• defragmantasyon sirasinda, dosya koplayarken, cd basarken, download yaparken istemsiz bir sekilde ekrana kitlenip kalmak..
    bi turlu kurtulamadigim kotu aliskanlik
  • bundan zevk alan insanlar, misal bir filmi subtitle'ları ile birlikte hard diskine atarken, windows commander'da 'overall progress' barının 'file progress' barından, 3k lık dosya için 1% geride kalmasına gıcık olurlar.
  • gecenin bir yarısı sizi tek ayakta tutan beklediginiz download ın basarıyla sonuclanmasıysa yapmanızın kacınılmaz oldugu eylem
  • bekleyiş, umut, mutluluk, rahatsızlık, hastalık
  • (bkz: çamaşır makinesini seyretmek)
    edit: link doğrultması
  • hayatın hep beklemekle geçtiğini hatırlatır bize progress bar izlemek.
    yeşil veya mavi dikdörtgencikler yavaş yavaş ama acımasızca beyazlıkları doldururken siz de derin düşüncelere dalarsınız.
    sınırlarımızı hatılatır bize. o an elimiz kolumuz mahkumdur, beklemekten başka çaremiz yoktur. ya da programı kapatarak yok etmekten başka.
    tatminsizliğimizi hatırlatır bize ayrıca.
    insanoğlu mucizeler yaratmış, uçan taşıtlar, saniyede milyonlarca, milyarlarca işlem yapabilen bilgisayarlar üretmiştir. ama kendi kendini tatmin etmeyi başaramamıştır ve başaramayacaktır da.
    gelecekte, şimdikinden 1000 kat daha hızlı bağlantılara bile sahip olsak, bu kez indirecek bir şey bulamamaktan şikayet eder insanoğlu. ve kendini yer durur, mutlu olma hakkını inkar ederek.
  • ilk bilgisayarımı aldığımda ses kartı driverımı kurmayı unutan gudik servis elemanlarının 25$ servis ücretini de alarak evime gelip ses kartı driverını yüklemek yerine, defrag işlemini başlatıp "bu bitince düzelir" diyerek çekip gitmesi sonucunda "bilgisayarımdan müzik dinleyebileceğim" umuduyla beni monitöre kilitleyen, yanlış hatırlamıyorsam 4 saat süren eylem.

işlem bittiğinde gözlerim pörtlemişti ve yine müzik dinleyemedim malesef.
    bir de disket sürücüm bozulduğunda, benim bembeyaz parlayan bozuk sürücümü alıp, eski, sararmış, dandik bir sürücüyle değiştirmişlerdi.
    ne yıllardı... sonsuz sevgilerimi iletiyorum onlara.
  • 7200 rpm hard disk oldugu zaman daha hizli olan bir eylem
  • hakkında şöyle bir kısa animasyon film var: http://youtu.be/bcc7rfxo6qa
hesabın var mı? giriş yap