• yeteri kadar hızlı kulüp değiştirebilirse 2009 ortalarına doğru, diğer taraftan gelen yılmaz vural ile çarpışarak evren hakkında bize ipucu verebilecektir.
  • dönem 90'lar. beşiktaş'ın gordon milne yönetiminde lokal ligi domine ettiği seneler. şeref bey stadı'ndaki bir beşiktaş maçı öncesi babamın yakın arkadaşı turgut vidinli bizi soyunma odalarının olduğu tünele sokuyor. çocuklar gibi mutluyum diyeceğim, zaten çocuğum o zamanlar. gördüğüm her kartal ile fotoğraf çektiriyorum. kadir geliyor önce, ardından recep, ulvi, sinan, feyyaz.. ama benim gözüm başka birinde. çocukluk kahramanım, mahalle maçlarında gol atınca "metin attı, sarı fırtına attı" diye adını ulvi bir edayla haykırdığım metin tekin'i arıyorum sürekli.

maçın başlamasına yaklaşık bir saat kala sarı fırtına ayağında terlikleri, ağzında sakızı, ensesine kadar inen saçları ve tüm yakışıklılığı ile beliriyor kapıda. en çok sevdiğim, hayranı olduğum futbolcu ile aramda sadece 1-2 metre var ve fotoğraf çekilmeme de sadece bir kaç saniye. babam, "metin bey oğlumla bir fotoğraf çektirir misiniz?" diyor, ben otomatikman yanına geçiyorum ama sarı'dan çok ters, çok ukala ve çok kırıcı bir üslupla "şimdi olmaz, müsait değilim, sonra bakarız" cevabı geliyor. "ama sizi her yerde göremiyoruz metin bey" deyince babam, "n'apıyim, şimdi çektiremem" cevabı daha sert ve azarlayıcı bir tonda geliyor bu sefer. babamın morali bozuk, benim gözler dolu dolu; metin ise arkasını dönmüş gidiyor.

tam o sırada soyunma odasının kapısının önünde kaptan samet aybaba ile göz göze geliyoruz. sanırım olayın farkında. son derece otoriter ve sert bir ses tonu ile "metin" diye sesleniyor. sarı şöyle bir arkasını dönüyor ve yemin billah ederim ilk yaptığı şey sakızını yutmak oluyor. "çabuk gel buraya, geç şöyle ve fotoğraf çektir" diye resmen fırçalıyor metin'i samet kaptan. tüm türkiye'nin hayran olduğu metin'de ise resmen şafak atmış, general görmüş piyade er suratı ile "hemen kaptan" deyip yanıma geliyor; fotoğraf çekiliyor, benimle sohbet ediyor ve en az beş dakika ilgilenip öyle çıkıyor sahaya.

işte bugün burada yerden yere vurulan, beşiktaş'ın rantını yemekten başka hiçbir halta yaramayan beleş koltuk sevdalısı çarşı pazar ekibi tarafından imza anından beri eleştirilen büyük kaptan samet aybaba böyle bir adamdır. o günün hatırına kendisine destek borcum vardır. zor günde görevi aldığın için sağ ol hocam. gerçek beşiktaş'lılar zaten neyin ne olduğunu biliyor. seninleyiz.
  • gazeteci : eskiden burada ıstakoz yeniyordu artık menemen mi var ?

samet aybaba : o zaman bolluk varmış. zaten tesise ıstakoz gelirse biz gitmiş oluruz.
  • 1 aralık 2012 orduspor beşiktaş maçı'ndan sonra uzatılan mikrofonlardan 2 aralık doğumlu oğlunun doğum gününü kutlayarak bugünkü galibiyetin kendisine ait olan kısmını ona hediye etmiştir.

bak!
    galibiyeti demedi, "galibiyetin bana ait olan kısmını hediye ediyorum" dedi. ne kadar zarif, ne kadar alçakgönüllü bir davranış.

