• --- spoiler ---

içinde sauron'un gözünü de barındıran eğlenceli film. hemen hemen bütün batman filmlerine ve batman'in karakterine, dc'nin sıçtığı bütün işlere göndermeler hatta baya dalga geçmeler var.

--- spoiler ---

çocuklar için eğlenceli; batman geek'leri için bol göndermeli bir film olmuş.
  • --- spoiler ---
    voldemort'un bol bol wingardium leviosa yapmasıyla güldürmüş filmdir.
    --- spoiler ---
  • marvel parayı yatırmayı unuttuğu için rt'de oldukça iyi yorumlar alan film. yoksa ciğerini biliriz, ey rottentomatoes!..

ayın 10'unda john wick 2 mi lego mu izlesem diye tereddütte bırakmış filmdir.
  • senaryo bakımından hem suicide squad hem de batman v superman dawn of justice'ten iyi olan animasyon. dublajları genel olarak iyi fakat gürültülü bir film olduğundan konuşmaların anlaşılmadığı anlar oluyor. filmin en kötü yanı ise çok fazla çocukla birlikte izlemek zorunda kalmak.
  • türkçe dublaj ve 3d olarak dün ön gösteriminde izlediğimiz film. açıkçası, "orijinal dilinde değil muhtemelen çoğu espri patlamış, arada kaynamıştır" diyerek gergin başladık filme. gelgelelim dublajı düşündüğümden daha başarılı ve çevirirken epey ince noktayı yakalamışlar. (orijinal dilinde tam olarak izledikten sonra güncellenecektir)

biraz batman, birazcık dc geçmişiniz varsa ve "lego ne demek yahu?" diye sormuyorsanız* çok keyifli vakit geçirebilirsiniz.

bununla birlikte, cinemaxium bu filmi çocuk kategorisinde diye mi düşündü nedir; koltuk yükselticileri koymuş salon girişlerine. halbuki film; 13+, şiddet ve cinsellik etiketleriyle vizyona girdi. (gerçi halbuki dediğime de bakmayın, şiddet ya da cinsellik görmedim film boyunca normal bir çizgi film kanalında görebileceğiniz kadar.)

şimdi bu filme kiminle gidilir:

-böyle biraz büyümüş ama halen çocuk, espriden anlayan tatlı elemanlar olur; yeğenindir, çocuğundur, kardeşindir, al onu git. ikiniz de çok eğlenirsiniz.

-ciddiyet ciddiyet diye seni boğmayan beraber gülebildiğin bi sevgilin vardır, kolundan tutun götürün mis gibi izleyin. olur da çıkışta "bu ne amk çocuk filmine geldik" derse yanlış tanımışsınız, yol yakınken ayrılın.

-geyik ortamı çevirdiğin dostun ahbabın vardır, gidin bol bol gülün, havada uçuşan ince esprileri yakalayın.

- hiçbiri yoktur, batman'i ve dc'yi seviyorsundur; al biletini tek başına git. şu kapalı havada yapılacak en güzel şey.

not: geç kalmayın, filmin açılışı bile güzel.
  • marvel bebelerinin fun değil diye kötüleyeceği film olacaktır.
  • ilk yorumları çok iyi gelen film. merakla bekliyoruz. rottentomatoes %94 durumda. will arnett'i sürekli duymak istiyorum batman olarak.
  • lego film animasyonlarından biri. warner reyiz sinemada dc'yi nasıl beceremiyorsa onun dışında dc'nin her şeyini çok iyi becerebildiğini bu animasyonla gösteriyor.

azıcık bilgimle bile çoğu göndermeyi anladım. dakikada bir gülme garantisi var. insanın içini bir hoş ediyor.

konu akışı çek iyi olmasa da filmin bunu pek dert ettiğini söyleyemem.
  • sadece dublajlı olarak salonlarda yer almasının kesinlikle warner bros ile alakası olmadığını düşündüğüm film.

bu filmin sadece dublajlı olarak gösterime girmesinin "bu film çocuk filmi olm, bunu 10-15 yaşında çocuklar izler" diyen en az bir tane beyinsiz türk ile alakası yoksa ben de hiçbir şey bilmiyorum.

izleyemeyecek olmak üzdü açıkçası, başka mecralara düşmesini bekleyeceğim mecburen. oysa ki uzun süredir bekliyorduk arkadaşlarla, bize bunu yaşatan, bu hususta emeği olan herkesin amk.

edit: muhtemelen warner bros türkiye'nin saçmasapan bir kararı. ikinci paragrafta belirttiğim olayın gerçekleştiği yer orası.
  • çok eğlenceli mutlaka izleyin

--- spoiler ---

batman’in zafer şarkısını açıp açıp dinliyorum.

i am batman
    i am awesome
    i got a nine pack
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap