• kill bill volume i soundtrackinde yer alan, hemsire kiligindaki daryl hannah ile senlenen sahnede calan, islikla calinan izci sarkisindan, roxettein joyrideindan sonra yasasin islik dedirten melodi. psikopat biraz, pek hos. psycho, vertigo, taxi driver, cape fear gibi super filmlerin gergin muziklerinde de bulunan bernard herrmann imzasini tasiyor.
  • kill bill volume 1'da brian de palma ve hitchcock'a bir elden gonderme yapan, zincirleme hommage tadindaki sahneye eslik eden muthis parca. cogu hitchcock filminin muziklerinden sorumlu bernard herrmann'in, 1968 yapimi ve ayni isme* sahip bir ingiliz korku filmi icin yaptigi tema muzigi oluyor esasinda. neyse ya, bunlarin hepsi bos. kill bill volume 1 bir basyapit; ben onu bilir, onu soylerim.
  • çok eskiden beri trt 2de adını bilmediğim bi programın jenerik müziği olan (hep biterken yakalardım adını daşu an olduğu gibi unuturdum), uzun süre aradığım aradığım, her çalmak istediğimde günlerce düşünüp de birisi bi yerden çalarsa aklıma gelen şarkı. kill bill'de duyunca sevinmiştim şimdi bu şarkıyı farkeder de yazarlar çizerler diye, öyle de oldu..

zaten x - filesı da cnbc-e ile farkeden bi sürü insan da baştan kaygılandırsa da sonradan lan izlesinler dizi görsünler yazık lan demiştim.. evet ben demiştim.
  • "bir şey de moda olup boku çıkarılmasın" hayıflanmaları içinde gün içinde onlarca farklı yerde birbirinden değişik, rengarenk, çeşit çeşit insanın cep telefonu melodisi olarak kulak tecavüzüne uğradığım melodi. istatistikleri bulmak istiyorum:bu ülkede kaç kişi kill bill izledi ve bu sayının kaç katı bu melodiyi cep telefonunda kullanıyor?
  • kill bill ile birlikte popüler olduğu dönemde ben de yüzlerce kez dinlemişimdir. bugün bir filmi imdb'de izleme listeme eklerken fark ettim ki ilk kullanıldığı film kill bill değil 1968 yapımı ingiliz korku filmi twisted nerve'müş.

https://www.youtube.com/watch?v=eqs65skyotg
  • 1968 roy boulting filmi. meşhur ıslığın (kill bill) çıkış noktası aslında, sinema ne kadar derya denizmiş diyorsunuz. hoşlandığı kızın yanında kalabilmek için zihinsel engelli rolü yapan bi genci anlatıyor, gerilim dozu yerinde, hitchcock filmi gibi.
    filmdeki susan gerçek bi minyon.
  • gecen gun salonda acik olan televizyonda duymamla irkildigim, allah allah o da nesi diyip baktigimda kampusistan adli dizinin tribal sahnelerinden (ne tesaduftur ki psikopat bir sahneydi) birinde kullanildigini gorup koptugum kill bill soundtrack sarkisi.
  • --- spoiler ---

american horror story'nin 1. sezon 5. bölümünde de duyabileceğimiz şarkı. dizinin ruhuna uymuş.

--- spoiler ---
  • kill billin başında çalan beni benden alan melodi.tarantino filmlerinin soundtrackı bi başka oluyo.
  • radyo eksen de kill bill vizyona girdiğinden beri falan reklamlardan önce bir bölümünü duyduğumuz şarkı.
hesabın var mı? giriş yap