• asıl bomba bu adamın twitter iletileri.

kendisinin özlü bir twiti;

"yaz ve bahar gelirler ancak kış ve sonbahar ise geri dönerler."

sonuna bir de eyyorlamam bu kadar yazsaydı çok şahane olurdu.
  • şimdi bu açıklamalar için vereceğin cevap binlerce dansöz var tadında olursa tadından yenmez valla...
  • ahmet kaya'ya çatal fırlatan bir adamla aynı fikirdi olacağım aklımın ucundan bile geçmezdi ama oluyor işte.

serdar ortaç'ın bu sözleri inanılmaz derecede mantıklı bir o kadar da eleştirel. elbette kendisi toki'nin işlevini bilmiyor olabilir, büyük ihtimalle "toki'ye yardım yaparım onlar da gider bizim depremzedelere ev yapar ücretsiz/indirimli olarak" demek istemiş, altına imza atarım.

haiti'deki sefalet, fakirlik akıl alır boyutta değil, bunda hepimiz hemfikiriz. ama bizler bu ülkede yaşayan insanlar olarak öncelikle yardım etmek için kendi yakınlarımızdan başlamalıyız, hem coğrafi hem ruhani olarak.

haiti'de açlık var değil mi? ankara'nın 500 km ötesine gidin bakalım oralarda ne varmış bir görün. hatta ne 500 km. ya, istanbul içinde yaşayanlar deniz kıyısından 30 kilometre içeriye doğru gitsinler bakalım neler görecekler? burada bunca insan açlıktan, yoksulluktan kırılırken, geceleri donmamak için akp'nin kömür yardımına bel bağlamışken oturup haiti için ağıt yakan herkesin ben aklına sıçayım.

sıcacık evimizden evrensel barış, zenginlik, refah mesajları vermekte üstümüze yok. ama bana sorarsanız bunun adı düpedüz entellik ve bu kadarına da gerek yok.

kanımca serdar ortaç da bunu demek istemiş, türk ünlülerini de böyle bir saçmalığa alet olmamaları konusunda mesaj vermiştir.
  • açıklamalarının menşei belli olmuştur, twitter'ında buyurduğu üzere yeni şarkısı bugün kral tv'de yayınlanmıştır. (açıklamayı bugün yapmamışsa bile bugün yayınlanmasının böyle bir açıklaması olabilir belki)
  • serdar ortaç... o bir staarr.

haa bir de şöyleleri var, serdar ortaç'la karşılaştırmak bile abes affetsin beni.
    (bkz: artists for peace and justice)

ve de
    (bkz: crafts for a cause)
  • "haiti'ye yardım yapacağıma toki'ye bağışta bulunurum" demiştir.

şimdi bir düşününce haiti'ye de, hakkari'ye de, elazığ'a da yardımda bulunsa fakirleşmeyecek biri olduğunu görebiliyoruz da bu seyirciye oynama alışkanlığının sebebi neden? ülkeler sınırlarla birbirinden ayrılınca insanlık da mı sınırlara tabi oluyor? bu cevapsız soruları sordurandır kendisi.

bir de söylediklerinin şöyle bir yöne var. yarın birgün istanbul'da bir afet olunca sadece ülkenin geri kalanından ya da toki'den mi yardım isteyeceğiz bunu anlatması ve açıklaması gerekir. bu arada ülkenin para trafiğinin istanbul dolaylarında olduğunu da biliyoruz. bu yüzden hakkari, elazığ ya da herhangi başka bir şehir elinden geldiğince yardım etmesine rağmen yeterli olmayabilir. bu durumda dışarıdan gelen yardımları istemezük deme ihtimalimizi de hesaba katmasını temenni etmekteyiz.

son olarak daha hafızalardan silinmemiş bir michael schumacher ve 26 aralik 2004 güney asya depremi mağdurlarına bağışladığı 10 milyon dolar var. ülkece o bağış miktarına erişememenin mantığı böylece gün yüzüne çıkmıştır. o ara herkes gidip toki'ye bağışta bulunmuş demek ki.
  • küçükken kumar oynamasıyla falan bilirdim kendisini. kıbrıs'ta büyük paralar kaybettiğini falan söylerlerdi.

http://www.facebook.com/ortacserdar

sayfalarına bakınca texas hold'em poker'i görünce garip şeyler oldu.
  • hakkında bu kadar entry girilince bir an da olsa müziği bıraktı sandım. sevindim lan.
hesabın var mı? giriş yap