• malumun ilanı olan cümle.

baykal'ın istifa açıklaması sırasında sarfettiği bu sözler, bu ülkedeki fethullah gülen gerçeğini en çıplak bir şekilde göstermektedir.

bu ülkenin siyasetinde artık görmezden gelinmeyecek bir şekilde fethullah gülen figürü vardır.

dikkat buyrunuz, pensilvanya'dan mesaj gönderen şahıs, ne eski bir siyasi, ne bir eski devlet adamı, ne o ne budur. bu ülkenin şu zamanlarki siyasetine hakim olmuş bir cemaatin lideridir.

bilmem gölgede kalır mı, baykal'ın gider ayak bile halla tayyip'le sonuna kadar uğraşırken fethullah'ı bu kadar samimi bulması?

yoksa siz hala laik bir devlette yaşadığınıza inananlardan mısınız?
  • deniz baykal'ın istifa ettiğini açıkladığı basın toplantısında kullandığı ilginç cümle. 3 tane yorum yapabiliyorum;

1- bu seks kaseti olayı ile fethullah'çıların bir ilgisi yok

2- bu olay fethullah'çıların komplosu ironi yapıyor

3- bu olay fethullah'çıların komplosu, varan 2 denilen kasetin devamının yayınlanmasını engellemek için bu cümleyi kullandı.

başka bir ihtimal aklıma gelmiyor.
  • hem hükümete sallayacaksın hem de pensilvanya'ya selam çakacaksın,yok öyle salak değiliz lan o kadar.sanırım bu varan2 sokağa çıkartmayacak cinsten bir şey.resmen "canlar pes ettim,gidiyorum,size de selam ediyorum,yeterin gari"'den başka bir şey değil.
  • chp, pennsylvania ve abd'nin birlik olup, akp'yi devirmek için yola çıktıklarını da gösterebilir.

(bkz: livaneli'nin yazısı)

http://haber.gazetevatan.com/…34&categoryid=4&wid=5
  • alt metni için uzunca zaman spekülasyon yapılacaktır ve hatta bir gün alt metninin ne olduğu da açığa çıkacaktır. ama iyi bilinmelidir ki bu laf ileride modern türkiye tarihi kitaplarına girecek bir laf olmuştur. tam bir masterpiece. baykal'ın giderayak bıraktığı saatli bomba. nasıl patlayacak hepimiz göreceğiz.
  • (bkz: aww)
  • pensilvanya'dan gelen mesajın bir destek değil üstü kapalı bir şantaj mesajı olduğu kuşkusunu yaratan beyandır.
  • tam ifade "pensilvanya'dan aldığım mesajların samimiyetine inanıyorum" gibi idi.

konu ile ilgili spekülasyonlarım: cemaat ya da gülen baykal'la irtibat kurdu, üzüntülerini ve kendileri ile ilgisi olmadığını vuguladı. bu sözlerimize inanıyorsanız lütfen bunu da medyaya açıklayın biz de komplocu odak olarak "töhmet" altında kaldık dediler. bir şekilde baykal da cemaati karşısına almak istemediği için bunu kabul etti. aslında benim görüşüm, baykal'ın da zaten öteden beri cemaate karşı aşırı sivri ve sert bir tutumu olmamıştır. gerçekten de bu komplonun arkasında olmayabilirler. bu arada cemaat cemaat diye konuştuk, (bkz: cemaat/@poturgilinpotur)
  • deniz baykal'ın istifası esnasındaki konuşmada geçen kafa karıştırıcı cümle. konuşmayı duymayan biri sol frame de başlığı okuduğunda ilk anda kesinlikle şaşıracaktır ve doğaldır.

efem yardımcı olalım. haklısınız pensilvanya türkiye cumhuriyetinin bir ili değil. hatta bu kıtada bile değil. amerikada bir yer. ha yok panik yaratmayın gündemi kaçırmamışsınız. orda yaşayan bir parti lideri , eski siyasetci, eski devlet adamı yaşamıyor. orda yaşayan zat fethullah gülen. gülen cemaatinin lideri.

panik yapmayın. ilk enrty'ye dönmenize gerek yok. yanlış okumadınız cümleyi sarfeden rte , akp'li bir bakan veya milletvekili veya muhafazakarlığı ile tanınan cemaatlere yakın ve bu cemaatlerden beslenen bir siyasetci değil. cümleyi sarfeden türkiyenin en büyük sol partisinin lideri.

atatürk'ün partisinin lideridir 'pensilvanya'dan aldığım mesajlara da inanıyorum' diyen.

siz inanın sayın baykal ama ben inanmıyorum. benim gibi inanmayan pek çok insan olduğuna da eminim. tezgahı kurgulayan hükemettir, derin devlettir yada kişisel intikamdır o ayrı konu.

giderayak bile bir cemaati aklamak ve o cemaatten oy almak derdinde olmanız ayrıca manidar.

peşin edit: umarım altındaki sebep şu an nerdeyse tüm milletvekillerinizin ' aman da süper onurlu bir hareketti. tamam istifa ettiniz artık geri dönün' beyanları yada sözde evinizin kapısında 'geri dönmeniz' için eylem yapan chp! li kadınlar değildir. olmasın. lütfen.

(bkz: mars'dan aldığım mesajlara da inanıyorum)

zamanın ötesinden: ilginç. fettocu kardeşler bozuldular sanırım. chp'ye gönül veren herhangi bir kimsenin genel başkanlarının fethullah gülene hemde en tarihi konuşmasında

'selam sarkıtması'nı normal bulacağını inanmıyorum. inanmak istemiyorum.
hesabın var mı? giriş yap