• tsk'nın başına getirilebileceğini düşünenler var. adam tsk'yı devlet su işleri gibi bir yer sanıyor.

osman pamukoğlu tümgeneral rütbesinden emekli olmuş. askerlik hayatı bitmiş. siyasete atılmış, parti kurmuş.

ne memuriyet biliyorsunuz, ne askerlik biliyorsunuz, ne teamül biliyorsunuz. ne yapacağız biz sizinle onu da ben bilmiyorum.
  • vatan haini köpekler tarafından sevilmediği için efsane komutanlığı tescillenmiştir.
  • liseli terörist klavye delikanlılarının soytarı diye bok attığı komutan, genel başkan.

efsane komutan ifadesini kendine kendisi yakıştırmamıştır.
    90'larda o bölgede görev yapan ben ve benim gibi binlerce insan iyi bilir neden efsane olduğunu.
    özellikle tek opresayonda telef ettiği 400 pkk leşini görüntülemek isteyen gazetecilere, "siz toplayın leşleri, çekin fotoğrafları, ben erlerime leş toplatmam" sözüyle hatırlanmaktadır.

(bkz: askere leş toplatmam)
    http://www.youtube.com/watch?v=-c_ob8r3dro

ayrıca şu ana dek, amerika da dahil tek operasyonda 400 teröristi imha edebilmiş bir komutan, birlik, ülke, güç yoktur dünya üzerinde.
    (bkz: ikiyaka dağları harekatı)
    belki de tek bu neden bile efsane olması için yeterlidir.

o 400 pkk'lı teröristin akrabalarının veya yakınlarının komutanı sözlükte efsane değil de soytarı olarak nitemelesi gayet normaldir.
    kuyruk acısı öyle birşeydir haliyle.
  • çizdiği kestaneler şarkı sözü yazdırır adama.
    büyük komutan.
    debe editi: şarkı sözü yazarı tüymüş.
    ayrıca: ekmek uğrunda ölenlere selam olsun.
  • burada bile efsaneyi eleştirip ağlayanları görünce daha iyi anladım ki bu adam zamanında birilerine öyle bir koymuş ki sesi hala yankılanıyor. osmanlı tokadı gibi böyle yankı yapa yapa herkese yayılmış attığı tokat. kuyruğuna basılmış kedi gibi nasıl da ağlaşıyorlar, zevkle izliyoruz.

efsane komutan.
  • gayrinizami muharebe tekniklerini doksanlı yıllarda terör örgütüne karşı ilk kez uygulayan osman pamukoğlu’nun pençe-kilit harekat bölgesindeki şehitlerimizle ilgili yorumunu aşağıya bırakıyorum.

“ben sınır ötesinde üs kurmaya karşıyım, bizim toprakla işimiz yok. biz teröristi arıyoruz. biz girer 3-4 günde yok eder, çıkarız. 21 kere ırak'a girdim, çıktım. niye? orada kalmama gerek yok. gayrinizami harpte tek bir formül vardır: ara-bul-yok et. kartalın avını takip ettiği gibi, bir anda süzülüp alacaksın. oraya yerleşmeyeceksin. abd, vietnam'da üsleri basılarak 56 bin ölü verdi. üs demek, sen sabitsin demek, sen gözetleniyorsun, sen takip ediliyorsun demek. üssün varsa zayıf anında baskın yersin.” kaynak

saçma sapan adamların uzman veya bilirkişi diye ortalıkta dolaştığı ülkede adına milli savunma üniversitesi denen yerlere neden geçmişi böyle parlak insanlar getirilmez şaşkınlık içerisindeyim. her şeyin siyaset olmadığını acı tecrübelerle yaşamak zorunda değil bu ülke!
  • gerilla savaşı nedir bilmeyenlerin "dağdaki 3-5 gariban kürt" edebiyatıyla bok atmaya çalıştığı efsane komutan. öncelikle, onlar gariban kürt değil vatan haini, terörist olmakta. bunun bir altını çizelim.
    daha sonra ise, terorist ile çarpışmada standart rakamlara bakalım. saldıran taraf için 12 kayıp, 1 tane terörist için ideal olarak kabul edilir. zira terörist, araziyi bilen ve karşılayan taraftır. dolayısıyla daha fazla tahribat vermesi beklenendir. ama osman pamukoğlu yönetimindeki tugay 450 şehit verirken 2300 tane teröristin leşini toprağa gömmüştür. tek başına 60 katlık bir fark yaratmıştır kendisi döneminde türk silahları kuvvetleri.

