevmediğim entry tipi
  • cogalmasi sozlugun kalitesini direk etkileyen entryler. "ahmet'ten mehmet'e sozlugu" diye bir $ey olmaz. sozluk sozluktur...
  • (bkz: erken bosalma)
hesabın var mı? giriş yap