• slayer'ın ses düzeni ile festivalin en iyisi olduğu müzik organizasyonu. her solonun her notası açıkça duyuldu, muhteşemdiler. *
  • ayrıca (bkz: teklikenin farkında mısınız) dedirten etkinlik olmuştur.
    zira etrafta hem tiki hem metalci tiplemeler vardı. bu havada ugg giyenleri bile gördü bu gözler...

edit: ya bayağı çoktu bu ugglular galiba, neden kötülendi ki bu entry simdi, anlayamadım.
  • aylar önce saha içi bileti alıp da hem arkadaşların satması hem de işlerim yüzünden katılamadığım festival.. daha düne kadar metallica konserine gitmiş olmakla hava atıyordum fakat bu konsere gidememenin ezikliğini uzun süre taşıyacağım gibi...

edit: zamunda'dan sonisphere'ın sofya konser kaydını indirdim 8gb'lık, onunla idare ediyorum. özellikle 2 yıl önceki metallica konserine dönüş yapmış gibi hissettim kendimi...
  • yemişim metallica'sını arkadaş dediğim festival.

rammstein'la hatırlanacaktır.

zöge: ben de bunu bekliyordum.
  • dünya gözüyle big four'u göremediğimiz festival. ulan o kadar alçak sahne mi kurulur. neyse ya yine de muhteşem bir gün oldu. seneye iron maiden ve ac/dc'nin de katılımıyla big six'i bekliyoruz artık. bu vesile ile buradan bazı kişilere selam göndermek istiyorum:

megadeth'in performansını duyamamamız için elinden gelen tüm çabayı sergileyen teknik ekibe, slayer'in uzun süren şarkı aralarından sıkılıp "uçağının benzinini ben koyuyorum lan ibne! söylesene!" diye bağıran elemana, metallica'nın konseri sırasında yemek büfelerinin sonunda, sahnenin sol tarafındaki bölgede konuşlanan ve tiz çığlıklarıyla kulaklarımın ırzına geçen kısa boylu garip kızcağıza, tam beynim pişecek derken vodafon şapkası getiren elemana ve son dakika sürpriziyle bu muhteşem günde saha içinde olmamı sağlayan o kişiye.
  • o değil de 2010'un istanbul'unda hala nothing else mattersa ağlayan adam varmış yahu. evet sen birader ,2 sn de olsa ekranlara yansıdın, kaç bin kişi gördük seni.
  • james hetfield'ın "bugün efsane bir gün, dört büyükler çıktı, 80 ruhu taşıyanlar hala ayakta, uzun zaman unutulmayacak"tan sonra sad but true çalması biraz manidar oldu. *
  • bir delikanlının uzunca müdahalelerden sonra kalp masajı yapılarak apar topar ambulansa bindirilip götürüldüğü festivaldir. akibetini merak etmişizdir. umarız ciddi birşey yoktur.

rammstein şovuyla, metallica da tecrübesi ve müziğiyle festivale damga vurmuşlardır.

manowar, megadeth, slayer ve anthrax'ı da unutmamak lazımdır...
  • megadeth'in ses düzenini kuranların o sistemlerin bir taraflarına girmesini istediğim festival.
    ayrica süre, sahne şovu vb. üst üste konulup düşünülürse, big four değil big one düşünülmüş sadece.
    herşeye rağmen güzeldi lan
hesabın var mı? giriş yap