• masterchef türkiye yarışmacısı. yakışıklı, iyi yemek yapıyor ve üstüne üstlük kendisi genetik mühendisiymiş. kedi canını senin!*
  • kocamla arami acmis masterchef adayi. gecen gece ruyama girdi bu adam. ben de masterchefte yarismaciymisim ama hamur acma dersini kacirmisim. tugsan da bana hamur acmayi ogretiyor. ruya bundan ibaret. uyaninca kocama anlattim bunu saf saf. kiyamet koptu. uzuuun zamandir kiskanclik krizi gecirmeyen kocam, bana ciddi ciddi trip atmaya basladi. o trip attikca ben gulme krizine girdim. adam hamur acmami kiskandi tugsanla. bebegimizi kucaginda gezdiriyordu esim bu sirada, 'getir sare'yi seviyim biraz' dedim. 'yok sana sare, sen git manti ac elin adamiyla' dedi. kendisi yuzunden kocam beni bosayip cocugumu bana gostermicek sanirsam.
  • adı sanki bir şeyin kısaltması gibi olan ( tuğla sanayi olabilir mesela) yakışıklı, yetenekli, yenir ki bu çocuk.
  • bugünkü programda, öykü serter'in yarışma sonrası takımı nasıl değerlendiriyosun sorusuna bütün sevimliliğiyle "burçe sosumu döktüü" diyerek ekran karşısında bana kahkaha attıran insan.
  • hayaller aleminden yirmi birinci yüzyıl türkiyesine gelmiş erkek modeli. kendisi ıssız adam stilinde yaşamını idame etmeye çalışsa da kesinlikle o kadar ıssız olduğunu düşünmüyorum. bir kadının bir erkekte aradığı 298 özellik kitabı çıksa sanırım hepsini tutturabilir.

1) hayallerinin peşinden koşan,bu amaçla elinde bulunan egzotik mesleği terketmiş-ericsonnun psikopat çocuklarının dana gibi fare üretme farazilerine mazhar olan,boğaziçi genetiğin kutsal tapınak sayıldığı yıllarda- avakodonun ekşisi,pırasanın berbat tadı ile dünyanın sekizinci harikasını çıkarmaya çalışan bir başka egzotik işe geçmiş bir adam. oldukça maceracı ama survivor taner gibi damdan ateşe,ateşten yengece atlayan üslupta değil,daha kadınsal,daha romantik.

2)gayretli,söz dinleyen ve uysal yapısı.aslında kadınlar sevmez böyle erkekleri. maço olsun,biraz kırsın döksün,kıskansın,iç gıdıklayıcı espriler yapsın ki gıdıklanalım isteğindedirler. işte tuğsan öyle bir erkek fotoğrafı yaratıyor ki tam tersi özellikler çekiciliğini perçinliyor. sarılsın,ama öyle sıkan seni koruyacağım diye dağları inleten king kong tarzında değil;öpsün ama fransızlar gibi bademcik ameliyatı yapar tarzda değil,yumuşak sade,konuşsun ama burnunu çekerek,sigara içerek,küfrederek değil-ay bunları seven kadınlar var şok!-tatlı tatlı,narin,sevecen. normal şartlarda burnu sinopun dalgalarını aşmış karadeniz erkeği bunları yapsa ay ne sıkıcı ve banel dersin ama bu adam bütün bu sıkıcı ve sürprizsiz yanını nasılsa kapatıyor ve facebookta bir resminin altına "tanrım bayılazağımmm,çok yakışıklı umm umm" yazdırabiliyor. parlak renkli gömlek giyse ona bile romantik vizöründen bakabilirsin. gömlek yakışmaz gerçi çok zayıf tv'den gördüğüm kadarıyla.dikdörtgen tv'ye geçemedim hala :(

3)başarılı bir şekilde yemek yapıyor,ama "mangal yaptım al ye kadın" stilinde değil de "sosun içine attığım tarçının uzaklardan kokusu gelmeli,hafif hafif bir çikolata acısı çarpmalı sonra,portakalın pütürü ağzına gelmeli naif naif,balığı pişirdiğim asit ağızda ılık bir akdeniz yolculuğuna çıkarmalı" stilinde. hemen hemen çoğu kızın hayran olduğu bir erkek tipi ama yaşlı,sıkıcı ve tekesinden değil. genç,yakışıklı özellikle ve ıssız değil.

4)tam bu yemek yapma faslında genç kızların beraber yemek yapma,yemek yaparken romantizm dolu rastlantılar yaşama "ay canım benim çikolata sosu dudağında kalmış,dur bakayım tadına"-bihter behlüle yapmıştı rip bihter-diyerek reverans eşliğinde altı üstü bir kap yemek/kalp şeklinde pasta yapma hayallerinin vuku bulacağı bir tip.

5)e bu özellik aslında yukarıdaki 4'ünü sil at, yakışıklı olsun çim adam olsun diyen mantaliteye cevap veren bir öncül. adam yakışıklı ve çok tatlı gülüyor. entellektüel bir havası var ama boynunda fularla "öhöm öhöm bu filmdeki kadın portresi de zygomathicumumu ağrıttı çok üzüldüm,havyar çok yavan,purom çok güzel,bu şarap petrus mu? ben şaraptan ve kadından anlarım" entellektüelitesinde değil biraz mahallenin delikanlısı ama ona da dokunmuyor,biraz üniversiteli gençlik ama mühendisliğin abaza hormonlarını almamış,biraz feminen ama gay değil,biraz çocuksu ama freud dönemlerini finalsiz geçebilmiş,karışık biri. bu hallerini her davranışında,gülümsemesinde,dudak bükmesinde hissettiriyor.

çok ideal bir portre,tabi insan göründüğü gibi olmayabiliyor. en doğru bilgiyi bir kız arkadaşı verebilir. ama şu şartlar altında bütün kızların yapacak olduğu totem ile birinciliğe kavuşacak,ondan sonra da bu fırtına geçecek ardında yeni bir macera için ekran karşısına kitlenmiş,birer lion king sevgiliyle hayatını anlamlandırmaya çalışan hanımkızlar bırakacak.
  • annesine "anne" demek istiyorum. canım yaa.*

(bkz: size anne diyebilir miyim)
  • en ideal ideal erkek sanki. fazla ideal yani. o kadar ideal ki yaşanmaz bununla. uzanamıyorum mundar demeliyim. çünkü çok ideal.
  • masterchef türkiye dördüncüsü, gönüllerin birincisi yakışıklı. bir kaç aya unuturuz kendisini. buraları okuyorsa, yolu açık, şansı bol olsun.
  • popularitesi artan üniversite arkadaşım. sayesinde moleküler biyoloji ve genetik bölümü de sükse yapmış oldu.
  • master chef'in evlenilesi yarışmacısı.
    tanrı herkese bi tuğsan nasip etsin. tek dileğim bu.
    hayal gibi bir şey yani gerçek olamayacak kadar güzel.
    bir insanda bu kadar mükemmel özellikler nasıl toplanabilir ki?
    ha unutmadan, umarım master chef olur.
hesabın var mı? giriş yap