• bu entry ne üniversitenin sistemi ne de eğitimiyle ilgili. ama olanaklara sayabiliriz, bazen iyi bir şey çünkü.

osuruk ile ilgili birkaç başlık okurken farkettim de... kampüste osurursanız eğer yakın çevredekileri rahatsız etmek gibi bir endişeniz pek olmuyor, herkesin mecburen farkında olduğu, bildiği bir derici/sanayi kokusu gerçeği var bu üniversitede. yani osurma özgürlüğüne sahipsiniz bu liberal üniversitede.
  • sakıp sabancı öldüğünden beri öğrencilere çok pis müşteri muamelesi çeken üniversite.
  • bu güzide okulumuzda, şölye bir olay oldu bir keresinde:

benim ziyaret, hoşsohbet nedeniyle okula gideceğimi öğrenen arkadaşlarım, gelirken şehirden şarap getirmemi istediler. ben de 3 şişe şarabı alıp, migros torbası içinde, bagajın orta yerine açıkça koydum ve okula doğru yol aldım.

okula vardığımda kapıdaki güvenlik, kontrol için bagajı açmamı söyledi. ben de silah vs gibi şeyler arıyorlar sanıyorum. açtım bagajı. güvenlik elemanı bagaja baktıktan sonra, yanıma gelip: "arabanızın içinde 3 şişe şarap tespit edildi" dedi. tespit edildi ne lan! robocop musun sen!? sorsan söyleyecektim ben zaten sana. bilsem bir de içkinin sokulmayacağını, bagajın ortasına mı koyarım. bir ton yer var şarap gizleyecek.

sonuçta güvenlik el koydu güzelim şaraplara. ben "şarap tespit edildi" lafına takıldığımdan sinirlerim bozuldu, baya eğlendim . pek de mücadele etmeden, teslim ettim şarapları. şarap isteyip, kapıda aranacağını söylemeyen pezevenk arkadaşlarım düşünsün dedim.

gittim bir de yanlarına arkadaşların. nasıl saklamazsın diyorlar. ne bileyim dostum ben. benim okulumda, kampüsün içinde 2 tane alkollü mekan var zaten ve kampüs içinde de herkesin yasaksız içebiliyor, rahatça. okulumu daha çok sevmiştim o gün.
  • ama yok sabancının eski şanı
    sebebi abartılan ücretler*
  • bakirkoy'den servisle 14 tl'ye gidebileceginiz universite. donus parasini denklestiremedigim icin bu dag basinda mahsur ve mahzun kaldim. yetkililerden servis icin burs istiyorum!
  • bugün itü'de okuyan bir arkadaşımın "orda olduğun için çok şanslısın" dediği okulum. muhabbet aynen şöyle ilerledi :

- abi sen ne alıyorsun şimdi yaz okulunda?
    - advanced programming. ama bundan önce de cs kodlu ders almıştım, bu onun devamı.
    - peki hangi programlama diliyle görüyosunuz bu dersleri, c falan mı ?
    - ya ilk dersi, c++'ta gördük, şimdiki hoca java'dan anlatıyor.
    - biz hala fortran .mına koyim. çok şanslısın abi, sabancı'da okuduğun için
  • daha kaydimi bile tamamlayamadim ama simdiden beni sinir etmeye baslamis bir okul. ya arkadas koskoca universitenin sitesinde "ayrintili bilgi icin tiklayiniz" yazan link 404 verir mi? ha sorsan sitemizde her turlu bilgi var derler. bok var. bunu okurlarsa duzeltsinler bari diye vereyim linklerin oldugu sayfayi da: http://www.sabanciuniv.edu/…uru/goster.php?no=30123
  • bünyesinde inşaatı süren nanoteknoloji laboratuarı nedeniyle ücretlerini arttırdığı söylenen okul.
  • hr'ına dair bilgisi,tecrübesi ilgisi olan sözlük yazarlarına selam ettiğim üniversite.
  • en sonunda burslara da zam yapabilmiş olan üniversite. ha yapılan zam yemek ve ulaşım ücretlerindeki artışla mukayese edilemeyecek kadar küçük, ama bursa zam yapılan günleri gördüm ya daha da bişi demem.
hesabın var mı? giriş yap