• 2016'yı fransa'nın alması sonrası kendisi ile ropörtaj yapan muhabirin '' siz tarafsızlığınızı korudunuz,platini korumadı'' tarzı sorusuna delikanlı gibi '' benim tarafsızlığımı koruduğumu nereden biliyorsunuz,tahmin ettiğim 6 üye de bize oy verdi'' demiştir,helal olsundur.
  • mütevazi ve büyük insan.

90'lı yılların hemen başları, kız kardeşim orta okulda bir kaç takla atar kurtuluruz düşüncesiyle beden eğitimi dersinden aldığı ve konusu futbol olan dönem ödevini araştırmak için, ne akla hizmetse futbol federasyonunu arar. santralle konuştuktan sonra bir şekilde! şenes erzik'e ulaşır ve şenes başkan kardeşimin not alabileceği şekilde tane tane futbol hakkında bilgiler verir.

futbol federasyonunun başında kendisini görmek onur verir.
  • bu adam fenerbahçelidir fakat senelerdir, tüm türk kulüpleri için yapması legal olan herşeyi yapmıştır, hatta belki ötesine bile ufak tefek geçmiştir. bu adamın uefa hakem kurulu'nun başına geçmesinden sonra kulüplerimizin çektiği hakem eziyeti çok azalmıştır. o dönem çokça maç yapan gs'nin maçlarına sık sık pierluigi collina gibi tüm avrupaca türk dostu olarak adlandırılan ve hatta kitabında da türkiye'ye dair güzel şeyler yazmış birisi gelirdi. isviçre maçından sonra aldığımız cezanın o olmasa çok daha fazla olacağı ve hatta şu son fenerbahçe'nin şampiyonlar ligi'nden men edilmesinde tff'nin götünü temizlediği ve özellikle trabzonspor'un şampiyonlar ligi'ne katılmasında çok etkin olduğu kanısındayım. yoksa uefa'nın sikinde olur mu türkiye'nin ülke puanı.
    20. yüzyılı hatırlamayan ergenler beğenmiyormuş kendisini, çok üzülür bilse.
  • euro 2016'yi saibeli bir sekilde fransa'nin kazanmasi akabinde baskani platini icin ''uefa baskani icin guzel bir sonuc degil'' sozleriyle yureklere su serpmis ihtiyar delikanli.
  • almanya'da oynanan gs juventus maçından tut fb'nin şampiyonlar liginden elenmesine kadar hakkında sürekli atıp tutulan biri, rüşvet ve adam kayırmaya meraklı ve tanıdık vasıtasıyla torpille işe girmeye alışmış bünyelerce her ortamda bizi kayırmadığı için eleştirilmekte lakin uzun yıllardır görev yaptığı uefa'da tam da bu yüzden görev almaktadır.
  • fenerbahçeli yöneticilerin hakkında yaptığı açıklamalara cevap vermiştir.

http://skorer.milliyet.com.tr/…/1737911/default.htm

alıntı

-polemiğe girmem ama verilecek bir cevabım var o da, benim için utanma lafını kullandıkları için, ben utanılacak durumda değilim utanılacak bir durumum yok allah'a şükür. utanması veya istifa etmesi gereken birileri varsa o da f.bahçe'nin ve türkiye'nin başına bu işi açanlardır. ben değilim. bakın türk futbolu da demiyorum, türkiye'nin diyorum.

-pazarlık ve bir dayatma asla olmadı. f.bahçe cas davasını kulübünün menfaatleri doğrultusunda çekmiştir. şimdi bu dayatma ve pazarlık lafını kullananlara soruyorum şayet f.bahçe bu davayı geri çekmeseydi avrupa kupalarına katılabilir miydi? f.bahçe geçen sene avrupa kupalarından kazandığı o paraları nasıl kazandı? cas davasını çekmeseydi benfica ile yarı final oynayabilir miydi? f.bahçe geçen yıl kupaya nasıl gitti çıkıp bunun cevabını versinler. ben şeytanlık düşünmüyorum namuslu düşünüyorum, ahlaklı düşünüyorum. f.bahçe o davayı kendi menfaati, kulübün menfaati için çekmiştir.

eh bence yeterli olmuş.
  • "çok fazla mail geliyor türkiye'den. bu durumda olmak beni çok rahatsız etti. kendi içimizde çözmek varken oraya mail atmamak gerekirdi."

sözlerinin sahibi kişi.
  • etkili olacak yerlere daha fazla insan sokup duzgun bir lobi faaliyeti yapmaktansa, hasbel kader kendi cabalariyla ust duzey mevkiye gelen adamdan her seyi basarmasini istemek bir turk adetidir. ornegin neden onlarca yuzucumuz yok demeyiz de, oyle boyle en azindan olimpiyat barajini gecebilen tek yuzucumuz derya buyukuncu'ya yukleniriz. neden okullarda atletizmi kurumlastiran beden egitimi dersimiz yok diye dusunmeyiz de bir sekilde beden ogretmeninin kesfi olmus sureyya ayhan'u elestiriden yasayamayacak hale getiririz. neden biz 70 milyondan daha iyisini cikaramiyoruz diye sormayiz da, almanya'da dogmus, buyumus, futbolu ogrenmis turk kokenli futbolculari alman milli takimi'ni tercih ettiklerinde vatan hainligiyle suclariz.

ayni sekilde "demek ki sadece bir ust duzey yoneticiyle bu is olmuyor, uefa ust yonetimine daha fazla insan sokmaya calisalim" demiyoruz da "ya bu senes erzik de orada ama hicbir ise yaramiyor" diyoruz. orada bir senes erzik var ama onlarca fransiz, belcikali, isvicreli vs de var. yani sanki uefa ciftlik, senes erzik de oranin tek sahibi. tabi ki adam elinden geleni yapiyor ama tek basina. tahminen de bir dahaki avrupa sampiyonasi organizasyonu oylamasinda gorevi birakmis olacak. o yuzden aslinda bu oylamada cok ciddi bir lobi faaliyeti yaptigi biliniyor. ama yeterli olmamis.
  • iki ay önce bir panelde euro 2016 adaylığıyla ilgili sorularda kendisininde platininde adaylık sürecinde tarafsız kalmayacağı ve bir şekilde lobi yapabilceği anlamına gelen cümleler kurmuştu...yani şuan ki kızgınlığı ve tepkisi platininin sadece lobi yapmasından kaynaklanamaz...durum böyle olunca benim aklıma palatininin süreci maddi manipülasyonlarla yönettiği geliyor...
  • fenerbahçe'nin davalık olduğu uefa'nın asbaşkanı, tff'nin ise muhtemel yeni başkanı.

bazı dangalaklar da utanmadan "fenerbahçe'nin yeni kurtarıcısı" olarak lanse etmiyorlar mı, çıldırmamak elde değil. sike sürülecek aklınız yok yemin ederim.
hesabın var mı? giriş yap