• kendisini çok ciddi şekilde suikast yapmakla suçlayan bir yayın organına gerekli cevabı verince hedef göstermiş kabul edilen gerçek bir haber portalidir. mal bulmuş mağrıbilerin yeni hedefi olmayı başarılı bir şekilde savuşturmuştur. telefon aramalarının ne kadar haber değeri varsa başarısız gazeteciliklerin o kadar "daşşak" geçilmeye hakkı vardır. azcık objektif olun be, mürit gözlüklerinizin* dışında da bir hayat var.
  • iki gündür, yazı işleri programında açıklamalarına rağmen, hala "bu numaralar açıklansın" denerek "ntvden birileri helikopterin düşeceğini biliyordu ki aradılar" gibi ciddi suçlamalara maruz kalmış kanal. arkadaşlarımız, ntv'nin tepkisine çok saçma çıkıyor, haber kanalına yakışmıyor diyorlar. bence de abartıya kaçtılar ancak bbp genel başkanı bile "biz zaten biliyorduk bir şeyler olduğunu, dava açacağız vs." diye saldırıyor kanala (ki bu partinin alperenleri saray basmış insanlar) kanal da ciddiyetle ya da ironiyle kendini savunmaya çalışıyor.

yaz saati haberini verme şekilleri ise çok komik bir hareketti. doğru mu yanlış mı bilmem ama güldürüyor be!
  • kuşkusuz türkiye gündeminin nabzını sıcağı sıcağına tutan en iyi kurum, kuruluş, yayın organı.. bugün yaptığı yaz saati uygulaması ve telefon gazeteciliği haberleriyle; şüphesiz ki, benim gibi çoğu kişiyi de bertaraf etmişlerdir. tribünlerde duyduğumuz güzide bir eseri de tekrar zihnimde canlandırmayı başarmışlardır..

(bkz: şşt şşt o taraf)
  • taraf'tan daha ciddi olan kurumdur.

sen bir gazete olarak su ifadeyi kullanacaksin: http://www.taraf.com.tr/haber/42670.htm

"bu telefonları açıklayın

muhsin yazıcıoğlu’nun helikopteri havadayken, ntv santralinden sadece bbp lideri değil yanındaki üç kişi de toplam 295 kez aranmış. yazıcıoğlu’nun cebine gelen ilk sinyal kalkıştan bir dakika sonra. bbp lideri yazıcıoğlu’nun öldüğü helikopter kazasıyla ilgili sorular dün de cevap bulmadı. taraf’ın manşetten verdiği “ölüm helikopterinde 139 defa arandı” haberine ntv, “aramalar kazadan sonra” tepkisini gösterdi. meclis araştırma raporu ve telekomünikasyon iletişim başkanlığı raporları bunu yalanlıyor. ntv santralinden yapılan aramalar, helikopter henüz kalkmadan başlıyor. düştükten sonra da bitiyor. ntv’nin “onlardan öğrendik” dediği ihlas haber ajansı, kazayı 15:30’da haber alıyor. bu süre içinde ntv santralinden yazıcıoğlu’na 139 ve yanındaki üç kişinin telefonlarına tam 156 sinyal gönderiliyor."

su anda sorusturma asamasinda bir belgeyi alip, acikca bir kurumu suikast ile iliskilendireceksin. o kurumun aciklamasina "yalan" diyeceksin. senin basyazarin acikca "ya da “biz aradık” diye canlı yayında itiraf ettiklerine göre ntv’den birileri o helikopterin düşeceğini, daha düşmeden önce biliyordu." deyip de ntv'yi zan altinda birakacak. (http://taraf.com.tr/makale/8097.htm) bu zan altinda birakma, ulkenin bbp gibi en atesli partilerinden birinin lideri hakkinda olacak.

bu zan altinda birakma da, en sikimsonik aksiyon filminde bile gorulmeyecek "helikoptere yerlestirilmis cipin 139 kere aranmasiyla manyetik alan olusturup helikopteri dusurme" gibi bir sacmasalak, dusunebilen bir insanin inanmayacagi bir teoriden hareketle olacak.

sonra ntv sana yanit verince "ciddiyetsiz, seviyesiz" olacak ha? ntv az bile yapmistir.

taraf gazetesi, en basta bir haber yapmistir. bu haberde, ntv'den tam olarak teyit almamislar, isim vermedikleri muhendislerden hipersonik bilgiler almislar, daha sonra da ortaya attiklari iddianin iddia oldugunu unutup, o iddiaya ciddi ciddi inanip ntv'yi iyiden iyiye zan altinda birakmislardir.

tum bunlari yaparken de, "ntv ve gazetecilik" gibi etik dersi veren bir yazi kaleme almislardir.

