• bozcaada'da 1948 wine house isminde tadım yaptırdıkları bir yer var. geçenlerde oraya gittik ve tadım yapmak istediğimizi söyledik. saat 19:00'dan sonra tadım yaptırmadıklarını söylediler. biz de tamam dedik birer kadeh şarap aldık. yaklaşık 15 dk sonra yan masamıza 5 kişilik bir grup oturdu. bir süre sonra önlerine 2 tane tadım seti geldi. garsonu çağırıp neden çifte standart uygulandığını sorduk. cevaben onların özel misafirleri olduğunu ilettiler. o noktada hesabı istedik ve kalktık.

şaraplarının kalitesine ilişkin birşey diyemem. fakat eğer işletmenin bir kuralı varsa her kim olursa olsun uygulanmasını beklerim. adamı yan masama oturtup bana yaptırmadığın tadımı çatır çatır yaptırıyorsan orada dur derim. bir daha hiçbir ürününü tercih etmeyeceğim kesin. müşteriye yaklaşımları çok çirkin.
  • her bozcaada ziyaretimde bol bol talay saraplarindan iciyorum ve sonrasinda da bir koli sirtlanip istanbul'a getiriyorum. ama bozcaada'da cok guzel giden saraplar, istanbul'da ayni tadi vermiyor. artik havasindan mi suyundan mi bilmiyorum.
  • vakti zamanında üretim tesislerinde fermantasyon odalarından kepçeyle şarap tatma imkanı bulduğum güzide "ucuz sofra şarabı üreticisi"...ama gerçketen ilginçtir sadece bozcaadadayken tadı güzel istanbul havası bozuyo tadını :p
  • sahiplerinden ahmet talay'ın galatasaray lisesi mezunu olduğu üretici firma.
  • bozcaadanın üç şarap üreticisinden biri.
    (bkz: ataol şarapçılık)
  • 2009 çavuş beyazı'nın çok çok sağlam olduğu bozadalı şarap markası. ayrıca halikasnas rose 2005 de akşam muhabbetiyle güzel giden şaraplarından.
  • öyle güzel üzümlerden böyle kötü şarap nasıl yapılır hep merak ederim. dünyayla yarışabilecek birkaç yerli sektörden biri olan şarapçılık sektörüne vurdukları bu darbe için de kendilerine teessüflerimi sunarım. sıradaki bakınız bütün firma yetkilileri için geliyor : (bkz: degüstatör)
  • karalahnasını hiçbir şaraba değişmeyeceğim canım şarap evi.
  • 10 tl'ye vasika beyaz şarabını alıp içerek, sanırım tadabileceğim en leziz şaraplardan birini tatmış olduğumu itiraf edeceğim üretici firma.
hesabın var mı? giriş yap