• emniyetteki ifadelere gore rıdvan dilmen in sevgilisi oldugu iddia edilen n.y. kısaltmasına uyan az sayıdaki bayan spor yazarımızdan.

edit : yoksa , yoksa? sadece bayan spor yazarlarını araştırarak hata mı yapıyoruz.
  • en naif halimle söylüyorum; bugunkü yazısı çalıntıdır.

(bkz: #17541965)
  • bugünkü yazısında demirören'e hakkettiği ayarı veren delikanlı yazar:
    http://www.milliyet.com.tr/…8747/default.htm?ver=80
  • anladığım kadarı ile ekşi sözlük ile belki okur olarak, belki de başka bir sıfatla ilgisi var. ama bu günkü yazısını yazarken keşke sözlüğü de dikkate alsaymış... bir hata beraberinde başka hataları da getirmiş çünkü. önce alıntımızı yapalım yazısından:

---alıntı---

haberiniz var mı?

ingiltere'de 1894'te kurulan dick kerr'in leydileri adlı kadın futbol takımı, 1917 yılında 1.dünya savaşı'nın ortalarında everton'un sahasında, askeri bir hastanenin yapımı için gerekli paranın toplanması amacıyla maç yaptı. bu maçı izlemeye tam 50 bin kişi geldi. o zamanların futbol federasyonu'nun kadınların top oynamalarını engellemek için elinden geleni ardına koymamasına şaşmamak lazım, çünkü savaş öncesi everton takımının kendisi bile ortalama 18 bin 500 kişi toplayabiliyordu.

http://www.milliyet.com.tr/…02/19/spor/yyilmaz.html

---alıntı---

takımın kuruluş tarihi 1894 değil, 1917 ve ekim ayı olduğu tahmin ediliyor. kritik hata goodison park'ta oynanan maçın tarihi. doğru yıl 1920 olmalı. tam olarak "26 aralık 1920 dick kerr's ladies st helen's ladies maçı" olur sözlükte maçı anacaksak. anglo-saksonların boxing day dedikleri günde oynanmış. seyirci sayısı benim bildiğim kadarı ile 50000 değil 53000. takımın oyuncularından alice stanley günlüğüne 15000 kadar seyircinin stada gelmesine karşın yer olmadığından geri döndüğünü yazmış. wikipedia'ya göre ise seyirci sayısı 53000 ve stada giremeyenlerin sayısı da 14000. yılı yanlış seçince, everton takımının seyirci ortalaması konusunda da yanılgıya düşülmüş. lige ara verilmeden önceki son sezonda goodison park'ın seyirci ortalaması 18530. ancak maçın oynandığı tarihin dahil olduğu 1920-21 sezonunda seyirci ortalaması 37215 olarak geçiyor kayıtlarda ve bu da o sezonun en yüksek üçüncü seyirci ortalaması ingiltere'de. yine de bu rakamların maçın önemini azaltmadığının altını çizmek gerek. bu arada savaş sırasında stadyumda maç oynanmadığını, savaş boyunca stadyumun ordu tarafından "eğitim alanı" olarak kullanıldığını da ekleyelim... savaştan sonra ise stadyumun chicago white sox ve new york giants arasında oynanan bir gösteri maçı ile yeniden spora hizmet vermeye başladığını da not düşmek gerek. dönemin futbol federasyonu'nun kadınların futbol oynamasını engellemeye çalıştığı bilgisi ise doğru.

eğer tüm bunlardan kadınların futbol dünyasında yer almalarına soğuk baktığımı düşünen bir arkadaş olursa hemen mesaj atsın, kendisine al bundy çoraplarından nadide örnekler göndereceğim. "keşke sözlüğü de dikkate alsaymış" deyişimin sebebi ise şurada:

(bkz: dick kerr s ladies)
  • cumhuriyet kitap'ta çocuk kitaplarını tanıtan yazar. çok güzel, keyifli bir bölüm.
  • sihirli degnek, perilerde olur ya, bu cadı ele geçirmiş, yakıştırıyor da.... zaten bir tabudevirendir kendisi... 'meraklı'dır... 'istemiyoruumm işteee!' dir, aynı zamanda.... felsefesi olan, sıkı bir kalemdir ama yine de biliriz; 'türkçe'nin en güzel çocuk/gençlik romanı' henüz yazılmadı...

