• bu bir kamu davası olduğu için para karşılığı şikayetten vazgeçmek, kan parası istemek gibi bir durum söz konusu değildir. bu dava sonuçlandığında, tazminat davası açılabilir. para o zaman söz konusu olacaktır.
    şu anda garipoğlu ailesinin para vererek süreyya karabulut'tan istiyebileceği tek şey, televizyona çıkmamasıdır. eğer para karşılığı böyle bir anlaşma yapılmış olsaydı, hiç birimizin ruhu bile duymazdı. burada yazılan yazılara bakınca, bence aracı gazeteci ile süreyya karabulut'u yıpratma konusunda bir anlaşma yapıldığı ihtimali daha gerçekçidir.
    polis, jandarma, adlitıp, politikacı, gazeteci derken, paranın gücüne bakın, ekşi sözlükte kamuoyu bile oluşturabiliyor.
  • yok ab yok bilmemne yırtının güzel kardeşim biz sınıf atladık biz de avrupalıyız diye, 'ben de nişantaşı çocuğuyum niye beni aranıza almıyonuz' diye çığıran burhan altıntop misali. budur işte bu toprakların o yüce geleneklerinden biri. kan parası!olanca vahşiliğiyle durumu özetleyen bir tanım kan parası. helallik!

yani sen öde akıttığın kanın parasını ben de hakkımı helal edeyim sana. nedir bu nasıl bir zihniyettir empati kurmak kavramı falan da iğrençleşir bu minvalde. helal haram gibi inançların var da satıyorsun bunu öyle mi? sat daha nelerin satılık olabilir ki? can mal namus başka nelerin satılık olabilir ki? bu kan parası kavramı kan davasından bile daha iğrenç bir tınıya sahip. aile meclislerinden töre cinayetlerinden bile daha aşağılık.

süreyya karabulut kan parası denen kavramı bu kadar geniş bir kalabalığın yüzüne en çıplak haliyle vurmuş adamdır. yüzleşin o şahane gelenekselliğinizle o yücelttiğiniz değerlerinizde. kızlarınızı namus cinayetlerine kurban verin aile meclislerinizle. yada oturun o aile meclisiyle beraber cinayete kurban giden kızınıza bir kan parası biçin bir bedel için masaya oturun uyanık bir muhasebecinin küçük hesapları ile.

ayrıca çok merak ediyorum nasıl biçtiniz münevver için 3 milyon euroluk kan parasını. eğer zavallı kızınızı bir ofis boy bir kasap çırağı bir işsiz öldürse idi yine bedeliniz aynı mı olurdu. yoksa fiyatta bi ayarlama yapıp takside de bağlar mıydınız kanınızın parasını. helal edeceğiniz hakkınızı.

münevver'in hakları ne olacak süreyya bey. evladın da anne baba üzerinde hakları vardır akıl da mantık da din alimleri de bunu söyler. o hakkını helal edecek mi? varsa bir öteki dünya ve o görüyorsa sizin çirkin pazarlıklarınızı yakanıza yapışmayacak mı ahirette.
  • cüneyt özdemir'in katledilen kızıyla ilgili kitap yazma teklifine "bizim payımız ne olacak" şeklinde karşılık verdiği bizzat cüneyt özdemir tarafından açıklanmış baba.

bunu duyduktan sonra 3 milyon avroyu sadece hastane yaptırmak, hayır kurumlarına bağışlamak için istediğine ilişkin iddialar da inandırıcılığını yitiriyor. bir babanın kızının ölümünü nakde çevirmeye çalışması inanılır, kabul edilir gibi değil; söyleyecek laf bulmak güç.

http://www.sabah.com.tr/…stedik_babasi_payini_sordu
  • yürek dağlayan bir babadır. acımı hafifletmek için dağlara çıktım kuşlara, taşlara, toprağa, çiçeklere acımı anlattım haykırdım, dağlara bağırdım derken, onu kendinden başka ancak evlat kaybeden insanlar anlayabilir ki onlar bile anlayamaz kimsenin evladı bu kadar hunharca katledilmiyor üstelik şüpheli olarak adlandırılan kimselerde nüfuslarını kullanarak binbir muamma içinde ortadan kaybolmuyor.

acıları ne para ile ne de başka bir tazminle hafifleyecektir elbette , ama insanca bir talebi vardır evladının katillerinin yakalanmasını istemektedir. kendisi ve etrafı başbakana yakın olan bir kimsedir ancak bunu her an orada burada deklare de etmemekte, başbakan dahil herkese sadece yalvarmaktadır ama emniyet müdürleri dahil herkes bu haykırışlardan rahatsız olmaktadır.

para istemiştir istememiştir yada şudur bu dur vs hiç birşey önemli değildir. ki hukuk sistemi ceza yargılamasında suçtan zarar gören kimsenin zararın tazminini düzenlemiş olup böyle birşey konuşulmuşsa da yasal bir hakkı olup bunun için onu eleştirmeye kimsenin hakkı yoktur. üstelik böyle bir tazmin için davanın neticelenmesi falan da gerekmemektedir kimse hukuk bilgisi konuşturup adamı acısının yanında birde bununla ezmeye kalkmamalıdır.

