• 12 eylül 2010 referandum sonuçları'na gore türkiye'nin bir kirilma noktasinda oldugunu soyleyen basbakan. kirilmadan kasit nedir gorulecektir.
  • adım adım hedefe giden adam.

bir sonraki adımı başkanlık sistemi için çalışmalar.

padişahım çok yaşa.
  • daha ciddi bi rakiple karşılaşmamıştır.
  • referandum sonuçlarından sonra artık geri dönüşün olmadığı belli olmuştur. bari uyum sağlamaya çalışalım:

"padişahım çok yaşaaa... padişahım çok yaşaaa... padişahım çok yaşaaa..."

tanım: elalemin içtiği içkiye, yediği üzüme, yaptığı çocuk sayısına, evli veya bekar olmasına karışan, kendisiyle ilgili çizilen karikatürlere dava açan başbakan. aynı zamanda şiir okudu diye hapis yatmıştır. "minareleeer süngüğğğ... kubbeler miiiiğfeerr... camileeeer kışlamızz, saldırın cihadaa"
  • sanıyorum şu anda düşmeyecek kadar hızlı giden bisikletinin birden sadece ön frenini kullanmıştır.
  • "bugun kaybeden darbeciler olmuştur" dedi 25 kere demokrasi dedikten sonra. ama evetçiler de kazandı bugun hayırcılar da..
  • dönüştürmek istediği ülkenin ilk sultanı olma yolunda adım adım ilerleyen kişiliktir.

kendisini sevenler, destekleyenler, sayanlar şimdiden bu döneme hazırlanmaya başlasınlar, antreman yapsınlar:

mesela şu anda yapmakta olduğu konuşma sırasında alkış falan tutuyorsunuz ya... aman ha... sessizce bekleyecek ve en sonunda şöyle bağıracaksınız :

"padişahım çok yaşa, padişahım çok yaşa, padişahım çok yaşa..."

edit : ben size sessiz durun diyorum, hala kötülemek için klavyeye yöneliyorsunuz. bir konuşması bitsin, huzurundan affetsin, ondan sonra kötülersiniz...
  • şu anda yapmakta olduğu konuşması sırasında bizi son derece eğlendirmektedir.

ama şunu da ekleyeyim. şu anda bulundukları konumda olmalarını, bu zırvaları ele geçirdikleri medya aracılığıyla muhteşem bir şekilde pazarlamalarına borçlular.

bunun yıkılması da bu yasama-yürütme ve artık sahip olacakları yargı gücü ellerinde oldukça çok ama çok zordur.

ülkesini sevenler için yeni bir kurtuluş savaşı dönemi başlamaktadır... zor bir dönem olacak.
  • okyanus ötesine mesajlar göndererek kimin başbakanı olduğunu çok iyi göstermiş başbakan.

bir de hepimizi kucaklayacakmış. hadi oradan.

(bkz: yersen)

edit: az önce hayır da diyen evet de diyenlere de teşekkürlerini sundu haşmetbahap, allah razı olsun.

ayrıca konuşmasında alkışlayan grupta kadın sayısının çok az olduğu olanlarında türbanlı olduğunu söylemeye gerek yok ama yine de tarihe not düşelim.
hesabın var mı? giriş yap