• para yabancıya gitmesin diye kullanılan firmaymış .duyan da dükkandaki her şey türk malı sanacak.yabancıya gitmesin diye burdan alışveriş yapan arkadaşınıza yabancılaşın bir zahmet.
  • önsiparişle 17 mart tarihinde gelecek kampanyalı bir ürün için pazartesi günü kendilerine ödeme yaptım. iki gündür gözüme uyku girmiyor, korkuyorum.

edit: yaklaşık bir hafta gecikmeyle de olsa ürünleri sorunsuz bir şekilde teslim alabildim. o kadar şikayetten sonra aldığım ürünlerde sorun olmadığı için kendimi şanslı görüyorum.
  • 3-4 sene evvel lg marka plasma televizyonu satın aldığımız, bize teşirdeki ürünü kakaladıkları zincir.. adamlara bunu söylediğimizdeyse, ciddiyetsiz bir şekilde yalanlamışlar, müdürleri de kıvırdıkça kıvırmıştı..

sonuç: tabi ki tüketici hakları mahkemesine başvurarak, açılan davada çatır çatır aldık paramızı geri.. bu kafayla giderlerse işleri zor ben diyim..
  • özünde iyi bir firmadır.
  • internetten almayayım da bir problem olursa iadesi kolay olsun diyerekten yakınımda olan bir teknosa bayiinden* bir hoparlör aldım. hevesle eve gidip kutuyu açtım. kullanılmış ürün çıktı. hadi neyse çalışıyorsa problem yok dedim. bozuk çıktı. yani bozuk diye iade edilen ürünü reyona koyma hatasını(!) yapmışlar.

ertesi gün geri götürdüm. reyondan başka ürün verdiler. bu kullanılmamıştı ama bariz cızırdama vardı. onu da iade ettim. iade talebinde özellikle para iadesi talep ettim. bir hafta sonra ürünün yenisini gönderdiler.

-ee, ben para iadesi talep etmiştim.
    -iade ettiğiniz ürün aslında bozuk değilmiş. müşterimizi yani sizi memnun etmek amacıyla yeni ürün göndermişler.
    - amacınız müşteri memnuniyetiyse, yeni ürün verilmesi beni memnun etmiyor.
    dedim. tekrar para iadesi istedim. birkaç gün daha bekledikten sonra önce hediye çeki teklif ettiler. ben artık sizin mağanızda paramı harcamak istemiyorum dedim. sonra paramı kesintisiz iade ettiler. internetten alıp uğraşmayayım dedim, pişman oldum.

diyeceğim o ki; artık ancak 10 liraya dizüstü bilgisayar satıyoruz derlerse giderim. yoksa gitmem, gideni de sevmem döverim.
  • teknoloji marketlerinin bimi. az önce sitesinden baktım, sadece 14 ilde şubesi yok. toplam şube sayısı ikiyüzü geçmiş. haliyle pek çok şehirde tüketicinin eli mahkum gittiği mağaza. eliniz mahkum değilse gitmeyin.

tanım: web sitesinde "fırsatı kaçırmayın" başlığı ile canon fotoğraf makinesi kampanyası düzenleyen, fotoğraf makinesi yerine çamaşır makinesi resmi koyan teknoloji marketi. mağazalarındaki elemanlar bir şey bilmiyor diyoruz ama anlaşılıyor ki hiçbiri bir şey bilmiyor.
  • vakti zamanında bir cep telefonu almıştım buradan. telefona ait paketin içinden çıkması gereken yedek renkli kapakları da vardı. paketi açar açmaz, içinden çıkan yedek kapakların renkleri ile kutunun üzerinde işaretli olan renklerin uyuşmadığını farkettiğim için orada çalışanlardan yardım istedim. bir kaç görevli seçtiğim renkleri tutturana kadar üç tane paket açıp kapakları ayarladıktan sonra usulüne uygun bir şekilde açtıkları ambalajları kapattılar.

