• kız arkadaşımla bodruma gitmişiz gelmişiz son geceye önceden de sormuşum büyük abiye nerede yenir bodrumda diye direk "hacı sünger pizza" demiş. zaten pizza severim birde bodruma gittiğimden beri evde neredeyse her gece sebze soteyle makarna yendiğinden ötürü beklenti tavan yapmış. neyse yaklaşık 1 saatlik yürüyüşün ardından vardık sünger pizzaya oturduk üst katta hoş bir masaya açtım menüyü 4 adet pizza boyu var (s/m/l/jumbo) acaba diyorum large mı alsam jumbo mu diye kendi kendime o derece açım insanlıktan çıkacam o akşam. hadi dedim spora başladım medium alayım az bir şey aç kalkarım masadan sonuçta medium klasik karışık pizza istedim. heyecanlı bir şekilde parmak kıtırdatmakla geçen 20dklık bekleyiş ardından pizzalarımız geldi. bakıyorum pizzaya allah allah hazır bir görüntüsü var böyle sanki buzdolabından çıkartılmış ısıtılıp önüme konmuş gibi. neyse dedim tadı herhalde iyi olacak aldım elime bir dilim ağız dolusu ısırdım bildiğin malzeme kalitesi düşük, hamuru kalitesiz, istanbulda mahallelerde de aynısı yenebilecek alelade bir pizza. sosislerin tadı dominos kalitesi, sucuk desen tadı var yok arası, soğanlar az bir şey yağda durmuş ve tam yumuşamadan pizzaya atılmış havasında ama herşey bir yana saydıklarım dışında en büyük hayalkırıklığı yaratan nokta pizzada mozzarella yerine kaşar kullanılmış olması. yani medim pizzaya 29 tl istiyorsun sonra gidip pizzada kaşar kullanıyorsun. hayatımda bir pizzaya ilk defa tuz koydum karabiber bocaladım da zorla bitirdim pizzayı aç kalmayayım diye. şimdi bakıyorum burada bazı arkadaşlar sünger pizzayı yere göğe sığdıramamış başlık altına nağmeler düzmüşler. herkesin damak tadı farklı tabi ama yapmayın arkadaşlar abartmayın. belki bundan seneler önce muazzam bir mekandı ama şu anki hali sizin anlatığınız halinin gölgesi olamaz onu belirteyim.
  • bodrumda marinanın karsısında yer alan, aksam saatlerinde yer ulabilmek icin ayakta sıra beklediginiz mekan. ayrıca cokertme kebabını oldukca iyi yapıyorlar.
  • pazar günü yemeğimin yanında sipariş ettiğim pastorize edilmemiş biranın * son kullanma tarihinin 2 ay geçmiş olduğunu fark ettiğim mekan. *
    yarım ağızla özür dileyerek değiştirdiler.

yılların sünger pizzasının değerli çalışanlarının bunu bilerek yaptığını sanmıyorum.
    envantere biraz dikkat etmelerinde fayda var.

pizza her zamanki gibi harikaydı.
  • birkaç hafta önce daliştan sonra yolumun üzerinde oldugu için ugradigim yer.
    arkadaşim oturup mönüyü kariştirirken lavabo'ya gittim. döndügümde arkadaş başka bir yere gitme teklifinde bulundu. 'burada ne ararsan var, güvenemem şimdi bunca şey yapan yere, hem benim canim manti istiyor' deyince olur dedim ve kalkmaya davrandik.
    oradan geçen garson kalktigimizi görünce siritarak aynen ve sadece şunu söyledi: noldu fazla mi pahali geldi?
    ......?
    hiç bir şey diyemedim, şaşirdim.
    daliştan gelmişiz, tamam üstümüz başimiz haliyle biraz siradan ve yüzümüz yorgun. ama bu kadar mi çulsuz göründük? elimizdeki 1500 dolarlik malzemeyi de mi görmüyosun, kör müsün? zaten senin fiyatlarin komik sayilcak düzeyde, 10 tl ucuzlugundaki pizzan bana neden pahali gelsin?
    peki varsayalim pahali geldi ve bu yüzden kalktik. sen hangi hakla kalkip bunu uluorta soruyorsun, karşindaki garibanin yarasini deşiyorsun ki?
    vicdansiz garson.

