• isminden ötürü kendisine fahri ordu komutanlığı, hatta fahri genelkurmay başkanlığı payesi verilmesi gerektiğini düşünüyorum...
  • ermeni soykirimi iddiasinin 90. yili* nedeniyle abd'de new york, washington dc ve turklerin yogun olarak bulundugu cesitli universite sehirlerinde ermeni iddialarini curuten konferanslar vermekte su siralar*.
  • hollanda'da sota vakfi tarafindan basılan discrimination & conflict adli kitabin yazari ünlü tarihçi. *
  • kızı odtü şehir ve bölge planlama bölümünde basic design hocasıydı geçen yılın başında. bebeği oldu, gidiş o gidiş daha da gelmedi. fena değildi iyiydi, düşündüklerini iyi aktarıyodu. bölümü de birincilikle bitirmiş sanırım. evinde türkkaya ataöv kitapları görünce, "aa, hocam neyiniz oluyor?" diye sormuş idim saf saf. başarılı aile.
    (bkz: anlı ataöv)
  • profesor ,öğretim üyesi ve kitap yazarıdır kendisi.
    imzasını görmeyenler kitap imzalatsınlar.
    bir daha o kitabı göz önünden ayıramazsınız .
    bendende mesi
  • datça'da emekliliğinin keyfini süren bir hocadır. kızı da 1 eylül dünya barış gününde düzenlenen "datça- simi adası barış yüzüşü" etkinliğinde yaklaşık 20 km. yüzmüştü.
  • verdigi uluslararasi orgutler, uluslararasi politika ve ortadogu derslerinde finalde basarili olanlar bir sure inanamazdi sinifi gectiklerine.
  • londrada ingiltere türk dernekleri federasyonu tarafından geçtiğimiz ocak ayı sonlarında düzenlenen ermeni terörünü kınama ve şehit türk diplomatlarını anma etkinliğinde "biz türklerin istediği tek şey, yurtta ve dünyada barıştır. biz kimseden toprağını istemiyoruz, kendi toprağımızı da başkasına bırakmayız" demiş tarihçimizdir
  • 2010 yili mart ve nisan aylari boyunca abd'de muhtelif universitelerde turk-ermeni anlasmazliklari uzerine konferanslar verecek tarihcidir.
hesabın var mı? giriş yap