• gidin bu filme. ulan ben gittim, bok gibi, siz de gitmezseniz çok kötü hissedicem. herkes gitsin bu filme.
  • neyse ki tim burton çekmemiş. yoksa aang'i johnny depp, katara'yı da helena bonham carter oynasaydı kendimi sikerdim herhalde.
  • seyrettigim robotlu filmler arasinda en iyisi. ozellikle hava buken robotla bumerang firlatan robotu cok begendim.
  • filmi benim için gerçekten çekilmez kılan 2 şey oldu.

birincisi aang ve iroh'un telaffuz edilişi. normali "eng" ve "ayroh" olması gerekirken sen çık odun gibi "ang" de "iroh"* de...

ikincisi ise bükme hareketleri. seriyi izleyen herkes bilir ki bükme hareketleri çok sürmez. en azından 15 saniye elini kolunu sallamaz kimse. anng saatlerce elini kolunu sallıyor sonuç; iki adet su damlası havalanıyor... bu ne lan?

son olarak da diyeceğim şudur ki, yayında ve yapımda emeği geçen herkesin allah belasını versin.
  • erken konuşmak istemiyorum ama filmin en büyük hatası m. night shyamalan' dır
  • orijinalinin tüm sezonlarını izlemeden karakterlerin çizgisinin vasat olduğunu ve çizgi filmin 10 yaşındaki çocuklar için yaratıldığını; ilaveten bu yapımı 8 yaşındaki çocuk gözüyle izlemek gerektiğini iddia edenlere yedi uyurlar mağarasındaki yerlerine geri dönmelerini tavsiye ederim. çok cahil görünüyorlar.

bir bok bilmiyorsunuz, bilmediğiniz gibi sallıyorsunuz. sözlük'te hazır , avatar: the last airbender başlığı mevcut. oradan ne olup bittiğini, çizgi dizinin nasıl oluşturulduğunu, çizerlerin ve yapımcıların neyi ne şekilde referans aldığını, konu bütünlüğünü, karakterlerin olgunlaşma safhalarını, ince detayları, hikayenin felsefesini vs. öğrenebilirsiniz. kendisine politik gündemle alakalı soru sorulmuş bilgisiz masum manken gibi konuşuyorsunuz.

bu sanırım karamazov kardeşler hakkında "çok kalın bi kitaptı" demekten fazlasını diyememek gibi olsa gerek. tiksindindim yeminlen.
  • the last airbender parodisi olarak görürseniz gayet güzel filmdir.

--- spoiler ---

9-10 earth bender 2 saat spastik spastik triplere girdiler, aha dedim kıtaları ayıracaklar herhâlde, yumruk kadar taş gitti ateş bükücünün üstüne lan *
    --- spoiler ---
  • zuko gibi bir karakter ancak bu kadar itin götüne sokulabilirdi. şayamalan'ı tebrik ve takdir ediyorum. 6. hissine soktuğum...
  • o kadar saçma ki bütün film boyunca gülmekten kendimi alamadım, gerçekten. film boyunca güldüm durdum. yok böyle bir şey ya. saçmalıkları yazsak saatler sürer o yüzden sadece filmin güzel yanlarını yazayım dedim, filmin güzelliklerini saymaya başlayalım:

1.
  • büktüğümün filmidir.
hesabın var mı? giriş yap