• gecenlerde hugo boss marka pijamam, derin cebimde bozuk paralarimla cukude cukude sesleri icerisinde, kafamin uzerinde uc adet ter damlacigi ile, agzimi da binbir ugrasla çemçük hale getirerek konsolosluguna gidip vize basvurusunda bulundugum ulke. ajanla yaptigim konusmalarda aslen semih cumhuriyeti kokenli olup hakkimi istedigimi soylesem de, sivasli oldugumu anlayip teselli olarak buzdolabinin uzerine koymak uzere bir adet davul firin verdiler.
  • semih cumhuriyeti'nin milli mücadele savaşı :

kazaklı, gömlekli askerler düşmana karşı koşmakta..

- (komutan koşarken ceplerini tutarak)**sıçık** düşma hudutta görüldü,**sıçk sıçık** koşun aslanlarım koşun gün bugündür... **sıçık sıçk**
    + (arkadan bir asker) insan milli mücadeleye katılırken o gömleğin cebindeki bozuklukları, pantolon cebindeki anahtarları bi kenara koyar da katılır.. şuna bak otobüse mi koşuyor düşman üstüne mi belli değil.

(penguen sayı :193)
  • "semih cumhuriyeti yedinci kuruluş yıldönümü törenleri"

başbakan olduğunu sandığım bir adam kürsüden meydandaki kalabalığa sesleniyor:
    - oğlum bu sene günü gününe çalışıcam lan ben!
    kalabalık :
    - ben de lan!
    - ben de
    - ben de.
    - ben de.
    .
    .
    .

(penguen sayı :199)
  • şöyle bir olaylar silsilesinin gelişebileceği güzide cumhuriyet:

başbakan semih cumhuriyeti'nin bekasının garantiye alınması için, avrupa birliği'nin verdiği hibelerle alınan evlerden belli bir bölümünün kira gelirlerinin kullanılarak bir gizli servis oluşturulmasını salık verir. bakalım servis kurulduktan sonra başbakanın teftişinde neler yaşanmış:

servis başbakanlıkta boş bir odaya konuşlandırılmış. servis başkanı, dört ajan ve odacıdan oluşan kadro görev başında. ajanların hepsinin renkli gözlü olması dikkat çekiyor.

ajan1:komşularımız ne kadar da güçlü öyle. hepsinin zebil gibi yer altı, yer üstü kaynakları var.
    ajan2:o da bişey mi? o kadar güçlü orduları var ki bugün girseler bizim cumhuriyete, akşama fethederler.
    ajan3:asıl sanatta, sporda, bilimde yetiştirdikleri çok değerli, çok önemli insanlar var.
    ajan4:bakın elimde bize düşman ülkelerin listesi var. hepsinin ekonomisi bizden iyi gidiyor.

başbakan sorar gözlerle bakarken, servis başkanının açıklaması geliyor:

-nazar değdirme yöntemiyle ülkemizin savunmasını sürdürüyoruz.
    -aferim çok iyi düşünmüşsünüz.
  • parasının üstünde ulu önder semih'in bir fotoğrafı vardır.
    sakalsız çenesine sakal işareti yaparcasına elini sürtmekte ve "hacı bir beş milyon ateşlesene be..." demektedir.

muhteşem bir ülkedir.
  • tüm devlet dairelerinde "bu sene günü gününe çalışacağım" yazan ülke.
  • çanta kullanılmaz bu ülkede. migros poşeti her şeye yeter.
  • semih cumhuriyeti, sürekli düğün, nişan, kına gecesi yapıldığı için new york'tan sonra uzaydan görünen en bol ışıklı yer seçilmiştir uzaylılar tarafından.
  • milli marşının son kıtası şu şekildedir :

bırakalım bu mevzuyu sonu gelmez sözlerin
    bak dolu verdi ağlamam diyen gözlerin
    haydi kalk sigaranı unutma burası kapanıyor
    bu saatte bulamayız, sigarasız da sabah olmuyor
hesabın var mı? giriş yap