• ben 10 i iktidara getirebilecek kampanya
  • oy verme yaşı 12'ye düşerse serdar ortaç başbakan olur bu ülkeye. daha mı iyi daha mı kötü bilemedim ama.
  • (bkz: başbakan sedrik)
    genç nüfusun sayısını düşünürsek sandıklardan böyle bir sonuç çıkar heralde.
  • siyaset yapma yaşının 7 ye düştüğü ülkemizde gayet makul bir önermedir.
  • -baba kime oy vereyim?
    +oglum senin secimin sende artik bir bireysin
    -baba bireye mi vereyim oyu?
  • bu limitlemeyi bir de zeka yaşına göre yapsalar baya bi seçmen kaybı yaşanırdı sanki. baya bi* derken yüzde 47 gibi bir tahminim var götümden salladığım; hadi senin için 31 olsun.
  • akp hükümetinin seçim öncesi, ilköğretim okullarında ülker çikolata dağıtmasına sebep olacak eylem.
  • gençlerin hatta çocukların çok daha genç yaşta siyasete kafa yorması anlamına gelebilir. 14-15 yaşı etkileyen marjinal partilerin de seçim sistemine ilgi göstermesi mümkün olabilir. "biz de geçtik bu yollardan ama belli bir yaştan sonra gerçekleri görüyorsun" diyen eski solcu ağabey-baba yaklaşımı 17-18 yaşa inecektir.

bir yandan ergenlik çağındaki çocuklara uyarlanmış seçim sloganları ile seçim yarışı renk kazanır örneğin frp'nin popülerliğinden aynı isimli bir parti kurulup iktidara talip olabilir:

(bkz: kimse sizi anlamıyor mu artık frp var)

(bkz: daha fazla frp daha fazla goflet)

ya da bir emo partisi bütün sloganlarını ve pankartlarını sessiz harflerle döşeyebilir:

(bkz: ytr sz mlltn)
  • olası cem uzan seçim vaatleri:

- edward cullen kan içmeyi bırakacak, ayran içecek
    - orta okulda bile kızlar teklif edecek
    - ehliyetsiz ergen gerisi kalmayacak
    - tüm knight online char ları 80 level'a çıkartılacak
    - justin bieber türkçe şarkı söyleyecek türk kızlarının hizmetine girecek
    - evlenme yaşı 12'ye çekilecek
    - aileye isyan desteklenecek
    - sivilce sorunu kalkacak
    - öss'den sonra sbs de kalkacak herkes fen liseli olacak

olası rte seçim vaatleri: