• bir zamanlar, dünyayı değiştirebileceklerine inanmış ama bir b.k beceremediklerinden doğan mağduriyeti de tatmış, çakma entellerden ama yetenekli müzisyenlerden oluşan gruplardan biri.

genelde yaptıkları müziği "teneffüs müziği" diye nitelendirebiliriz. (ya da jenerik : ))

fanatiklerinin, grubun çıkardığı bir notaya yüklediği gereğinden fazla anlam ile de bilinirler.

bunlara ragmen fena değillerdir. kayda değer hitleri vardır. ama asla bir rolling stones, led zeppelin havaları yoktur.

-ek bilgi- o yüzden de lügatımda da yerleri yoktur.
  • bilgisayar başında taşaklarını ovarak eleştiri yapan tiplerin lügatlarında yer almamaları siklerinde dahi değildir muhtemelen.
  • shine on you crazy diamond gibi tüm zamanların en iyi şarkılarından birini yaparak, en sıkıntılı zamanlarda sakinleştirip beni ve benim gibi delileri hapishaneden ya da akıl hastanesinden uzak tutanlardır. cenab-ı hak cümlesinden razı olsun!
  • hakkında liseli çocuklar gibi kavgaya tutuşulan gruptur.
    bi ara acid metal kavgası vardı hatta, onu hatırladım bir anda.
    hasta mısınız olm siz, mis gibi müzik, neyi kime beğendiriyorsunuz, oturun dinleyin işte, oh açtım şimdi mis gibi comfortably numb, put mut kalmadı vallahi.
    (bkz: var mı nazo gibisi)
  • ilkokul 3'te, konya'da zülfü livaneli'yi bile duymamış sınıf arkadaşlarım arasında süper karizma yapmama imkan vermiş gruptur pink floyd.. sene 85 falan.. haftada on saat ingilizce aldığımız devlet ilkokulunda cool favori kelimelerimizdendi..

"leave us kids alone"
  • aslında 25-26 yaşından sonra dinlenmesi gereken grup.
  • birileri müzik yapar birileri kavga. pink floyd müzik yapanlar kısmında gerisini bilmem.
  • "ooolllm 2 bira içtim kafa bi dünya taaam mı taktım pink floydu uzandım yataa harika geldi yeaaaaa" - cenap kafagöz*
  • efsane değildir. efsaneleri yaratandır ve tektir.
  • bari pink floyd'u "iyi olmasa çok satmazdı" argümanıyla savunmayın yahu.

pink floyd harika albümler yapmış bir gruptur, doğru, ama yer yer ('72-'73 sonrası) piyasa kaygıları da gütmüş bir gruptur. dark side'daki money mesela. adamlar bu konuda kendilerini eleştirebilirken toz kondurmayan fanlardan olmayın. pink floyd "sistemin çocuğu" diye yaftalayan yeniyetmeleri de kale almayın bi zahmet.

"bazı prog rock severler pink floyd'un popülerliğini ve ticari başarısını kıskanıyormuş" kritiği de çok benzer hatalar içeriyor. anket yaptık: "bach mı daha iyi sibel can mı?" sonuç: sibel can daha iyi.

pink floyd'u çok severim, çok özeldir -- boyband hayranı liseli kız benzeri fanları olmasa...
hesabın var mı? giriş yap