bu iddiayi new york times, nbc hakkinda ortaya atsa, adamlar gazeteyi kapatmak zorunda kalirdi, bak o kadar net soyluyorum. utanclarindan yerin dibine girerlerdi falan. jon stewart 1 hafta bu olay hakkinda espri yapardi.

bana hala "ntv ciddi degildir" diye gelmeyin arkadasim. bir de ciddi mi olsaydi??
  • göte göt demenin yanlış olmadığını bize gösteren kanal.

nasıl mı?

ekşi sözlük ve kendi okurlarının yorumlarından alıntı yaparken şu ifadeye aynen yer vermişlerdir:

" (.....) bu haber de ise mantık hatası göt gibi duruyor ortada... " karlar kralicesi

muhtemelen gözden kaçan bir durum ama üzerine 2 ya da 3 komplo teorisi üretilebilir.*

edit: eheh orko 8'in yorumda da "(bkz: götünden sallamanın en güzel örneği)" aynen yazılmış.

raeuko gecenin bu saatinde başkalarının dalgınlıklarını kendine eğlence yaparken bildirdi.*

edit 2: yorumlar aynen ntvmsnbc sayfalarına aktarılmış, komik değil yani.*

(bkz: kahrol raeuko al sana bomba)
  • taraf' ın son saçmalamasında kendini savunmak için asgari zaman harcamış kanal.

biri beni übersonik saçma ve aynı zamanda mantıksız ve bir o kadar da komik ve dayanaksız bir şekilde birden fazla kişiye suikast düzenlemekle suçlayacak, ki bunu da ergenekon teması üzerine oturtmak maksadıyla yapacak gizliden gizliye, hem de vakit gibi ne olduğu belli bir gazeteden referans göstermeden alıntı yaparak, ömrümü onların hakkından gelmeye adarım yahu.

yapması gerekenden azını yapmış olması bugüne kadarki çizgisine uygundur ama daha fazlasını yapsalardı da mazur görürdüm açıkçası.
  • inanılmaz derecede kolpa, akıl mantık ve haya dışı bir iftiraya maruz kalmış iken, halen bazı yazarlar tarafından seviyesi sorgulanan kuruluş. yani ntv'nin kendini aklayabilmek için topluma gmt'nin ne olduğunu anlatmaya çalışıyor olması bile trajikomik.

bir siyasi parti liderine suikast düzenlemek istiyorsunuz diyelim. adamın helikopterine bir çip (bu çip ne menem bir şeydir arkadaş, yurdum insanına çip dedin mi akan sular duruyor. çip var mı işin içinde o zaman tamam, mevzu yürüyüp gidiyor.) yerleştirecek, sonra bu çipi adamın cep telefonunu defalarca aramak suretiyle etkinleştirip bir takım ölçüm cihazlarını bozarak helikopteri dağa çarptıracaksınız. aferin. iyi düşünmüşsünüz, sizden korkulur vallahi. ve düzeneği kurduktan sonra yapmanız gereken tek şey kalıyor. numaraları tuşlamak... tabi siz gizli bir örgüt olduğunuz için, bu çağrıları ankesörlü telefonlardan, ya da sahte kimlikle açılmış gsm hatlarından falan yapacaksınız muhakkak. tutup da ofisinizde "hacı hadi bi el atın da bitirelim işi, oğlum sen de biri açık 3 çay getir" diyip iş telefonlarınızdan yapacak değilsiniz. bakmayın siz bana konuşuyorum işte...

ama dur, lafı şeye getircektim. neydi... heh, iddia odur ki ntv çalışanları bunu aklı edememişler, öyle bodoslama dalmışlar allah ne verdiyse kendi iş telefonlarından. tey allam...

yani ne söyleyeceğimi ben de şaşırdım. ntv'deki adamlar aklı başında, okumuş etmiş adamlar. bırakın bu suikasti tertiplemeyi, organizasyonun küçük bir parçası, tertipçilerin medya uzantısı olsalar böyle bir hata yapmazlar. ulan hangi andaval, embesil gerzek örgüt ya da oluşum böyle bir salaklık yapar?

hadi taraf'ın gazetecilik anlayışı bu gerçeği görmezden gelmek pahasına da olsa ntv'yi bu komplo teorisine malzeme yapmaya müsait. peki nasıl oluyor da sizin vicdanınız, izanınız bu çirkinliği mazur görebiliyor? taraf'ın neyin peşinde koştuğunu özellikle size baktıkça daha iyi görebiliyorum da, siz neyin peşinde koşuyorsunuz, ve nereye sürüklenmek istiyorsunuz, onu anlamıyorum.
  • santralinde bi tanıdığın olsa sırtın yere gelmez, hasmını otomatik aramaya alır.

bir televizyon kanalından çok daha fazlası.
  • sevdiğim kanal. geçen dersteyken aradılar ders düştü.
hesabın var mı? giriş yap