• en doğrusunu yapan adamdır şahsen ben cumhurbaşkanının oğluyla aynı sınıfta olmak istemem yani rahat davranamazsın sinirini bozsa laf edemezsin stres olur o adam bana gitsin dışarda okusun
  • ke$ke bir batı ülkesinde* değil de arap ülkelerinden birisinde okutsaydı, daha $ık ve anlamlı olurdu.

ülke olarak sırtımızı onlara dayayabiliyorsak çocuklarımızı da gönül rahatlığıyla onların kucaklarına (pardon, kaliteli eğitim veren okullarına) yollayabilmeliyiz.

samimiyet bu olsa gerek.
  • yargı güvenilmez , eğitim kaliteli değil diye savunuluyorya birde. lan oğlum bu iktidar 8 senedir görevde 8 senedir düzeltemediysen birşeyleri bu senin sorunundur artık suçlayacak koalisyon ortağıda yok. anayasa mahkemesi başkanı senin adamın , yök başkanı senin adamın zaten milli eğitim bakanlığı resmen sizde.8 senedir birşeylerin arkasına sığınmak alışkanlık olmuş.ayrıca akp hükümetinin çocuklarıyla ilgili olaylarda yurtdışında okuması en masumane olanıdır sanırım.
  • diyelim ki cumhurbaşkanı oğlunu burada okutacak:
    o çocuk turkiye'de okuyabilecek miydi bakalım?
    öss'ye, lgs'ye, her sene adı değişen neyi ne kadar sınadığı belli olmayan o sosyopatik sınavlarda barajı aşabilecek miydi acaba?
    buradaki gencleri kobay olarak kullanmak rahat, her sene m.e.b., yök bakalım neyle önumuze gelecekler diye merakla bekler olduk.
    tabi gitsin amerika'da okusun. hatta mumkunse geri gelmesin.
  • oğlunu kendi ülkesinde okutan cumhurbaşkanıdır. ama ülke bizim ülke değildir.
  • aynı cumhurbaşkanı, erken emeklilik şansını kaçırmasın diye oğlunu daha 14,5 yaşındayken sigortalı göstermiş, ardından gerçekten çalıştı ama demiştir
  • çok istemiştim yurt dışında okumayı. ama olmadı ailemin gücü yetmedi. ingilizcem falan da çok iyiydi aslında. iki öğretmenin tek çocuğuydum. "para yok" ile büyüdüm, kırıldı umutlarım. şimdi ben de öğretmen oldum ve gelecek için hiç ümidim kalmadı. asimetrik gül amcamın oğlu olup amerikalarda okumayı isterdim. olmadı. parası olana fırsat doğdu, olmayana çene yorulması kaldı.

tanım: asimetrik cumhurbaşkanıdır.
  • 800 puan ın harvard a girmeye yeterli olduğunu sanan geri zekalıların savunduğu cumhurbaşkanı.

amerikan okulları üzerine ahkam kesebilecek bir sürü insan var hem sözlükte hem türkiye de. ben 800 puan+ 5.00 ortalama ile harvard a bırak burslu girmeyi kabul bile edilemeyen insanlar tanıdım.

harvarda burslu girebilmek için ya kanıtlanmış dahi olmanız ya da çok üst düzey yerlerden referanslar almanız gerekir. cumhurbaşkanı nın oğlu olarak mehmet emre gül'ün referansları konusunda pek bir sıkıntı çekmeyeceği doğal.

o okulu hakedip etmediğinden bahsetmiyorum ama şunu biliyorum ki abdullah gül sadece islami bankalarda çalışan üst düzey bir yönetici( ki siyaset öncesi öyleydi) olsaydı mehmet emre gül 800 sat1 puanıyla ve 5.0 ortalamayla ( robert college , koç , üsküdar amerikan, tarsus amerikan gibi okullardan bahsediyorum) anca şanslıysa girebilirdi ivy league okullarına.

kimse kimseyi kandırmasın, burdaki sorun babasının bağlantılarını kullanarak o okullara girmesini dahi kisvesi altına saklayarak milleti enayi yerine koymalarıdır.

mehmet emre gül'e eğitim hayatında başarılar diliyorum, şansını iyi kullanması,kendini geliştirmesini dilerim. ama madem ahkam kesiyoruz burda elmalarla armutları ayıralım.
  • bir de böyle bir şey var. belki alakalıdır:

(bkz: #15391414)
hesabın var mı? giriş yap