ertesi gün yine daliştan sonra tekrar ugradik, bu defa 3 kişiyiz. ayni garson ilgilendi ve 'aa çapulcular gelmiş yine' gibi bir bakişla siparişimizi almaya koyuldu. arkadaşlar birer normal boyut pizza istediler. ben, en pahalisindan bir şişe şarap, sadece kendim için de 3 ana yemek siparişi verdim, hiçbirini bitirmedim, herkesin de hesabini ben ödedim, bi kuruş da bahşiş birakmadim.
    anladin sen onu garson.
    umarim bu sana ders olur, insanlari saçinin şekliyle, kiçindaki şortuyla yargilamazsin artik.
    hatta elindeki daliş malzemesiyle de yargilama!

bu arada, yemekleri ve tadina baktigim pizzalar gerçekten çok güzeldi. kesinlikle tekrar gidilesi yer!
  • onytl 'nin en sevdiği pizzacı. ben de çok sevmiştim.
  • yıllar sonra, yine sezon dışında, soğuk bir kasım gününde gittim sünger pizza'ya...
    balık çorbasıyla ısındım. günün bütün yorgunluğu bir anda gitti.
    derken pizza geldi...
    2009'da soğuk bir mart ayında içtiğim çorba da aynıydı, yediğim pizza da...
    bodrum'un bu kadar çok yozlaşan ortamında hala aynı kalabilen bir mekanda aynı lezzeti bulup aynı hisler yaşamak çok başkaydı.
    özlediğim şeylerden biriydi sünger pizza.
    özlemi giderdim.
    yazın geldiğimde çok kalabalık olduğu için uğramamıştım.
    keşke o zaman uğrasaymışım dediğim oldu sonradan, zira o günden bugüne geçen dört ayda değişen o kadar çok şey oldu ki.
    keşke dedim sadece.
    bodrum'a gelmişseniz mutlaka gidin.
    oradaki güzelliği hayatınızda bir kez de olsa mutlaka yaşayın.
  • gayet kötü pizzaları olan bodrum mekanı. servis de gayet yavaş. beğenenler hiç iyi pizza yememiş muhtemel.
  • bodrum işi dandik pizza imalatçısı...yıllardır ne zaman önünden geçsem dolu görürdüm. geçen hafta bir arkadaşım pizzasını methedince gidelim bari dedik, gitmez olaydık. üç kişi üç orta boy söyledik, üçünü de tattım hepsi kötüydü. sünger spesiyal dedikleri ton balıklı pizza resmen su içinde yüzüyordu, hiç böylesini yememiştim. etli pizzaları yavandı. dört peynirli ise ne peyniri kullandılarsa ot gibiydi. ve belki de hepsinden önemlisi pizza hamurları berbat. marketten alınan hazır pizzaların hamurlarını andırıyor. söyleyebileceğim tek olumlu şey ebat olarak oldukça iri, dolayısıyla doyurucu olmaları. netice itibariyle ne bir daha uğrarım, ne de eşe dosta tavsiye ederim.
  • bodrum'a geldiğinizde, ne yenilir ne içilir diye sorduğunuzda, büyük ihtimal size verilecek ilk adres. cadde kenarında yemek yemek, sadece burada rahatsız etmiyor beni. ama keşke kışın da terası açsalar.

fiyatları bodrum standardıyken, porsiyonları sanırım adana standardında falan. ye ye bitmiyor. içecek fiyatları çok makuldür ayrıca.

sağlam bir rakipleri var bu arada artık, arka restaurant & pizzeria. bodrum'da rekabet görmek de ilginç tabii.

öyle pizza uzmanı değilim ama bodrum'dan gittiğimde, pizza yeme isteği bırakmadı bu iki mekan bende. o yüzden aklınızın bir köşesine yazın, eğer buralarda pizza yiyecekseniz sanmayın ki geldiğiniz gibi gideceksiniz.
  • 2004’ten beri uğrak karın doyurma adresimiz olan, aynı kalacağına hiç şüphemi olmadığı tek kelimeyle muhteşem bir restoran. ayrıca da bodrum’da bu kadar kaliteli olup bu kadar uygun fiyata başka bir restoran yok. yalıkavak’ta kazığı içinizde hissetmek yerine buraya gidip bodrum manzarası eşliğinde karnınızı doyurmanız şiddetle tavsiye edilir.
hesabın var mı? giriş yap