• içinde 'sev' olan bir kelime.
    içinde `ev` olan bir kelime.
    içinde, eklendiği kelimeye aile, tanıdık, dost anlatımı katan gil eki olan kelime.

dünyada milyonlarca insan içinden, size bunların hepsini birden, tek başına düşündüren kişidir bu yüzden.

don tshort editi: ''içinde lig* de var, o sevgili bi de maçları izletiyosa dadından yinmez gari''
  • ''ben sevgili mevgili olmak istemiyorum abi artık kimseye. sevgilim de olmasın sevgili de olmayayım. kimliğe buldukları isim rezalet bir kere; ne demek sevgi-li?

bilgi-li gibi bir şey. ama bir şekilde birisi senin bilgi-lin olursa bir farklı oluyor. bilgi paylaştığım o özel insan oluyor, çünkü özel bilgiler paylaşıyoruz. espri-li, beraber espri yaptığım için özel bir takım sınırlamaların geldiği o farklı kişi oluyor. sadece bizim anladığımız şeylere gülüyoruz. özel.

sevgili de böyle bir şey, sevgi-li ama tutar-lı değil. vefa-lı da hiç değil. niye? çünkü sevgililerin karşılarında sevgili görme ısrarları ve insan olarak şahsınıza değil, fonksiyon olarak kimliğinize yönelik bir itibarları var. sanki seri üretimdeyiz, iş bölümü yapılmış, birbirine karşı da sorumlusun. sevgi işlerine bakıyorsun, o işlere bakmadığın an da defterden siliniyorsun. öyle ki, sevgilin sana sevgi-sizken niye seni arayayım diyor neredeyse. la olm benle sırf sevişmek için mi beraberdin? o kadar güldük, eğlenmedik mi? muhatap alıp birbirimizle konuşmadık mı? yan yana yatıp bir şeyleri sadece seviştikten sonra mı izledik? bir şeyleri ve birbirimizi sadece sevişecek olma vaadi, tatmini ve teminatı ile mi izleyebiliyoruz?

ayrıca sen niye birbirimizle olan ilişkimizi romantik komedi gibi kurguladın? niye ben sevdiği söylerken kekelerse daha inandırıcı olacak olan esas çocuk oluyordum da, senin 'o duygu'yu alabilmen için aramızda yaşanan her şeyin evvelce izleyip beğendiğin bir filme benzemesi gerekiyordu? haydi diyelim ki bir filmdik: komedi güldürmeyince, romantizm öldürmeyince ''niye yarısında çıktığım filmdir'' olduk? mercutio öldürülünce, romeo'nun başı belaya girince, hikaye neden bozdu, yeni sezonu bekleneni veremeyen dizi olmuştur olduk? niye birebir insan ilişkilerindeki karakterinden çıktın, oyundan düştün, repliğini unuttun ve tanıdığın, hayatı paylaştığın birine dair tüm motivasyonunu yitirdin? ya da, motivasyonunun konusu niye ben sevgili kokartımı kaybeder kaybetmez bitti? neden elimde giriş kartımla plazanın kapısında kaldım? niye uzun süre görüşmedikten sonra bile hala sadece sevgiliyle konuşur gibi dargın ve küskünsün? neden sevgililik dışında benle bir şey konuşamıyorsun? niye sağlık, sıhhat, afiyet gibi usulen sorulan konular bile sevgililik yönetimi ve siyasetinin gölgesinde kalabiliyor? nasıl sevgi-li bu? nerede hatır-lı? nerede incelik-li? nerede vefa-lı?

kimsenin sevgi-lisi olmak istemiyorum. birisi gelse de dese: 'hatır-lım olur musun?' olurum. ve sorarım:

öncelik-li olmadan incelik-li olalım mı? ayrıcalık-lı olmadan korunak-lı olalım mı? dokunak-lı olmadan okunak-lı olalım mı? danışık-lı olmadan barışık-lı olalım mı? bütün bunları karşılık-lı olalım mı? oluyorsak, sevgili de olmamız gerekmeyecektir.

olacaksak bunları olalım ama olmayacaksak ne olur bu sevgi-li olayına girmeyelim. bokunu çıkarıyoruz.''

küskü sevgi-li'ye mektup
  • ortaya cikmasiyla otomatikman abaza sifatini ortadan kaldiran kisi
  • ilki akılda,
    eskisi ek$ide,
    yenisi yürekte
    olmayanı hayallerde büyük yer kaplayan kişi.
  • beraber olmaktan maksimum zevk aldıgın ,hiç bitmesin dedigin ,
    kırmaktan en cok korktugun ve mutlu etmek ıcın varıgını yogunu ortaya koydugun ,
    beraber tek bi hayat yasadıgın insan..
  • aslen anlamlı bı kelıme olup, anlamsızca yasamanızı saglayan ınsan...
  • yanınızdayken gündüzse, o gün 21 aralıktır; geceyse 21 hazirandır. 23 eylülü olmak istediğiniz 21 marttır sevgili.
  • birlikteyken en çok sevdiğin , ayrıldığın zaman en cok acı veren , sorada hiç bişi yaşamamış gibi hiç de skimde diilsin tavırlarıyla seni önemsiz gören insanlara denir . bi nevi dalgalı kur gibin bişi yani..
  • olay bir ilişkinin olması değil, benimle aynı şeyleri yapmak isteyen biriyle yaşamak. benim için sevgili demek bu.

bak ben kedi gibi sırnaşığım. eğer evde yanımdaki kişiyle sırnaşık duramayacaksam, bazen sevişip bazen de sarılıp uyuyamayacaksam ne anlamı var? kafamıza esip plansız gezemeyecek, eğlenemeyeceksek, robot gibi yaşayacaksak ne anlamı var? bazen ben teklediğimde, bazen o teklediğinde yardımlaşmayacaksak ne anlamı var? yediğimiz yemeği beraber yapmayınca, aynı tabaktan çekinmeyeden çorba içemedikçe, hasta olduğumuzda bulaşacağını bile bile yine sarılmayacaksak birbirimize ne anlamı var?

seksi fuck buddy ile, sarılmayı hug buddy ile, yalnız başına yemeyi evde kendin veya lokantada, spontane yaşamayı yine tek başına yapabiliyorken, birisi ile sevgiliyken de bunların hepsini yine tek başına yapıyorsan; sevgilinin ne gereği var?
  • "geceden daha siyah saclari, yildizlardan daha parlak bakislari, yaseminden beyaz teni, sulunlere haset ettirecek edali yuruyusu var. hic solmayan guller arasinda, berrak havuzlarin basinda; bulbul sesleri, yasemin ve gul kokulari, serin su sakirtilari icinde; kendisi kadar guzel cariyeleriyle saz sohbetleri yapip eglenir. veya penceresinde tek basina oturup beni dusune dusune gergef isler." - *
hesabın var mı? giriş yap