ama neye üzülüyorum biliyor musun dostum; memleketteki imparator yalakaları bu alçakgönüllülüğü bile anlamayacak. ne kadar yazık değil mi...
  • evindeki buzdolabını oturma odasına, zigon sehpasını antreye, oturma grubunu mutfağa, tuvalet masasını banyoya koymak istediğim hoca..
  • http://photos-b.ak.fbcdn.net/…73356_351388981_n.jpg

zöge: olm ben de besiktasliyim lan, biraz "sense of humour" amk, ne abaniyosunuz hemen. eheh.
  • rakip 10 kişi, niang'ı çıkarıp muhammed'i alıyor. 5 dk sonra "topu ileride tutun" diye bağırıyor futbolculara.

devrim bir ihtimaldi ve çok güzeldi...
  • rıdvanın kendisiyle konuşurkenki tavrı fazla rahatsız edici. yiyorsa şu sorduğu soruları, şu güya verdiği tavsiyeleri fatih terime versin. adamına göre işini yapan adamın kalitesini sikiyim.
  • eskiden her hafta saçma yorumlar yapardı. son zamanlarda kendisini kaptırdı her gün yapmaya başladı bu yorumlarını.

şimdi gelelim açıklamasına;

herkesin küme düşer dediği beşiktaş'ı şampiyonluk potasına soktum demekte kendisi. kardeşim mehmet akgün, uğur boral ve gökhan süzen gibi yaptığın transferler ile bu takımı, öyle bir seviyeye getirmeye çalışan sendin. bir bakalım sana verilen beşiktaş kadrosuna.

kaleciler: cenk gönen, alan mcgregor herhalde ligde ilk 5 içinde kalabilecek kapasitede adamlar bunlar.

defans: ismail köybaşı, ersan adem gülüm, tomas sivok ve ibrahim toraman desem size bu 4lü savunma küme düşecekse zaten o lig galaksi şampiyonlar ligidir. bunlara da en kötü ilk 5 içinde kalır deriz.

ortasaha: necip, oğuzhan, fernandes, olcay, holosko, veli. hocamız burada haklı; o oğuzhan yok mu oğuzhan bütün suç onda, o olmasa zaten mehmet akgün oynasa her maç, ne maçlar alırdık hep.

forvet: almeida, pektemek, holosko, yeni gelenler sinan, niang ve dentinho

el insaf hocam bu takıma, elindeki bu kadroya, küme düşer denilen takım diyerek, daha önceki senelerdeki konyaspor ya da bucaspor muamalesi yapman kadar büyük hakaret yok. bu kadar da ayıp yapılmaz kaptanlık yaptığın takıma.

param olsa inönü'de oynanacak sonraki maça bir pankart yaptırmak isterdim açıkcası.

"beşiktaş o kadar büyük bir takım ki sen bile küme düşüremezsin."
  • beşiktaşlılar hariç herkesçe savunulan teknik direktör. neymiş feda denmişmiş, kadro belliymiş. sürekli takımı takip eden, kulübün içini bilen biz bilmiyoruz beşiktaş ve samet aybaba'yı bi siz biliyosunuz amına koyim. siz daha bu taraftarın ne istediğini, neye kızdığını bilmiyorsunuz.

bu taraftar şampiyonluk beklemiyor, her maçı kazanmayı beklemiyor. bu taraftar iyi oyun en azından mücadele bekliyor. madem feda yılı sahada escude'yi, gökhan süzen'i değil o "gençlere değer vermesiyle meşhur" samet aybaba'dan altyapıdan bir iki adam monte etmesini bekliyor. her gördüğü mikrofona konuşmayan, futbolcusunu basına yem etmeyen, her maç saçma sapan kadrolarla çıkıp 15.dakikada kurban seçmeyen teknik direktör istiyor.

bu taraftar olcay'ın trabzon maçında kaçırdığı golden sonra tüm takımı ayakta alkışlayan taraftar. 8. haftadaydı o maç ve beşiktaş bu maçla birlikte 8 maçın üçünde yenilip üçünde berabere kalmıştı. 8 maç sonunda 9 puanla 12. sıradaydı. hani beşiktaşlılar samet aybaba'ya şampiyon yapamıyor diye kızıyormuş ya bunu da yazın aklınıza.
hesabın var mı? giriş yap