• nur yüzlü biri.
  • egosuyla savaşa girip ağır yara alan rapçi. sessizliğe ihtiyacı olduğunu düşünüyorum.
  • (bkz: cahili cühela vekili ükela)

zamanın ötesinden edit:

verdiğim bakınız, ""cehalet içinde olan insanlar kendilerini ukala bir biçimde savunmaya meraklidirlar"in eski türkçe'de söylenisi." açıklamasını işaret ediyor.

yani demek istedim ki bu adamın bu videoda kendisi bizati bir müzik adamı, bir sanatçı olmasına rağmen müzisyenliği satış rakamlarına göre değerlendiren paraperver bi kapitalist rolü kesmesi cahilliktir.

yani demek istedim ki, bu adamın bu videoda insanların fiziksel kusurları ile konuyu bilip bilmeden alay etmesi, yok sanatçı karizmatik durmalı onun dudağı sarkıyor filan demesi ancak cühelalara yakışır.

yani demek istedim ki, bu adamın bu videoda cem yılmazla ben arkadaşız, cem yılmaz bana şunu dedi bunu dedi gibi kibirli konuşması ukalalıktır..

şimdi sizde bana diyorsunuz ki

hayır bu adam bu videoda bir müzik adamı olarak, sanatçı ruhu ile konuşmuştur,
    hayır bu adam fiziksel kusurlar konusunda doktora yapmıştır, o kusur onda olsaydı mesela gene de o biçim karizmatik olurdu,
    hayır bu adam cemin has kankasıdır,

öyle mi?

peki ekşi sözlük alacağın olsun..
  • ilgili röportajında bol pantolon giymiş ki cehaleti paçalarından geniş geniş, yaldır yaldır akabilsin. offf o jazzlar mazzlar da bitiriyomuş sevgili abimizle ablamızı. hülya avşar'la düet yapasıcalar...
  • "bunu cem yılmaz anlattı bana" derken sagopa'nın yüz ifadesi cem yılmaz'ın anadolu rock tarifindeki "hadi beni boşver dadaloğlu demiş" kısmına gönderme yapıyor adeta. sagopa'nın videosundan sonra büyük üstad ahmet abi'ye geçtim oradan devam ediyorum:

http://alkislarlayasiyorum.com/…yedigim-gunler-oldu
  • koprüyü geçerken filminde/belgeselinde cezanın babasının dediklerini hatırlayıp biraz müzik nedir öğrenmesi gerekiyor. bunun yanında müzisyen dediğin karizma olur derken beyaz showda neler yaptığını da bir hatırlatma ihtiyacı duydum.
    hee bir de orhan gencebay için iyi bir müzisyen iyi bir müslüman dedi. nerden biliyorsun nasıl müslüman olduğunu?biliyorsan bile müslümanlıkla ne alakası var? son olarak müslüman adamsan insanların özürleriyle dalga mı geçilir lan!
    jazz müziğe laf atmasını geçtim alıyor eline gitarı birşeyler çalıyor diyip ağzından saçma sapan melodiler çıkarmasına da laflar hazırladım ama gg olur.
  • bir müzisyen, müzikten zevk alırken ağzı yamulmamalı şeklinde garip açıklamalar yapmış zat-ı muhterem. sanırım bu adam dave mustainei, angus youngı tanımıyor. zaten tanımasa da olur. ama müzisyenim diye tvye çıkıp, müzikle ilgili dünyanın en yüzeysel açıklamalarını yapınca insan yadırgıyor. gerçek müzisyen efendi efendi müziğini, yapmalı, kaşını gözünü oynatmamalı.. peh peh peh.

(bkz: ne içtiysen aynısından ben de istiyorum)
  • (bkz: #17439558) zamanında eksik söylemişim, adam meğer zır cahilmiş.
  • esrar kafasıyla namaz kılmanın hikmetlerinden bahsettiğine şahit olunmuştur.
hesabın var mı? giriş yap