aslında görülüyor ki insanlar ondan şunu beklemektedir, kır dizini acını yaşa kardeşim bizim ne canımızı sıkıyorsun tv ekranlarında... ama o yapmıyor unutmuyor, unutturmuyor. doğrusunu yapıyor umarım gücü daha da yeter ve sonunda evladının katil veya katillerinin yargılandığını görür.
  • cüneyt özdemir' in hakkındaki linç kampanyasına katıldığı acılı baba. ama dikkatimi çeken bir nokta var ki bu entry' ninde kötüleneceğinin bilincinde olarak yazmayı borç bilirim. cüneyt özdemir kronolojik olarak bu 3 milyon euro olayından daha önce gerçekleşen kitap hadisesini anlatırken "annesi ise ‘böyle bir iş olacaksa gelirinin münevver adını yaşatacak bir projede değerlendirilmesi gerek’ şeklindeydi." diyerek aslında ailenin para konusunda nasıl konumlandığını açıklamış oluyor. bir de çok iğrençsiniz ey insanların acısı üzerinden laf salatası yapanlar. süreyya karabulut üzerine yapılan bu kirli tartışmalar ile aslında münevver karabulut cinayetinin pisliğini örtmeye çalışanların ekmeğine yağ sürdüğünüzün farkında bile değilsiniz.
  • bana kalırsa (kalmama ihtimali de vardır tabi) bu adam ya acıdan artık sıyırmıştır, yada zaten hiç umrunda olmamıştır..

bi medya batağına battı ve şu an değil dizlerine, boğazına kadar çamur içinde..
    artık ettiğini düzeltemiyor, ne söölese ne yapsa bi tarafa çekikiyor.. zavallı merhumun kemikleri daha da bir titriyor..
  • bir bok bilmeden, bir kere 'kendi başıma gelse ne yaparım' ı düşünmeden bok atılan babadır.
    neymiş kızının ruhunu paraya satmışmış. bu adamın o parayı alır almaz tüm acılarından arınıp mutlu mesut aktarmalı hawaii uçağına atlayacağına ne kadar eminiz bravo bize.
    haa 'çok yıprandım artık dayanamiyciiim' diyip maddi manevi tazminat davası açsaydı o başka. ona eyvallah diyecektik. bu hakkı nerden buluyoruz acaba?
    mantıksız bir istekte bulunmuş olabilir ama günah keçisi bulmakta üstüne olmayan türk halkının son hedefi olmamalıdır.
    bırak her ağzından çıkanda mantık aramayı, bu adam şu an sokakta millete dil çıkararak, öpücük atarak dolaşsa dahi garipsenmemeli lan.
    iki kişi gaza getirse "evet lan kesin öyledir bu tipinden belli zaten" diyip adam linç eden ataların soyundan geldiğinizi bu kadar belli etmeyin gözünüzü seveyim.
  • o ya da bu şekilde, nihayet olayın faili unutturulmuştur.

en başından beri "bu olay niye bu kadar büyütülüyor, niye medya her gün bu olaya yer veriyor" diyenlerin içine su serpecek bir şekilde ibre başka bir tarafa dönmüştür. (kendi kendine döndüğüne yüzde yüz eminiz tabii)

bu olay ortaya çıktığından beri kimse zanlıdan bahsetmiyor, bu davanın kötü adamı süreyya karabulut oldu birden bire. oysa bu adam hala "başı testere ile kesilerek" öldürülen, "çöp tenekesine atılan" kızın babasıdır. tongaya düşürülmemiş; ruhunu paraya satmış dahi olsa bir üst satırda yazılan eylemleri gerçekleştiren insanı unutturacak derecede kötü biri değildir. adam hakkında oturduğumuz yerden atıp tutmadan evvel ilk olarak "okuduğumuzu anladık mı" alıştırmaları yapalım, sonra adamın açıklamalarını okuyalım.
  • acılı baba'dan, medya canlısı'na (hakaret falan olmasın ne olur ne olmaz) dönüşmüş kişi. tahammül edilmesi iyice zorlaştı. bu adam sussun diye günde iki saatimi sokak sokak cem garipoğlu'nu aramaya ayırıyorum.

(ayrıca kan parası kaza ölümlerinde geçerli olan bir tazminattır)
  • -an itibariyle diyecekken yayın kesildi- garipoğlu holding'in önünde şov yapmakta olan kişidir. iyice şirazesinden çıkmışa benziyor.

elinde bir şişe su vardı, "bunu da görüp turkuaz'ın reklamını yapıyor demesinler. su istedim bunu verdiler. ben orospu çocuğu değiliiim" şeklinde höykürdüğü anda cnn türk -haklı olarak- canlı yayından çıktı.
hesabın var mı? giriş yap