• çogzel sayfalardır.

arkadaş bi merağım var soracam, duramıyorum. herkes çok sosyal de bi beni mi dışladınız lan? bütün dünya kardeş oldu da ben o sıra güzellik uykumda mıydım?
    nasıl bir siber yüreksiniz? nasıl bir fiberdostluk bu?

hayatım açtık bi facebook profili, yengemin eniştesini falan da sayarsak 250 arkadaşım oldu ki hadi feysbik normal bi platform. herkes kullanmakta.

duramadım sözlükteki galeyana kapıldım yeni gelin sike atlar gibi google wave açtım, feysbukta davetiye paylaştım; elde var sıfır contacts.

vazgeçer miyim? aldım bi de twitter account. iki tivit yaptım, bi tiridine bandım epi topu 5 follow, 4 followers...

friendfeed alayım dedim, sonra düşündüm alcaz bi hesap iki gün bırkala sonra unut şifresini mifresini.

şimdi de bu formspring siki çıktı. alsam bi dert almasam başka dert. alıp ekleyeceğim buraya bi allahın kulu sormayacak "halin nicedir? derdin var mıdır?" diye.

arkadaşlarım çok cool, ya da çok neandertal olduklarından değil, desem ki "bilader şu şu var, gel 8 kişi birleşek springe girek", derler ki "fbook var ya olm, msn var ya?"

niye siz bu kadar sosyalsiniz arkadaşım? gece gece canım sıkıldı işte bak. sütten kesiliciim.

kimsiniz siz ya? nasıl bir ortam burası? beni dışarıda bırakıp dejenere şoko partileri mi yabıyonuz? noolur alsanıza aranıza...

(yonja vardı bi de sonradan hatırladım ahh sosyete kızın suzan)
  • bu sayfalar duyurulurken rica ediyorum kuytuda dayak yenmiş de zorla hesap edindirilmiş gibi ayak yapmayın. yeter la! "arkadaşlar zorlayınca aldım", "dayanamadım edindim", "aslında ben çok coolum ama arkadaşlar almazsan aileni keseriz dediler aldım" gibi şeyleri bir kenara bırakıp güzel güzel soru bekleyelim değil mi canlar. değil mi gardaşlar... güzel bi site sonuçta.
  • tek tek denedik. yabışıyor bu sayfalar.
  • sözlükçülerin çoğunun erdener abi olduğu sayfalardır gördüğüm kadarıyla. oysa unuttukları bir şey var erdener abi "gel bana soru sor" demezdi.
  • sözlüğün yarısı geri zekalı değil de erdener abi'ymiş meğer. lan onlar nasıl cevaplar öyle, hepiniz mi "cool"sunuz be.
  • haymnaçkyım ne pompası kardeşim, benimkini açtığımdan beri bana yok atatürk şu konuda yanlış mıydı, yok sen niye dinsizsin, yok menderes yok özal yok bilmemne bin türlü siyaset ve dinle alakalı soru gelip duruyor.. yeter lan zaten paso popüler politikadan konuşmaktan sıkıldım bi de burada karşıma sadece bunlar çıkıyor, nerde ulan o pompa ortamı.. oysa karı var dediler geldiydik biz. hay ben böyle işin..
  • can sıkıntısı falan diye verilmemesi gereken siteler sdflkjsdfkjlk sene 2011 amına koyayım bırakın bu götünü yiyim ayaklarını. kimin ne sikinde olur sizin ekstra sıradan yarrak gibi hayatlarınız da, merak edip soracaklar? ilgi istiyorsunuz işte, sizle ilgilenen bir sürü insan istiyorsunuz, içlerinden birini seçebileceğiniz ya da bişi çıkmazsa hepsini reddetmiş olup yine egolaşabileceğiniz. pompa hepinizin hakkı kamufle etmenize gerek yok. ben artık hangi takımı tuttuğumu soranlara galatasaray demiyorum mesela, futbolla ilgilenmediğimi söylüyorum. gibi.
  • ben yapmazsam başkası yapacak yabancıya gitmesin.

(bkz: formspring ne lan)
    (bkz: formspring)
  • tanımadığım insanların, yine tanımadığı (tanıdığınız kişinin telini bu gibi sayfalardan alanınız var mı?) kişiler tarafından niyeyse sorulara boğulmasını istedikleri sayfalardır.
hesabın var mı? giriş yap