• khimki formasını giydiği 3 yılda rusya'da kafayı yiyen bir los angeles delikanlısı.
    annesi bugün israil'de bir televizyon kanalına telefonla bağlanıp olayı anlatmaya çalışmış. oğlunun soğuk ve karanlık rusya'da çok mutsuz olduğunu, eve kötü bir ruh haliyle döndüğünü söylüyor. psikolojisi allak bullak olan tyler, israil'e, maccabi tel-aviv'e dönüp mutlu olma hayalleri kurar. çünkü iyi bir yahudi'dir ve israil'e aşıktır.

ancak çatışmadan önceki gün menajeri arıyor ve "tyler, maccabi anlaşması suya düştü. rusya'ya dönmek zorunda kalacaksın gibi görünüyor" der. bu haber sonrası çileden çıktığı anlaşılan tyler, annesiyle yaşadığı kocaman evde garip hareketler yapmaya, bu hareketleri annesini korkutmaya başlar. gece annesinin elini tutup kendisiyle birlikte uyumasını isteyecek kadar bitik bir haldedir.

neyse, tyler dellenince anne lisa oğlunun lisedeki escoto isimli koçunu arar. koç, en iyisi polise haber vermesi gerektiğini söyler. bu sırada tyler evde bir şeyler yakıyor, bir şeyler kırıyordu. anne, 911'i arayıp destek isteyince amerikan polisi 3 helikopter ve 10 araç gönderir! bunun üzerine paniğe kapılan tyler honeycutt havaya bir el ateş eder. gerisi, sen misin ateş açan pis zenci şeklinde zuhur etmiştir. polis "intihar etti" diyor ama anne "oğlumu öldürdüler" diyor. kurşun hangi silahtan çıkarsa çıksın, annenin iddiasına göre polis içeri erkenden girip onu hayattayken ambulansa yetiştirebilirdi! işte asıl trajik olan nokta da bu sanırım.

hoşça kal tyler,
    seni soğuk bir kış akşamı maccabi cehenneminde 21 sayı, 9 ribaund, 5 asistle oynayıp anadolu efes'e kazandırdığın maçla ve olympiakos'la oynanan çekyek final serisi 5. maçında ayakta kalan tek isim olmanla hatırlıyorum.
  • bu herif efes'teyken katıksız bir geri zekâlı olduğunu anlamıştım zaten, kokain çekip maça çıkıyordu adam, hiçbir şeye aidiyet hissetmeyen lakayt bir tipti.

adam evinin önüne barikat kurup polisle çatışmış, high olmuşken grand theft auto oynadı da gaza mı geldi ne oldu, şu an muhtemelen respawn olmayı bekliyordur. derdi neydi bilmiyorum da muhtemelen altından uyuşturucu işi filan çıkar.

toprağı bol olsun.
  • hakkında yazılan son 15 entryde kimse bahsetmemiş. çok merak ettim. acaba kimle çatışmış ve ne kaybetmiş?

aydınlatırsanız sevinirim.
  • ölümüne ilişkin olarak lapd bilgilendirme videosu yayınlamış, adamlardaki şeffaflığa şaşırmamak mümkün değil yalnız.

bahse konu video
  • bir garip duygularla haberlerini okuduğum eski basketbolcu. eski diyince sanki bırakmış gibi oldu. öldü lan. çatışmada. öldürüldü. oha.

fenerbahçe maçında, efes formasıyla izlediğim zamanı hatırlıyorum honeycutt'ı."olm adam ucla'de oynamış" diye içimden geçirdiğimi sonra. "ucla'de okumuş" da denebilir buna paralelinde tabi. abd'nin en fazla başvuru alan, en güzel yerinde, en popüler üniversitesinde geçmiş yılları. akabinde sacramento kings draft etmiş bunu orada oynamış, sonra çıkmış avrupa'ya gelmiş, euroleague'de oynamış, milyon dolarlar kazanmış. ve sonu bu şimdi. sen git şu halinle polisle çatışmaya gir. öl. vay amına koyayım.

adam kendi sonunu böyle seçmiş. hayat ne garip lan. çok garip.
  • çalıştığım iş dolayısıyla kendisini tanıma, fotoğraf çektirme şansı bulmuştum. defalarca da canlı izledim. haberi duyunca kanım dondu lan resmen. çok üzüldüm çok. güzel adamdın lan en azından benim için. seni hep yükseklere uçarken hatırlıcam.
  • herhangi bir suçlu veya aranan tehlikeli bir isim olmadigi icin polis tarafindan direkt öldürülmesi cok tuhaf gelmisti. son edinilen bilgilere göre de intihar etmiş buyuk ihtimalle. evinde ölü bulundugu yaziliyor. yuksek doz stimülan ilac kullanip çildirmis olmali, çunku boylesine hareketler yapan bir adam senelerce basketbol camiasinda saygin bir yerde olamazdi yoksa. okc ile kontrat yapip nba'e donmek istedigi icin amerikadaymis zaten. gorusme asamasindalarmis.
  • polisle girdiği çatışmadan sonra, swat ekiplerince vurularak öldürülen eski basketbolcu.
  • ölüm iddialarının ardından sacramento kings türkiye (@sackingsturkey) twitter hesabının şöyle rezalet bir twit attığı basketbolcu:

"eski ikinci tur draft seçimimiz tyler honeycutt polise ateş açmış, polisi vuramamış olması takımda neden olmadığını belli ediyor"

ölüm üzerinden mizah kasıp da fav ve rt kovalamak nasıl bir rezilliktir ya? umarım twitter kaynağının gerçek sacramento kings ile bir alakası yoktur. ben bütün sosyal medya ve insanlık adına utandım.

edit: julian krezch haber verdi, resmi sayfa değilmiş.
  • ölümüyle euroleague takipçisi beni üzmüştür. atletik ve estetik oyuncular kategorisindeydi ama elit bir şutör olamadı hiçbir zaman maalesef. potansiyeline ulaşamamasının sebebi istikrarsızlığı ve vurdumduymazlığıydı ama oynamak istediğinde gerçekten enerjisini sahaya yansıtırdı erken yaşta aramızdan ayrıldı ölümü üzerine sevinen de olmuş üzülen de. cidden biz ne ara böyle ölüme sevinen insanlar olduk. (bkz: her ölüm erken ölümdür)
hesabın var mı? giriş yap