• rammstein playlisti için önceden verilen playlistin teyit edildiği konserdir. akşamdan youtube da yaptığım "rammstein sofia sonisphere" araması sonucunda verilen setlistteki şarkıların çoğuna ulaştım. bi engeli bulamadım ama vardır muhtemelen diye düşünüyorum. bi de "boat show" diye bi video vardı. açamadım video yu ama boatshow diyince seeman geliyo akla inşallah odur diye düşünüyorum. ahkam kuşunun verdiği setlisti tekrar yazıyorum

01 - rammlied
    02 - buckstabu
    03 - waidmanns heil
    04 - keine lust
    05 - weisses fleisch
    06 - feuer frei
    07 - wiener blut
    08 - fruhling in paris
    09 - ich tu dir weh
    10 - liebe ist fur alle da
    11 - benzin
    12 - links 2-3-4
    13 - du hast
    14 - pussy
    15 - sonne
    16 - haifisch
    17 - ich will
    18 - engel
  • vakit gazetesine göre konserin güvenliğini mossad ajanlarının çalıştığı bir güvenlik firması sağlayacakmış. doğruysa kafamda güvenlikle ilgili en ufak bir endişe kalmadı :)
  • bilet arayanlar, satanlar, şurası daha ulaşılabilir bir mecra...
  • pazar gününe 100 tl civarına 2-3 adet 3. kategori bileti aradığım etkinlik
  • hala cevremde ciddi ciddi semsiye ve vuvuzela getirmeyi dusunen insanlar oldugunu gordugum organizasyon. yapmayin arkadaslar gencsiniz, kıyarlar, uzerler.
  • su saat itibariyle soundcheck calismalari baslamis olan festival.
  • ulan saat kalmış festivale hala bilet satmaya çalışanlar var. ver kardeşim birine işte, madem gidemiyosun yanmasın bilet, metalci yavrunu sevindir.
  • kapılar açılmış soundcheckler başlamış, evde temizlik yapıyorum don mintan asıyorum kurusun diye.
    (bkz: metal müzik dinleyen düzgün evli adamın dramı)
  • gerçekten o gün geldi. basbayağı geldi. benim de kombine biletim var, akşam beş gibi ancak gidebileceğim iş güç sebebiyetiylen ve ancak gidince gerçek olduğuna inanabileceğim sanırım; hala "yok artık" modundayım nitekim. daha önce başta metallica olmak üzere tüm büyük grupların konserlerini itinayla kaçırmış biri olarak şimdi görmeden ölünmez dediğim ne kadar grup varsa hepsini üç gün içinde görecek olmak beynimde garip bir uyuşmaya neden oldu, bakalım hayırlısı.

bu gece ben rammstein'ı birinci kategorinin en önünden, canlı izleyeceğim. ben. canlı. megadeth, manowar, slayer ve metalllica. ben. canlı. anthrax, alice in chains, izleyeceğim ben bunları en önden, canlı, bayağı böyle gerçek adamlar olarak, terleyen, nefes alan filan. enteresan bir hismiş; inanması çok güç...
  • karaborsacılara inat beleş bilet bulduğum festivaldir.
hesabın var mı? giriş yap