osman pamukoğlu ülkede pkk'ya karşı ilk defa gayri nizami harp koşullarıyla operasyon düzenleyen ve bunda başarılı olan komutandır.
    bir yıl içinde 25 defa karakollara saldırı düzenleyen pkk'yı hakkari'den yok etmiştir.

sen kalkıp bu adamı cephe savaşı ve harekat yönetiminde efsane olmuş komutanlarla karşılaştırıyorsan askerlik hakkında zerre bilgin yok demektir, askerlik hakkında yorum yapmaman ve o saçma sapan manifestolarından başka hiçbir şey konuşmaman gerekir.

edit: "nereden belli 400 tane öldürdüğü" diye konuşanlar, bugün kan uykusu'nu izleyebilir veya hakkari halkıyla konuşabilir. ya da herhangi bir ordu mensubundan bilgi alabilir eğer kayıtlara erişimi varsa.
    ama tabii bunlar zaten kendilerine "bu adam madem bu kadar öldürmedi, peki o zaman pkk en güçlü olduğu zaman hakkari'den niye silindi" diye sorsa cevabı bulacak da, neyse...
    gerizekalı sonuçta.

edit2: "gerçekleri söylemek kürtçülük değil" diyenler de olmuş. gerçekleri söylemek kürtçülük değildir, ama elin vatan haini, teröristine "gariban kürt" dersen kürtçü değil başka bir şey olursun da burada demeyelim.
  • türk devletinin ordusunda general rütbesiyle görev yapmanın onurunu yaşamıştır. bu ona yeter. efsane olsa ne olmasa ne.
  • önümüzdeki seçimde partisinin oy oranı sadece 0,5 puan bile artsa, akepe devleti tarafından hapse atılacak son mohikan.

bu arada hitlerle kıyaslama yapan sığır sikleri var aramızda, illa hitlerle birini kiyaslayacak kadar faşist bir diktatör ariyorlarsa zahmet etmesinler, zira zaten devletin başında kendisi.

debe editi: (bkz: emine akçay)
  • pkk'nın ve pekekesevicilerin nefret ettiği siyasetçi. bakmayın aldığı oy sayısı ile falan dalga geçiyorlar ama ciddi ciddi tırsarlar bu adamdan. neden mi?

90'ların başında, osman pamukoğlu hakkari'ye gitmeden önce şöyle bir durum vardı;

askerler karakollara çekilmişti. az şehit vermek için terörist peşine düşmekten uzaktı. terör örgütü ise bunu kullanıyordu. canı istediği zaman kamplarından çıkıyor, gece baskınları ile karakollara saldırıyor, askerlerimizi şehit edip aynı kamplara rahat rahat dönüyordu. ve bu durum artık çığrından çıkmıştı.

osman paşa ne yaptı? önce komutası aldında olan bütün rütbelileri topladı. onlara geleneksel taktiklerin derhal terk edileceğini ve teröristler nerede ise bulup yok edileceğini emretti.

ve terör kamplarını tek tek bastı. hiç bir komutanın gitmeye cesaret edemediği kampları dehası sayesinde parçaladı. bunu yaparken de bir yandan siyasi çakallıklarla baş etmek zorunda kaldı. terör örgütünün tepesine bindi. gerçekleştiriği operasyonlar bütün genç subaylara ders olarak okutulması gerekecek kadar başarılıydı.

bunun için ölüsevici dendi, bütün kürtlerin kökünü kazıyacak dendi, kanla besleniyor dendi.. peki kim dedi tüm bunları.. çok bir sevgi pıtırcığı pekekeseviciler.

ne güzel di mi? asker karakoldan çıkmasın. sen istediğin zaman katırlara yükle ağır silahları. 300-500 metre öteden saldır. yak, yık sonra rahat rahat kampına geri dön. kim kanla besleniyor? buna izin vermemek mi kanla beslenmek?

çok çakalsınız çok.
hesabın var mı? giriş yap