• iki elleriyle bir siki doğrultamayacak adamların önce devrim yapması, sonra yargılamaya geçmeleri gerektiğinden bavullarımı toplamaya başlamadığım mahkemedir. evladım, yavrucum, bir sakinleş, kağıt kalem al eline hesap yap, bir kafanı kullan azıcık. bu mantığa göre (bkz: #28022219) ülkenin yetişkin nüfusu bir anda yüzbine düşecek gibi. dindarlar-liberaller-milliyetçiler- senin gibi düşünmeyen solcular... ya ölsün, ya da sürgün. "gerçek?" gomonistler kalsın he mi? o kadar adamı nasıl yargılayacan, nasıl infaz adecen, nasıl gömecen. topluca gaz filan mı kullanacan? nasıl bir karanlık hayal gücün var öyle. aklı olmayan adamın faşisti de bir komunisti de bir.
  • asdasdg ciddi ciddi bunun kurulabileceğini düşünenler var. yazayım biraz diyordum da vazgeçtim. ne konuşulur ki bu beyni pirinç lapasından hallice adamla? bi' de devrim sonrası süreç değerlendirmesi yapmış herifçioğlu utanmadan. sıfatını siktiğim. devrimi, mahkemeyi, adaleti size bırakırız bekleyin. mal oğlu mallar.
  • devrimden sonra filminde gördüğümüz devrim gibiyse yani devrimi işçi değil de esnaf yapıyorsa baya durum sakat olabilir. işçilerin haberi yok, devrim oldu. mahkemelerinden de bi şey çıkmaz. zaten türkiye de devrimi tkp yapamaz. ne konuşuyonuz la siz? gelmiş ciddi ciddi entry giriyorum bende. :/

not: size minik bir sır vereyim sosyalizm hakkari'den yayılacak dünyaya.
  • ancak yine ve yeni bir- muhtemel-askeri darbe, beklentisini ifade eden mahkemelerdir.
  • bazı tkplileri fena gezitirmiş mahkemeler. baksanıza adil olacağız falan diyor. sanıyor ki devrimden sonra mahkemenin başına geçecek falan. tabi neticede işçilere devrim olduğunu haber veren bir partinin üyeleri. şaşırmadık.
  • 5 sene önce herhalde programlarında yoktu, yeni dahil ettiler herhalde. çünkü 2007'de '12 eylül darbecileri yargılansın' diye eylem yapmışlar. alla alla.

http://arsiv.sol.org.tr/index.php?yazino=14105
  • "tayyip'ten, evren'den hiç bir farkımız yok" demenin gomanistçesi. "bizden değilsen mahkemelerimizden çekeceğin var." diyorlar ve bununla övünüyorlar. "behzat ç. işkence yapıyor ama sadece kötü adamlara" savunması yapacak zihniyetteki dandik türk solcusu hezeyanları, büyüyünce geçer.
  • tkp şimdiye dek ne devirmiş ki? bundan sonra devrim yapıp, üstüne bi de mahkeme kurup faşistleri yargılasın? gördük işte filmlerinden devrim sonrasını! ha ha ha...
hesabın var mı? giriş yap