• rakı içmeyip başka alkol tüketiyorsa hangover olma ihtimali yüksektir. oysa ki geceden rakı içen bir bünye sabahına çakı gibi işe hazır kalkar. hatta mezeli sohbetli ve tadında içilmiş rakı insanı rahatlatır bir sonra ki geceye rakı içmek için hazırlar.
  • osuran kadına benzer. toplum içinde rahat rahat ben yaptım-ben içmem diyemez.
  • ickiyi, sigarayi birakmis erkektir, son zamanlarda play listinde bob marley siklikla calmaktadir, bambaska alemlere dalmistir.
    (bkz: o yea beybi)
  • benim efenim bu. içmiyorum ama seviyorum bu mereti içenleri. çok rakı masasına oturdum -eğer kantarın topuzu kaçmıyorsa- keyiflidir sohbeti masanın.
  • antibiyotikler bitsin diye bekleyen, ilaçları ikişer ikişer içmeye kalkan erkektir. çok üzgündür. anason kokusuna hasret kalmıştır. böyle saçma hastalıklar olmaz olsundur, en azından haftada bir kerecik iki duble içsindir. yazıktır.
  • allame-i cihan olsa tercih edilmeyecek kişidir. hele ki kadın taraf türk sanat müzik'li, mezeli, bol muhabbetli bir rakı sofrası aşığıysa, zordur bu iki karşı cinsin beraber keyif alması. erkek kısmının şan'ındandır halbuki rakı... elinde buzlu bir viski aristokrat bir tip mi; yoksa önünde mezesi, elinde rakı kadehi biri mi, tartışılmaz bile bence... içiniz demleniniz efendim...şerefe...
  • babasından görmemiştir.
    üçüncü dubleye gelince suyu buz kasesinden kullananlar için gelsin:
    (bkz: biz babadan böyle gördük)
  • rakının büyüklüğünü kabul etmiştir. (bkz: büyük rakı)
  • anasona karşı alerjisi yoksa, çok büyük yanlış yapıyordur. dionysos zamanında rakı olsaymış kendisi şarap değil rakı tanrısı olurmuş. tamam ben de vodkayı daha çok severim ama bahsettiğimiz rakı orada bir durmak lazım.
hesabın var mı? giriş yap