• 2000li yılların başındaki telsim reklamlarında cem yılmaz şöyle der : " o zamanlar rakipleri vaaaar, şimdiki gibi tek başlarına değilleeeer" ..pek manidar..
  • hakkını yememek lazım cep telefonuyla konuşşmanın çok pahalı olduğu dönemlerde (1 sms = 2 kontür lü dönmelerde.. ) öyle kampanyalar yapardı ki , hayat kurtarıcımız olurdu...

o dönemin vehametini özetliyeyim;
    whatapp matsap yokken , 10bin hediye smsler yokken...akıllı telefonlar ve msnler dahi yokken .... adsl bile yokken....
    o dönemleri bilen bilir... 30-40 liraya 100 kontür yüklerdik 20 dk konuşturmazdı ..çarçabuk biterdi..
    kontürümüz gitmesn diye turkcellin sitesinde bedava sms atardık günlük limit 10 mu neydi...

işte tüketicinin bu denli becerildiği dönemde bu telsim cep to cep mi cep transfer mi bir kampanya çıkardı . 21- sabah 7 arası olması lazım sınırsız konuşma.... hani o dönemde de öğrenciyim ve uzak mesafe ilişkim var....
    neyse bu kampanyadan sonra en bombası çıktı... adını hatırlayamıyorum cep bilmem ne....
    2 numarayı birbirine tanımlıyorsun aylık 250 kontür yüklediğinde 1 ay boyunca sınırsız bedava konuşma.....! o 250 kontür de sana hediye kalıyodu...

günümüzde bir bok ifade etmeyebilir artık skpe'tan akıllı telden görüntülü konuşma yapılabilen yıllardayız .... ama o dönemde hele hele uzun mesafe ilişkisi olan kişiler için çölde vaha gibi ... kurtarıcı gibi bir şeydi bu. iyiki vardı.
  • 0542 -- telsim kendi genel mudurluk binalarinin icinde bile cekmeyen gsm zakka zukkasi
  • cepbok, ceppusur diye verdikleri her hizmete gerizekali bir isim veren ve bunu reklamlarda "telsimin cepdalak sistemi, sadece telsimde" diye sunan firma.
    - telsimin cepdingil servisi, bununla arandiginiz zaman telefonunuz caliyo, sadece telsimde..
    - inaanmiyoruuuummm
  • zamanında çıkartmış oldugu cepartner gibi tarifelerle çok yuvalar yıkmış, ilişkiler arasındaki saygının yitirilmesinde, sıradanlaşmasında önemli rol oynamıştır. sabahlara kadar konuşup konuşmanında bir adabı olur deyiminin önemini arttırmıştır. her biten bir ilişkinin ardından aldığı beddualardan olsa gerek piyasada tutunamamış tabiri caizse allah belasını vermiştir .

edit : imla
  • vodefone'un bitmek bilmez ısrarıyla gönderdiği "yükle kazan", "kazandıkça yükle", "yükle ki kazan", "yüklesene hayvan" temalı mesajlarından tiksindikçe özlemle andığım gsm operatörü. cem uzan'a hapis şoku haberleri çıkmadan, vodafone denen reklamtör türkiye sınırlarından fersah fersah uzaktayken telsim sayesinde çok rahat günlerim oldu. 250 kontör yüklediğimde seçtiğim özel bir numara ile tam 1 ay boyunca bedavaya konuşur, cep öğrenci tarifelerine 10 dostumu yazdırıp, "beni ara ulan" çağrıları atmadan her biri ile rahatça sohbet ederdim. bazı arkadaşlarımsa 250 kontöre bir ay bedava konuşma işinin bokunu çıkarırdı. sevgilileriyle tüm gün konuştukları yetmezmiş gibi, gece de telefonları açık uyurlardı. birbirlerinin nefeslerini duymak isterlerdi sanırım. bilmem, hiç sevgilim olmadı o zamanlar. üniversiteyi yeni kazanmış bir caretta caretta olduğum için bedava konuşma hakkımı annem ile kullanırdım.

heeeleee, eskiden birbirimize çağrı atardık, ya "beni ara" ya da "aklımdasın" diye. birkaç çağrıyı art arda attığımda "beni çabuk ara" der, kısa ve öz bir çağrı attığımdaysa "aklımdasın hayvan" mesajı verirdim. yalnız dünya'da değil, tüm kainatta birkaç saniyelik kısa çağrı ile birden çok şey anlatan tek millet biziz sanırım. karşı tarafa bir çağrı attığınız anda karşı taraf yanlışlıkla açarsa "bana girdi" tabirini kullanan tek millet de biz olmalıyız.

evet, vodafone'den memnun değilim. telsim'i her gün mumla aramaktayım. "e o zaman geç x operatörüne salak!" dediğinizi duyuyorum. diğerlerine geçince nelerin değişeceğini araştıralı, bu konuya yönelik kafa patlatalı çok oldu. bakanlığından, kıytırık operatörüne kadar hepsinin gözü bizim cebimizde. bahse girerim her bir gsm operatörü bize insan olarak değil, yolunacak kaz gözüyle bakmakta. sosyal sorumluluk, topluma fayda sağlama, dünyanın her yerinde rahatça konuşma gibi şeyler baştan sonra hikaye. vodafone'nin tüm dünyada 20.000'den fazla çekim alanı varmış. bana ne? en son 7 yaşımda almanya'ya gideli çok oldu. artık hayallerimde vize alıyorum yurtdışına. hatta yurtdışına çıkan pek çok kişinin türkiye'deki gsm operatörlerini tercih etmediklerine eminim. gittikleri ülkedeki bir operatörden ucuz bir sim kart + internet paketi alıp işlerini çok rahat görüyorlar, memleketlerine döndüklerinde kol gibi faturalarla karşılaşmıyorlardır.

bugüne bugün hiçbir gsm telsim gibi imkanlar sunmadı. gün geçtikçe her biri daha bir aç kurta dönüştü. hatta telsim'in cem yılmaz'lı reklamları bile yeterdi. şimdinin cem yılmaz'lı reklamları bir, bilemedin iki izlencelik olurken, eskiden reklam aralarını bekler, koca firmanın kendisi ile "teltim" diye dalga geçmesini izlemekten keyif alırdım. telsim'li olduğum için yüzüme bir gülümseme bile otururdu. evet, bu neyin kafasıydı bilmiyorum. fakat telsim başkaydı. başka olduğu için de yazık ettiler.
  • reklamlarında şafak sezer yerine cem yılmaz oynardı. belki ürünü anlatmakta yetersiz kalmasında bu etkilidir.
  • biraz paraya kıyıp faturalı hattı alınması gereken gsm operatörü. mycep'le falan uğraşmayın!
  • kktc'de hala varlığını sürdüren marka imiş. sebep, kktc'nin politik durumu ve vodafone'un uyanıklığı imiş. aynı uyanıklığı burger king burger city adı ile, mc donald's ise big mac adı ile yapar imiş.
  • turkcell tarafindan hicbir zaman rakip olarak degerlendirilmemesine ragmen yilmadan ve buyuk bir azimle
    turkcell naparsa aynisini yapmaya calisan
    hatta bunu abartip turkcell in istiklal caddesindeki merkez binasinin yanindaki binaya tasinmaya hazirlanan kurum
hesabın var mı? giriş yap