• --- spoiler ---

ilk bakışta kaypak olarak görülse de, ki doğrudur kitaplarda tasvir ediliş biçimleri böyledir, kendi içlerinden bakıldığında evrenin her tarafında düşman gören ve kendilerini tamamiyle hayatta kalmaya adayan bir dune uygarlığıdır. genetik deneyleri uğruna kendilerini feda etmeleri bu yüzden tamamiyle bir mantığa oturur, zira bütün tleilax erkekleri klondur, kadınları da axlotl deposudur ve "üretebildikleri" çocuklar da ya yine klondur ve ironik olarak başkalarının genlerine sahiptir, ya da sima dansçılarıdır ki bunlar yapay bir üretim olduklarından üreyemezler, cinsiyetleri yoktur ve kısaca doğa içerisinde varolamazlar.

--- spoiler ---
  • dune'da geçen genetik bilimi ve yapay yaşam ustaları.

"no matter how exotic human civilization becomes, no matter the developments of life and society, nor the complexity of the machine/human interface, there always come interludes of lonely power when the course of humankind, the very future of humankind, depends upon the relatively simple actions of single individuals."

dune messiah
    sayfa.209
  • cem senden ayrilmak istiorum...seni bunu soolemek icin aradim...ama arkadas kalalim...bana cok girio cepten ariorum..baskasini buldum ...oof ama gorsen sende baskasini bulurdun o derece...mauhauhaha..opuldun canisi.
  • tleilax olm red hot chili peppers'i dinledinmi
    adamlar harbi metal yapiyolar
    super olm
  • olm ilk defa uzunessekte yastıgın ne kadar tehlikeli bi görevi olduunu anadım bre hayvan dort kişinin ustunden ucup postalın kac numara olduunu gostermene gerek yok.. carpmadı ama daha soora postal dızaynı yapmaya baslıodum azdaha...
  • güreşteki rakibim :)))
  • dune da bir insan kavimi denebilir fremenler gibi
    ayrıca cem dir o :)))
  • red hot chili peppers manyağı olan kişi :)))
  • bu arada (bkz: dune)
  • tleilax:tamam bu konu kapanmistir
    bakin uzerime gelmeyin bitti dedim
    sinirliyim bugun

apuuuaaaaaaa (kafa)
    pisiuwwwwww (ucan tekme)

we herkez konuyu kapatir
hesabın var mı? giriş yap