• cnnturk'teki cosmopolis programinda, program yapimcisi bayanin met-ust ile sohbeti sirasinda, o is icin bulunmus cok sevimli bir argo olarak tanimladigi uyduruk* kelime.
    biz de boylelikle duymus ogrenmis olduk, ancak bi turlu sunucu bayanin kelimede gordugu incelik ve sevimliligi kavrayamadik, o is diye tanimlanan isin gercek adi neredeyse pompisten daha sevimli, pompalamak eylemini o ise benzeten, daha sonra kibarlik olsun diye sonuna is getiren yaraticiliga lafim yok, ama o lafi sevimli bulup pompis ha ne kadar komik, hahaha pompisss, pompiss diye diye kahkalara atip bunu da cnnturkte insanin gozune soka soka yayinlayan bayan burdan yuh diyoruz, ayip ayip.
    (bkz: sevim gozay) (bkz: cosmopolis)
  • aşırı eğlendiğim kelimedir. seks esnasında kurulması da aşırı zevklidir. "nasıl ama pompiş?" gibi çok eğlendirir şahsımı. sendikasını kurmayı düşünüyoruz pomp-iş sendikası olaraktan bakalım tüzüğü hazırlıyoruz şimdi
  • sevimli pompa. pompalamak hic bu kadar eglenceli olmamisti.
  • geniş aile adlı dizide cevahir'in babaannesinin cevahir'i evde bi kızla basınca kurduğu pompişe mi geldin gavur oğlan cümlesinde geçen kelime.
  • metin üstündağ'ın bir karikatürü vardı pazar sevişgenlerinde:

adamla kadın yataktalar. adamın elinde çalar saat, ayarlıyor. neşe içinde konuşuyor:
    -yarım saat erkene kurayım da bi pompiş fazla yaparız.

adamın neşesine güleyim mi, kadının yatakta pasifize olmuş bir şekilde yatmasına üzüleyim mi bilememiştim.
  • fuck buddy kelimesinin tam türkçe karşılığı.

- pompişim olur musun ?
    - pompişle beni ?
    - pompiş yapalım mı ?

gibi şık sorular ile çevrenizdeki insanlara da öğretebilirsiniz.

(bkz: #21674364)
  • ilkokuldayken kardeşimin dört kediden sarı olanına koyduğu isim.pompiş aşağı pompiş yukarı..diğerlerinin ismini ben koymuştum.şimdi zikretmek istemem ama nasıl bir ergenlik geçiriyorduysam diğer kedilere at ismi koymuşum.(siyah inci)
  • üniversite yılllarında arkadaş tayfası arasındaki we muhabbetlerinin biricik fiili idi. hey gidi hey. diyalog içinde kullanacak olursak:

+ oğlum akşama erken gel bak drogba ne zamandır pompişe hasret
    - tamam hacım son derse girmem olmadı, sen formeyşina başla ben gelene kadar anca bitirirsin zaten
  • pompalama olayının şirinize edilmiş hali.

"manitayı çatır çatır siktim" demenin sempatik yolu.

evrende küçük bir canlıyız. pompiş de bu mikroskobik canlıların birbirinden eşeylenip
    üremesi kadar anlamsız değil mi?

evren dönüyor, değişiyor, gelişiyor, sonra kendi içine çöküp yok oluyor, oradan
    yeni bir dönüşüm başlıyor.

aslında, bu yaşanılanlar yaşanmadı ya da yaşanacak.

derin bir rüyada olabilir miyiz?

what is the matrix?

matrix'den de geçtim: pompiş, bir yazılım olsaydı, nesne yönelimli olarak mantığı
    nasıl kurulurdu? sequence diagram yapılsaydı veya class structure üzerinden bir
    pompiş lojiği oluşturulsaydı, kadın ve erkek veya erkek ve erkek arasındaki association
    veya extended relation nasıl açıklanırdı?

am'a veya göte siki sokuyorsun. bu anlamda bir erkek ile kadın/erkek arasında
    1 to 1 bir association mu oluşuyor, yoksa kadından/erkekten siken erkeğe bir
    extended relation mı oluşuyor? bence her iki nesne de birbirinden haberdar.
    association diyorum.

pompiş; aynı ve karşıt cinsler arasında kurulan bir association. sperm de gönderilen
    mesaj, dna, tüm bilgileri içeren bir class.
hesabın var mı? giriş yap