• almamaya karar verdim kendisini. nası bir şey arkadaş, ne koydunuz bunun içine? birinin kıçına şey olmuş, birinin zigine şey olmuş. yemiyorum amk. başımıza ne geleceği belli olmaz.! allah mahfaza.
  • ne zaman bir sözlük efsanesi olacaği merak edilendir. paketi standart nestle paketlerinden ayrimsamasi zor olduğundan saniyorum bu kadar uzun sürdü. paketi de biraz gözümüze soksalar şimdiye "hepimiz obeziz!" diye sokaklara dökülmüştük :(
  • bu nestle gerçekten işi biliyor arkadaş. verdiğin paranın karşılığını alıyorsun. şimdi bazı çikolata markaları var isimlerini vermeyim, adamların üretim mantığı dostlar alışverişte görsünden öteye gidemiyor. gözünü kapatıp yedirseler çikolata demezsin öyle kötü ürünler var piyasada. ama nestle öyle mi? mesela adamlar damak bendane diye bir ürün üretmişler yemeye kıyamıyor insan, öyle güzel bir ürün.

nestle'yi niye bu kadar övdüm onu da söyleyim açık açık. hani bu -bridgestone bridgestone emniyet lastiği aman emniyet- diye bir reklam var ya, lastiği boyunlarına geçiriyor ünlü abiler. işte arkadaşın biri motorunun lastiğini reklamdaki gibi geçirmiş kafasına. bridgestone'da bu arkadaşı sosyal medya neferi seçip %50 indirimle lastik vermiş. hani belki nestleci abiler okur bu entryi de, bana da bir kıyak geçerler diye düşündüm. bir kutu çikolata gönderseler ödeşiriz ha, çok şey istemem. unutmadan damak bendane başlığını da ben açmıştım, ayrıca dikkatinizi çekerim.

tekrar baklava tadında adlı çikolataya dönecek olursak gerçekten çok farklı bir lezzet. evet baklavayla alakası yok belki ama içindeki o hamur kırıntıları çikolataya çok ayrı lezzet katmış. fıstıklar biraz daha iri kalsaymış işte o zaman piyasanın anasını ağlatırdı bence. birde çabuk bitiyor arkadaş yaptığınız çikolata. iki ısırıyorsun bitiyor. bence bu konu üzerine bir şeyler yapılmalı. ama yine de türkiye pazarına girişinin bilmem kaçıncı yılını bu şekilde kutlamak da hoş bir jest olmuş.

bu vesile ile, baklava tadında ve damak bendane'nin yapımında ve yayınında emeği geçen bütün herkesin babasına, atasına rahmet. başka bir şey demek düşmüyor bana.
  • şu an yiyorum ve... hayır ağlamıyorum, üzülmüyorum. götüme götüme sokasım geliyor çikolatayı. bu nasıl bir şey lan olum? ağzım yetişemiyor bir türlü doyamıyorum. yaktın beni nestle.
  • baklava tadındayı bırak, bildiğin baklava olmuş, nefis çikolata. hatta sıradan bir baklavadan daha lezzetli olmuş dersem abartmış olmam. baklavanın iyisi genelde pahalı olur, bu yüzden ucuza vasat bir baklava yiyeceğime bunu yerim daha iyi.
  • tekrar raflarda görmek istediğimiz, kısa bir dönem için nestle'nin bizlere sunduğu lezzet şöleni.
  • sanirim hayatimda yedigim en lezzetli cukulata. bazi kimselere asiri tatli geliyor ama benim icin bir numara.
  • yeni favorim. sınırlı sayıda üretilmesi hatadır. devamı gelmezse küserim.
  • yeni denedim meğer iki senelik geçmişi varmış. çok acayip bişey çoook.
  • afrodizyak.
hesabın var mı? giriş yap