• eksisozluk.com adresine yonlenmesinden hic ho$lanmadim.
  • enteresan bir tarihte kullanılmaya başlanıp, aynı enteresanlıktaki başka bir tarihte kullanımından vazgeçilmiş adrestir. şöyle ki:

12.04.2001 -> 12+04+2+0+0+1 = 19
    09.07.2010 -> 09+07+2+0+1+0 = 19

(bkz: 19 mucizesi)*
  • mcafee bilmemne bişeysi filterı ile çağırdığınız bütün siteleri engelleyen şirketin kompüterlerinde sözlüğe girebilmemi sağlayan çiçek gibi domain idi. çok ağır bir darbe oldu. 2 gündür anında eksisozluk.com'a yönlenip mcafee twgczl zart zurt filtıra takıldığını görüp kıllanıyordum. iyi bok yedin sözlük, iyi bok yedin ssg. şu an sadece evden girilebilen bi site konumuna geriledi sözlük benim için. atık sadece google reader ile blog okuyucam işteyken. sözlüğün de son girilen entirilerinin ilk ikişer cümlesini.

(bkz: salak yemin ederim gerizekalı bu sözlük ya)
  • yıılardır ekşi sözlüğe bu şekilde giriyordum. tarayyıcıya "soz" yazıp enterlamak yetiyordu.

eksisozluk.com diye de girilebildiğini öğrendiğimde (2009 yılı) şok olmuştum, "lan o çakma sitedir emin misin?" gibi diyaloglar yaşanmıştı. şimdi ise uzun zamandır beklediğim şey oldu, ve nostaljik havası olan bu link artık ekşi sözlüğe bağlanmıyor :(
  • özleminin acısı hiçbir zaman dinmeyecek.
  • düşündüm de kaç para olabilir ki bu domainin ücreti? yıllık 20-30$ falandır en fazla. bak ne dicem siz bunu geri getirin, söz ben de tıkladığım her başlıkta gugıl reklamına da tıklıcam. domainin parası rahatlıkla çıkar böylece. eksisozluk.com ne ya?
  • kırırım ben böyle sözlüğü! eşki sözlüğe yeni adet mi getiriyorsunuz? sozluk.sourtimes.org bizim ilk göz ağrımız, canımız, ciğerimiz. öyle bi çırpıda nası harcarsınız lan?
  • eksisozluk.com yerine inatla kullandığım adresti, bu defa güldürmedi.
  • www.eksisozluk.com kendisine yonlendirilse idi keske. ilk gunden beri varolan aliskanlik ile browser'a yazip redirection sonrasinda hommer simpson edasi ile "doh!" demek zorunda kaliyorum her seferinde.
  • bazı kuruluşlarda filtre edilmeyen bir adres idi.
    bu yüzden o kuruluşlarda çalışan insanlarla sözlük mesaj fasilitesi ile haberleşilir idi.
    şimdi içine sıçılır oldu.
    götünüze neden battı da görevine son verildi o da merak edilir oldu.
hesabın var mı? giriş yap