• derdini direk soylemeyi 'basit' bulan, veya soyleyemeyen kisilerin yaptigi degisken hareketler butunu. genelde ozeti 'depresifim sorunluyum sevin beni sevisin benle'dir.
  • derdini acikca soylemek, hatta belki uzerinde tarti$ip cozmek yerine onu bir kavga nedeni haline getirme amaci guden hareket.
  • ortada bir sorun vardır.
    kişi bir şeye sinir olmuştur.
    derdini söylemek isteği ile sorunu yaratanın yanına gider.
    ancak bir de ne görsün.
    sorunu yaratan kişi gayet umursamaz bir tavır içerisindedir.
    üstüne üstlük bu davranışıyla soruna sorun eklemektedir.
    çevrede de bir takım insan toplulukları vardır.
    sorununu başkalarının içinde dile getirmek istemeyen kişi, rol de yapmayı sevmemektedir.
    işte tam bu noktada takındığı tavır "trip atmak" olarak nitelendirilir.
    ne kadar kolay....
    sevgi, saygı, anlayış ve benzeri olgular nerededir.
    empati denilen şeyden habersiz insanlar işin içinden kolayca çıkıverirler.
    oh ne rahat!
  • attıktan sonra da kabul etmemek adettendir..

-trip mi yapıyosun sen şimdi bana ?
    -ne trip yapıcam yaaa alla allaaa

gibi..
  • bazen ilgi isteyen kişilerin de yaptığı sinir bozucu atraksiyon.
  • konuşarak halletmek yerine abartılmış, iletişime tamamen kapalı, itici ve bir o kadar da anlamsız hal ve tavırlarla herhangi bir sorunu gün yüzüne çıkarma biçimidir.

kadın ya da erkek fark etmez, her tür insan atabilir trip. lakin "kız tribi" kalıbının da epey bir şöhretli olmasının bir nedeni var di' mi?

benim bu konuda cevabını bir türlü bulamadığım tek soru ise: bir hatun neden hemcinsine de trip atar?
    evet, bu konuda muzdaribim. tüm kız triplerini bir şekilde anlamlandırabilirim. erkek kişisi bundan yakınırken "ama hocam sen de ne yapmışsın öyle?" diyebilirim, saçmalama konusunda sınırları zorlamıyorsa... lakin iki hatun arkadaşın birbirine trip atmasını anlayamıyorum.
    dönüp "bak canım, ben senin sevgilin değilim." diye bağırasım, hatta "eeeh seni de tribini de çekemem hiç" diyesim, "nasıl bir kafa yaşıyorsun da benim de bir kadın olduğumu unutup tiribine triple karşılık verirsem neler olacağını hesaplayamıyorsun?" diyesim geliyor. ama demiyorum. aksine kendisini de tribini de yok sayıyorum. böylece attığı tripler boşa gidiyor ve hiçbir şey yapmamış gibi devam etmeye başlıyor. düşünün yani aslında trip atma nedeni uzatamayacağı ya da aklı başında bir insan gibi dile getiremeyeceği kadar saçma.

kızların birbirlerine trip atma nedenleri arasında en popüleri kıskançlık. yakın arkadaştır; yeni ya da eski arkadaşlarınızı kıskanır, sevgilinizden kıskanır, hatta sizi yalnızlığınızdan bile kıskanır.
    sonra da gelsin tripler gitsin tripleeeeer... "kadının en büyük düşmanı yine kadındır" diye boşuna dememişler.
  • bazen bireyler arasında gerçekten bir sorun varsa ve sorunun nedeni karşı tarafın gerçekten olaylara karşı ilgisizliği duyarsızlığı ve k ısaca "kütüklüğüyse"bu kütük olan taraf olaydan kolayca sıyrılabilmek için olaylara karşı duarlı davranan tarafın sorununu dinlemek veya onunla ilgilenmek yerine kolaya kaçmayı tercih eder ve onun davranışlarını "trip atmak " olarak algılayabilir...yani ona göre tüm bu davranışlari boş işlerdir...
  • kişinin kendi hatasını kendi anlaması gerektiği düşünülen durumlarda yapılan eylem. zaman zaman bezdirici ve öğretici olabilmekte.
  • tüm yazılanları okudum hatta iki tane favori tıkladım. tamda "trip" , "trip atmak" ne demek yazmış sağ olsun hacılar.

ben tanım yapmayacağım beklemeyin. fıldır fıldır aramayın tanım nerde tanım nerde tanım ssuasasuaasa diye salya da akıtmayın. ben yediğim tribi yazacağım neymiş ne değilmiş çıkarım yapılsın diye.

başladı;

4 gündür hastayım. iğnelik oldum o derece. şuana kadar 6 tane girdi dahası da girecek. ama dışarıya adım atamayacak kadar da sürünmüyorum. öyle ki dün hatuncuğum -iyiysen çıkalım, dedi. hay hay dedim.

çıktık. oturduk üstten büyük büyük borularla dış ortamı ısıtmaya çalışan bir cafeye. gır gır şamata 3 saat geçivermiş. neyse götürdüm evine. gün, mutlu mesut sorunsuz bitti. buraya kadar bir problem yok. var mı? yok.

ertesi gün kafa izni yaptım. işe gitmedim. kim ister ki hastayken işe gitmek, gitmedim.

yaydım. iyi de oldu. hatunla mesajlaşmalar oluyor. -günaydın, nasıl oldun, iyi misin, iğneyi vurdurdun mu benimde bu mesajlara karşı sevgi dolu yanıtlarım. hala bir sorun yok yani.

neyse saat oldu 16:30 arkadaşım mesaj attı -hazırmısın?

her pazartesi 4'lü pes çeviririz. diğer 3 eleman evli barklı çocuklu filan elemanlar. 'hastayım hacı ama oynarız tabi' dedim.

sonra hatuna ki her pazartesi böyle bir organizasyonun olduğunu bildiği halde haber babında mesaj attım '6'da pes varmış yavru' diye.

hatun: gitceksin yani hasta hasta
    beyin: asasashhahshsaashsdsahdasdh (beyin yanması)

yani attığı bu mesajdan sonra kafa atma isteği nasıl tırmanıyor insanoğlunun kanında, anlatamam.

ben: halı saha değil hatun pes
    hatun: sustum pes diyorum bende sadece sana
    ben: pes diyorum içersi 50 derece zaten
    hatun: ne bok yersen ye hastasın sen gerçekten uğraşamıcam
    beyin: asasashhahshsaashsdsahdasdh (kalan beynin de yanması)

sonrasında mesaj, arama yok tabi.

lan daha dün çıktık senle, ısıtılmaya çalışılan açık yerde ara ara götüm donarken, ara ara soğuk ter dökerken oturdum senle, dün hasta değil miydim? bugün hastasın menşeyli trip atma nedir?

işte bunu düşünmez ya da düşünür ama sana baskı kuracak ya söyleyemez. sen de anlatamazsın ona zaten. anlamaz. istemez. bencildir. trip atanlar cidden en bencil insanlardır.

ki bu pes ve halı saha muhabbetinden belki 50. kez trip yiyişim. oturtup konuşmadım mı? elbette. tamam der ama yine yapar. yani bazılarında bu artık hastalık hali gerçekten.

ben çekenlerdenim.

peygamber sabrı derler ya he o var bende
hesabın var mı? giriş yap