• hepimizin içinde süreç içinde oluşan, ikinci bir kişilik haline gelen kişi. "yok lan bende" diyosanız henüz yeteri kadar vakit geçirmemiş, yeteri kadar sindirmemişsinizdir.

etrafınızda olan olayları, sarf edilen sözleri, sözlüğe yazılmış bir entry gibi düşünüp, bütün sözlüğün kollektif tepkisini ortaya çıkartmaya çalışan "sözlükçü" içinizde gizli.

bir nevi the architect karşısındaki neo gibi..

- aaa schweppes melon çıkmış!
    [senkronize şekilde]
    artık kavunumuzu da mı schweppes yapacak! dedirten bıybıy. kavunumuzun ne zorluklarla üretildiğini bilmeyenlerin konuşmaması gereken viyviy! sırf yabancı olduğu için güzel olan bir şeye kötü diyenler virvirvir! etik olarak yanlış bıybıybıy! - öyle değil böyle denmesi gereken cikcikcik! vay efendim böyle denmesi gereken diyenlerin şöyle diyemeyeceği zivziv! beni çok üzen olay!dünyada bi sürü üzülecek şey varken üzülünmemesi gereken olay! süper olay!

eeh be.

not: bu entry eleştirdiği konsepte dahildir.
  • gerizekâlısı çok gerizekâlı oluyor.
  • sozluk satan kişi..
  • ingilizceyi ingiliz aksanıyla konuşmazsanız sizinle dalga geçen kişidir.
  • medya, devlet vb. unsurlarla kendisine dayatılan her şeyi umarsızca savunan ortalama bir insan
  • bazı ün sahibi kimseler tarafından hakaret gören kesim. sözlükçüler şöyle adamlar, işe yaramaz bilmemneler, yılansı siber fareler; yok efendim zihin mastürbatörleri cart curt.

kendi bakış açımla yaklaşmak istiyorum konuya. ben sözlükçü filan değilim. adamın teki isteyen gelsin yazsın diyerek bir platform kurmuş. fikri olan ve canı isteyen de gelir fikri paylaşımlarını yapar. ama sanki buradaki topluluk bilinçli bir örgütlenme imiş gibi lanse ediliyor bazı ünlüler tarafından. açıkçası kendimi buraya ait görmüyorum. gider bir foruma yazarsam forumcu mu olacağım; twitter'a yazınca twitçi mi olunuyor? herkes kendi halinde işte, kafasına göre bir şeyler aktarma veya paylaşma çabasında. sırf bir platformun üyesi olduğum için oranın adıyla anılmak ve bu nedenle çirkin sıfatlandırmalara maruz kalmak zoruma gidiyor benim.

bir büyüğümün şöyle bir lafı vardır; "herkesle ol ama hiç kimsenin adamı olma." ben de böyle düşünüyorum işte.
  • sözlük tamir eden kişi

(bkz: muslukçu)
  • suser tanimina gicik bunyelerin sigindigi sakin bir liman, mavi bir gokyuzu, sesler yuzler sokaklar...
  • sanırım biz oluyoruz bu. sözlükçü. yani biz. ne menem bir kelimedir bu arkadaş.

en azından, en kötü, 'yazarlar' kelimesi dururken bunu kullananları hep eli sikinde sırıtarak bir şeyler yapmaya çalışan aylak tipler olarak hayal etmişimdir. valla da öyle.
  • eksi sozluk yazari ya da eksi sozluk okuru anlamina da gelebilen bir turemis isim.
hesabın var mı? giriş yap