2-3 tane elemanın kapakları ayarlamak için sarfettikleri eforu görünce aldıkları parayı sonuna kadar hak ettiklerini düşünmeden edemedim. seyyar tezgahta kesmece karpuz satarken kabak olanların itelendiği ilyas salman'ın ruh halini gördüm hatta onlara bakarken.
  • gold bilgisayar teknosa'dan daha insancıl, daha mantıklı, daha güvenilirdir. gerisini siz düşünün.
  • geçtiğimiz yıllarda kozyatağı mağazasından almış olduğumuz telefonla ilgili bir sıkıntı yaşayınca apar topar en yakın teknosa mağazasına gidip ürünü teknik servise göndermek istediğimizi, üstelik kargo ve tamir masraflarını karşılayacağımızı söyleyerek teknik destek istediğimiz ama garantisi bitmiş ürünlere teknik servis hizmeti vermediklerini söyleye(n)bilen kurum.
    aynı durum ile ilgili bir başka mağazasına şikayetimizi dile getirince "garanti süresi dolsa bile faturanızı ibraz ettiğniz sürece ilgili ürüne her türlü teknik destek verilir " yanıtını alınca kime ve neye inanacağımız sorgulatmıştır. konu ile ilgili müşteri hizmetlerine şikayet yapıldığı zaman herhangi bir geri bildirim yapılmıyor. bu da teknosa'dan soğutan bir başka sebeb.
  • 26 ocak 2010 tarihinde kozyatağı optimum teknosa mağazasından kampanya dahilinde toshiba marka netbook aldım.

ancak ertesi gün aldığım telefonla anladım ki kampanyadaki ürün nb200-122 bana verilen ise nb200-10z. bu yanlışlığı yapan satış elemanı binbir özürle yaptığı yanlışlığı anlattı. ve ertesi gün aldığım ürünü getirerek asıl vermeleri gereken ürünle değiştirmeleri gerektiğini söyledi. ben de kabul ettim, zira hediye diye aldığım ürünü henüz açmamıştım bile. ancak değişimin yapılacağı yeni ürünün “satin brown” renginde olmasını istiyordum. şayet satin brown renginde olan ürün yoksa da fiyat farkını vererek yeni ürünü alıp, alamayacağımı sordum. o da tabi ki dedi.

bu görüşmeyi yaptıktan sonra ben teknosa internet sitesinde ve toshiba’nın resmi sitesinde ürünleri karşılaştırdım. ve yanlışlıkla bana verilen ürünün 860 lira satış fiyatı olduğunu öğrendim. ve fiyat farkını vererek bu ürünü almaya karar verdim.

ertesi gün alışveriş yaptığım mağazaya giderken şu fikre sahiptim. “bir yanlışlık olmuş olabilir ama müşteri memnuniyeti sağlamak için nasıl olsa beni hoş tutmaya çalışacaklardır”

oysa yüzüme bakan bile olmadı. bir tek hatayı yapan çocuk ilgilendi, o da “başıma bir şey gelmesin” düşüncesinde olduğundan dolayı.

tamam dedim, hadi bir sorumlu da beni karşılamayıversin ama bir şekilde çözelim sorunu. ama o da olmadı. bendeki ürünü almak istediğimi söylediğimde 1200 lira gibi bir fiyat söylediler. çünkü fiyat farkı ilginç bir şekilde yükselmişti, ancak ne hikmetse bu da bir önceki gün oluvermişti. bu durumda aslında almak istediğim ürünü de alamamıştım.

şimdi bana dayatılan ürünü hediye ettiğim nişanlım, ürünle ilgili sıkıntılarını sıralıyor. mesela “g” harfi takılıyor, 5-6 saat dedikleri pil ömrü 2-2,5 saat gidiyor. bense olsun diyorum. idare et, yoksa geri götürürsem bunlar beni dövmekten beter eder bu sefer. bir daha mümkünse kapısının önünden geçmeyelim diyorum.

siz siz olun teknosa’dan bir şey alırken algılarınızı mümkün mertebe açın. şayet bir hata yaparsanız bilerek veya bilmeyerek, hayal kırıklığı yaşıyorsunuz mutlaka. ayrıca teknosa’da çalışmak gibi de bir düşünceniz de varsa, benim anladığım kadarıyla her türlü hatanızda yalnız başınasınız. bunu da unutmayın.
hesabın var mı? giriş yap