• ölüm haberiyle mahveden üstad, müziğin babalarından, tanrılarından olan. şu dünyada kimlerin yaşayacağını kimlerin öleceğini belirleyen bir sistem veya güç varsa tüm küfürlerimi ve lanetlerimi yönlendiriyorum soluksuz bir şekilde. daha önce söylemiştim, torunlarımın kendisiyle büyümesini istiyordum hep, henüz çocuk yaştayken hayatıma girdi, ve hayatıma giren en büyülü isimlerden biriydi. ve kahrolası bir ölüm imkansızdır ki bozamaz bu büyüyü. yaptıklarıyla, ardında bıraktıklarıyla ölümsüz oldu o ey ölüm, sen nesin ki!? boşuna dio değil o.

\m/ gods never die
  • bugün kaybettiğimiz metal efsanesi
  • ah be abi demekten başka bir şey gelmiyor elden ne yazık ki. ölüm haberi bünyemde bursaspor'un şampiyonluğunun yaşattığı sevinci bir anda yok etti.
  • ölüm haberi resmi sitesinden wendy dio 'nın ağzından şu sözlerle doğrulandı

message from wendy dio
    today my heart is broken, ronnie passed away at 7:45am 16th may. many, many friends and family were able to say their private good-byes before he peacefully passed away. ronnie knew how much he was loved by all. we so appreciate the love and support that you have all given us. please give us a few days of privacy to deal with this terrible loss. please know he loved you all and his music will live on forever.

- wendy dio

. huzur içinde yatsın...

http://www.ronniejamesdio.com/
  • ortada dolanan bilgi kirliliği üzüntümüzü katlıyor. abiler, ablalar bilmeyen, kesin verisi olmayan el atmasın şu ölüm olayına. seni seviyoruz dio...

edit: malesef resmi sitede de açıklandı ölüm haberi.... :'(
  • çıplak gözle göremeden gittiğine yanıyorum. bir an dünya gözüyle göremedim, bir milisalise göz göze gelemedim. heavy metal dünyasından bir efsane gitti, bundan sonra istediğim bütün konserlere gitsem bile hep bir şeyler eksik kalacak. mosh işaretini beraber yapamadan gittin ya üzülüyorum be ronnie...
  • en sevdiğim üç isimden birisi idi heavy metal denildiği zaman. 3-5 şarkısını dinlemediğim bir gün hemen hemen yok.. heavy metal babasını kaybetti.. sonisphere 2010'a kendisi için gidecektim ben :'( sonisphere başlığına yazmıştım..

yalnız cenabetlik ben de mi bilmiyorum, pink floyd'dan richard wright (bkz: rick wright) ile ilgili bir yazıyı girdiğim dakika richard wright'in olum dakikası idi, benim tabi haberim bile yoktu, bir şarkıda çaldığı klavye partisyonlarını övüyordum onun.
    çok sonra öğrendim, tam o entry'nin dakikası richard wrigth'i kaybettiğimiz dakika imiş.

bugun de (bu sefer dakikası dakikasına olmasa bile) ronnie james dio ile ilgili bir espri yapmıştım.. haberim yoktu bugun kaybettiğimizden.. halen hayatta olduğunu sanıyordum.. meğerse kaybetmişiz.. şöyle ki; (bkz: #19047398)
    bi cenabetlik var bende var!!

dünya'da çok güzel şeyler bırakıp gitti!! ben ilerde çocuğuma bile dinleteceğim onları.. dinlerken beni "terleten" bir kaç vokalden birisiydi..
    röportajlarında "oh fuck, fucking, fuck them" diyip duran gerizekalı metalciler gibi değil, iki kelimeyi bir araya getirebilen, aklı başında bir adam, heavy metal'in babası idi.

(bkz: çok kötüyüm şu anda)

ancak ölümü sürpriz olmadı, beklenen bir şeydi; (bkz: #17929882)

her ne ise, hoşçakal dio :'(
    bu güzel şarkılar için binlerce kez teşekkürler.
    insan hayatında hiç görmediği birisi ölünce neden akrabası ölmüş gibi üzülür.. şu anda bu sorunun cevabını anlayabiliyorum!
  • kaynak: http://www.ronniejamesdio.com/

message from wendy dio
    today my heart is broken, ronnie passed away at 7:45am 16th may. many, many friends and family were able to say their private good-byes before he peacefully passed away. ronnie knew how much he was loved by all. we so appreciate the love and support that you have all given us. please give us a few days of privacy to deal with this terrible loss. please know he loved you all and his music will live on forever.

- wendy dio

you can leave your condelences on facebook
  • şu anda tüm türkiye gibi fener-bursa dışında bir şey konuşulmayan ekşi sözlükte bu dünyadan daha iyi yerlere göçmesi ilgi çekemeyecek üzücü bir haber.
    huzur içinde yat metal dede, en çok üzüldüğüm şey ise seni canlı canlı görememek.
hesabın var mı? giriş yap