23363 entry daha
  • değer verdiğiniz insanlara karşı sevginizi onlar hayattayken ya da henüz hayatınızda iken dillendirin. sarılmak, öpmek, seni seviyorum demek, benim için değerlisin demek, seni anlıyorum demek insanı özgürleştiriyor; üzerindeki duygusal yük azalıyor. bazı insanlar ilk söyleyen, ilk sarılan olamaz ama çoğumuz yapabiliriz bunu.
  • olduramadıklarım beni başkalaştırdı.
    olmuyorsa olmasın,
    oluyormuş gibi olmasın.
    olacaklar bensiz olsun.
    kendimle alıp veremediklerim var,
    son bulsun...
  • aslan ol tilki ol çakal olma
  • herkes ömrü boyunca milyon dolar kazanır da çok azı bunu yatırıma dönüştürüp katlar, ekseriyetle dünyanın hallerine harcar.
  • kadınlar değiştirdikleri erkeklere değil değiştiremediklerine aşık olur taparlar.

değiştirmekten kasıt şekle, kalıba sokma işleri.
  • gecenin yorgun çiğinde ve sessizliğinde her gece uykuya kaçmadan önce yaşama merhaba diyerek cıvıldayan birkaç çeşit kuş var ötemde! henüz görmesem de hiç fark ettirmeden aynı şafağa ve aynı güneşe bizlerden çok önce selam veriyorlar inatla... yaşama hiç hevesim olmasa da o kuşun sesi beni dünyaya ait kılan! birkaç huysuz insandışı yaratığın gününü karartmasına izin vereceğinize ya da karanlık kurgu-sosyal yalnızlığınıza dem vuracağınıza arada cam açın bence! yeşilliklerin yakın uyuyun hatta. duyacaksınız o güzellikleri inançla... **
  • 7 günde pastel boya ile yarattığımız dünya mutluydu. tanrı yenilmişti, biz başarmıştık.
2 entry daha
hesabın var mı? giriş yap