• bir facebook sayfası. 9gag post'larının ingilizce bölümlerini silip türkçeleştiriyorlar, post'ların amına koyuyorlar ama bütün ergenler bayılıyor, "troll'üz biz deee eheheheheheh!" diye geziyorlar.
  • 4chan içeriğini "olduğu gibi" çalıp tercüme mercüme yapmadan, hiçbir bokunu değiştirmeden altına sadece watermark ekleyerek aptalların beğenisine sunan 9fag' in postlarını türkçeye çevirerek çalan oluşum. bu perspektiften bakıldığında 9fag' e göre daha yenilir yutulur bir dalyaraklık içinde olduğu söylenebilir, en azından tercüme esnasında harcanan bir emek var neticede.

buraya yaylım ateşi açan 9fag trooperların, değerli mabedleri hırsızlıkla itham edildiğinde de aynı soğukkanlılıktan ve acımasız eleştiri yapabilme kabiliyetinden yoksun olmaları oldukça acı ama. özetle kalite açısından 9fag den pek de farkı olmayan, troll kostümü giyen goblinlerin pek bir sevdiği aptal tapınağı.

özetiyle, araklamayı ve emek hırsızlığını savunan arakçılarla ve emek hırsızlarıyla dolu yer.
  • 4chandan bihaber insanları kandırarak websitesi bile oluşturan bir facebook sayfası. kendileri yapmış gibi bir de her posta adlarını yazınca sinirlenmenize sebep olabilirler ama yorumlara şöyle bir bakınca bu insanlar aman burada kalsın diyerek sakince ayrılabilirsiniz sayfadan.
  • internet meme'leri kullanılarak yapılan postları türkçeye çevirmemek gerektiğini gösteren facebook sayfası. bir klişe babası olan "ya şimdi türkçeye çevirince anlamını kaybetti tabi"yi bana kullandırttılar. gerçekten çok anlamsız geliyor baktıkça.
  • http://static.fjcdn.com/…rkin in_85d851_3216701.jpg

yukarıdaki şemaya son bir halka olarak eklenmesi gereken bir ergen sayfası.
  • bu sayfanın adminin 16 yaşından büyük olma ihtimali beni korkutuyor.

şimdi gördüm baya kıllı mıllı bi adammış. hay mınake.
  • internet kültürü gelişmemiş, ingilizcesi olmayan yurdum liselilerinin güzide sayfası.
  • ne zaman yeni bir şey paylaştıklarını görsem küfrettiğim topluluktur. şu ana kadar tek yapabildikleri 9gag'i tamamen türkçeye çevirip sayfalarında yayınlamak. hem orjinalliği bozulunca komik de olmuyor, hem de çoğu kişi sanki o esprinin asıl sahibi onlarmış gibi davranıyor. bir gün sayfalarına gidip ''ulan biraz orjinal olun, gidin beyninizi kullanın siz de espri yapmaya çalışın, allah belanızı versin'' demek istiyorum. bir sayfa bu kadar yaratıcılıktan yoksun olur. kopyacı zihniyete karşıyız efendim.
  • bir arkadaşım buradan bir resim paylaşmış, sadece ona bakmıştım. bu sayfaya girmedim bile ama nasıl olduysa beğenmişim gibi sayfayı, duvarımda paylaşımları çıkmaya başladı. o yüzden site siz istemeden sizi bünyesine katabilir, dikkatli olun, oyunlara gelmeyin.
  • tez zamanda 9gag saldırılarına maruz kalması gereken site. çal, türkçeleştir, kendin yapmışsın gibi koy. oh ne ala. herkes yolunu bulmuş a.k.
hesabın var mı? giriş yap