kendisini tanıyacak kadar paylaşmak şansınız oldu da sevemediyseniz eger, dikkat; kasıtlı degilseniz bile gaflet içinde olabilirsiniz. ya da tabularınız sallanmaya başlamış olabilir...

nasil bir eş olduğunu vedat yılmaz söylesin ama insan olarak, yazar olarak, hoca olarak harikadır. delişmen, arı - duru, bazı mevzuularda aynı şeyi kırk kere yaşasa da her seferinde şaşıracak kadar saf-sudur. biliyorum, çünkü 'iflah olmaz iyimserler kulubu'ne bizzat ben kabul ettim kendisini...

süçik'tir, süçik...
  • bu emre olayinda filan yazdi durdu, fatih terim soyledir, emre budur, bir baskasi sudur.. kücük haber kücük yorum kösesi vardir ki; degil o kim yapsa parantez icerisindeki ünlem kadar uzaklastirici tiksindirici bir etkisi vardir.

neyse efendim, bugün söyle baslamis kösesine.. ayrintili suradan bakiniz. http://www.milliyet.com.tr/…09/21/spor/yyilmaz.html

"emre'ye, terim'e yazarken kendimize yani basına dönmeyi ihmal etmemek lazım..." ve basinda cikan yalan yanlis haberleri, sahtekarliklari islemis. özhan canaydin'in hastaligi ile ilgili yanlis bilgi vermelerden, bir baskasinin agzindan hicbir sekilde dile getirmedigi söylemleri su sekilde demec verdi gibisinden islemis konulari ve basini elestirmis.

aradim, icerisinde bulamadim.

e hani emre'ye, fatih terim'in kizina yapilan..? onur belge'nin iftirasi.. cengiz semercioglunu elestiriyordu demirkol ile beraber.. boyle bir yerden duydugunu haber yapar mi insan, kaynagini göstermesi gerekir.. abdullah avci'nin kici kirik olmayan bir beyanatinin "higuain cok iyiymis" gibi kimseyi zor durumda birakmayacak bir durumu inceliyorsun, bunun icin abdullah avci'yi arayip iletisime de geciyorsun da onur belge ? emre ile merve terimin iliskisi varmis da, bu yüzden emre'ye sahip cikiyormus terim gibi yapilan bir ahlaksizligi/iftirayi neden es geciyorsun a yilmazim benim. yoksa az biraz tarafgirlik, adamkayirmacilik filan var mi?

adam o cok kutsallastirilmis milli takimin teknik direktörünün kizi hakkinda asilsiz haber yapiyor, emre damadi olacak diyor. yalan soyluyor, bir dedikoduyu belirtmek ile kalmiyor, üzerine yorum yapip kesin yargi koyuyor "emre bu yuzden savunuluyor " bu yuzden ceza kesmedi diyor. hem emre, hem terim basina yazili aciklamada bulunuyor ve diyor ki; yaptiginiz ayip .. yalan haber, iftira. da iki satir da buna ayirsaydin ya ?

daha bu haber dün gazetesinde yayimlandi. yeni, taze haber. tam da etik acidan basinin nerede durduguna istinaden güzel bir yorum gelebilirdi. neden gelmedi ?

emre'nin hareketini anlamli kilar korkusu mu vardir nedir ?

üstelik haber degeri, yapilan ahlaksizlik da diger verdigi ayrintilarin ötesinde bir sey..

etik durusmus, gazetecilik ilkeleriymis..

edit: gerets'in kirdigi rekor da galatasaray'in türkiye ligi tarihinde kirdigi puan rekoru. hatirlatayim..
  • spor medyasindaki en delikanli yazar. kimseye eyvallahi yok. insan boyle bir gazetede boyle bir koseyi nasil ele gecirmis sasiriyor.
  • uğruna rıdvan dilmen denen şahıs, tanju çolak, eşi (evet bir de eşi var) ve bu kadın olmak üzere 3 kişinin telefonlarını dinletmişti. hey gidi.
  • icons in turkey adlı kitabın yazarı.
hesabın var mı? giriş yap